300 de euro pentru o viata

300 de euro pentru o viata | Autor: adrianangi

Link direct la acest mesaj

Am primit la redactie apelul de mai jos.
Din neferice, plecare e maine si nu-i putem ajuta decit publicind un apel in aceeasi zi. Inutil.
Daca vreti sa dati o mina de ajutor, sunati la telefonale care au fost trecute in mesaj, VERIFICATI informatia (eventuall, cereti sa vedeti programarea care a fost facuta la Spitalul din Italia) si vedeti daca mai e nevoie...

Ma numesc Iorgu Costin si astazi am aflat ca unei prietene care este
bolnava de leucemie ii mai trebuiesc 300 euro pentru operatie. Operatie care va fi efectuata in Italia in maxim 4 zile daca se vor aduna banii. Daca in 2 zile nu pleaca in Italia (pe 14.10.05) se pierde donatorul si operatia nu va mai avea loc. Si astfel, va mai avea doar 3-4 saptamini de trait. Costul operatiei este de 70 000 euro. Pina acum s-au strins 69 700 euro. Astazi dimineata mai era nevoie de 900 euro, acum doar de 300 ! Dar pur si simplu nu sunt de gasit acesti bani. Poate parea incredibil ca doar pentru 300 de euro un suflet sa dispara dintre noi. Daca asa va dori Dumnezeu, atunci va putea sa fie alaturi de parintii ei, decedati acum 11 ani. Va rog din suflet sa ajutati cu cit se poate. Astazi, cel tirziu miine. Apoi, din pacate va fi prea tirziu.

Ana, caci aceste este numele ei, se afla internata momentan la clinica
particulara Dr. Parvu din Herculane (de la Herculane spre Caransebes 40 de km). Contact: tel: 0727 233 181 - Ana Georgescu, salon 6.
Am atasat si o poza cu ea.

Contul in care pot fi facute donatiile este deschis la Banc Post pe numele
Crinu Catalin Vasile
4406 6000 1516 1999
exp 03/09
De asemenea, se poate dona si direct pe card, detaliile fiind aceleasi.

Crinu Catalin Vasile (varul ei) se poate gasi la tel: 0742 802 032
Pe mine ma gasiti la nr. de tel: 0722 16 41 41

Multumesc din suflet pentru timpul acordat si in speranta ca miine cel
tirziu se vor stringe si cei 300 euro, multumesc anticipat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

36 de vizualizari si nici un raspuns cand e vorba despre o suma asa mica ma fac sa cred ca nu sunt singura care mi-am pus intrebari...sa imi fie cu iertare, eu care am mare incredere in oameni (naiva imi spun unii..) nu pot sa nu ma intreb cum e posibil daca au strans 69.700 euro, care e o suma NU? sa nu mai poata avea 300 euro sau cum nu o opereaza doctorii daca au suma asta si le lipsesc 300 euro (care, cu iertare din nou, pe langa 60mii euro, pare un nimic..)??

In plus, despre ce operatie vorbim?
Transplant de maduva? Caci in caz de leucemie...stiu ca asta ar fi singura solutie. Ori 70mii euro pt transplant de maduva mi se pare o suma mica, daca de ex ma gandesc ca la Mihaita Hogas costa 85mii cel mai ieftin transplant de ficat...Sau poate gresesc, de asta cer scuze din start.


Poate vrea cineva sa verifice, dar timpul e foarte scurt DACA povestea e reala. Mi-ar parea rau sa nu ajutam daca e real, Adri tu nu poti afla nimic?



--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Nu au posibilitatea de a mai imprumuta de undeva 300 de euro, pentru a avea apoi timp sa-i stranga din donatii?
Eu cred ca nu a raspuns mai nimeni, pentru ca in timp asa de scurt nu se poate face nimic altceva. Iar cei care ar putea da cu imprumut 300 de euro nu au curaj sa riste.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput