Clubul iubitoarelor de pisici

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Eu sunt mami lu' pisi Tarkan, un motanoi tarcat, alintat si foarte iubaret... iar dak ar fi dupa mine, as ajunge in scurt timp la stirile de la ora 5, alea cu femei care au casa plina de matze... Da' ma struneste sotu' meu drag, care nu ma lasa sa deraiez cu totul... Mai nou am "cunoscut" un alt "barbat" cu care ma intalnesc aproape zilnic in drum spre servici, este un "tip" matur, roscat, care se da la mine si ma face sa zambesc... E misto sa ti se faca "curte"...

Dora, mami de Ami
I'm the best, so "beep" the rest!
Amelia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Ancasoare,
Nu vrei un tigrisor? Are 4 luni si e fffff iubitor, trebuie sa il dau ca mai am pisici si nu le pot ingrijii pe toate.
Are mare nevoie de un stapan iubitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona27 spune:

Io am doua bucati pisica!
Una bucata tomberonez..tigrat, are 11 luni. E vorbaret,pisicos nevoie mare (numai in brate ar sta), mancacios..daca audevreo punga/plastic stie ca e rost de mancare. Ar manca orice..de l masline pana la ciocolata...orice! Si il cheama Bombita (Bombitza)..si chair asa e...cand coboara de sus, de pe mobila de bucatarie direct pe masina de spalat e chiar ca o mica bombita!

A doua bucata e din Toronto, tot tomberoneza...era mai salbatica si tacuta..dar si dupa ce s-a plimbat cu avionul in cala si a aparut compania (Bombita) nu prea ne mai iubeste...se piciseste foarte, foarte rar! Eii, ce sa-i facem, e la menopauza, biataare cam 5 ani jumate' din calculele noastre..am luat-o la noi acum un an jumatate si atunci avea patru! O cheama Miti (Mitzi)!

Si pana sa il aducem pe Bombita...Mitzi dormea cu noi in pat..dar desteptului ala mic ii place sa faca pipi la copac (avem o planta mare stil copac in dormitor)...si a invatat-o si pe Mitzi.. asa ca neamul pisicesc nu mai are acces la dormitor!

Gata, m-am lungit...o sa pun poze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Si eu ma inscriu in club. Iubesc tare mult pisicile (dar si cateii, si toate necuvantatoarele, de fapt).Avem si noi un pisic pe care il cheama Sticky.L-am gasit intr-un camin pe cand avea cam o luna si jumatate, era tare amarat, slab si murdar. Eu imi doream foarte tare o pisica, si eram indragostita (inca sunt) de persane. Si cand l-a adus prietenul meu acasa am zis ca il tin doua trei zile sa isi revina putin si apoi il duc inapoi afara. Era asa de urat...arata ca un sobolan, cu doua urechi mari si trei fire de blana ridicate ca la arici pe spate, maro la culoare. Numele i se trage de la faptul ca atunci cand era mic dormea numai in brate, si daca vroiai sa il lasi un pic singur pe pat, era jale mare, nu dormea decat pe cineva. Era taaaare lipicios. Acum e un alintat, face numai ce vrea el, mananca cea mai buna papica pentru pisici, dar nu se da in laturi de la miezul de paine, cojile de cartofi si laptic cu fulgi. Aaa, desigur si nici de la muste, pe care le mananca dupa ce le chinuie vreo 10 minute, de se roaga saracele sa moara mai repede.A avut si doua patanii nefericite, o data a fost aruncat de niste tampiti de la etajul 4, si a doua oara a cazut singur. Prima data a scapat destul de usor, dar a doua oara a stat in gips trei saptamani, cand plangeam amandoi, el de durere, eu de oboseala ( ca nu ma lasa sa dorm) si de durerea lui. A fost si operat saracutul...off, bine ca a trecut, si acum e ca nou, asa cum ne-a promis si doctorul.Acum e o minunatie de motan, cel mai frumos pe care l-am vazut, cu o coada de veverita si, uimitor, culoarea blanitei lui nu mai este maro, ci gri, cu dungi.Il iubesc enorm si nu l-as da pe nici o pisica persana.Ana-Maria"Some people see things as they are and ask WHY?I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Dragelor,
vin azi sa va povestesc ce face mitsosu' meu preferat de o saptamana incoace ..daca vi s'a intamplat si voua (adika pisicilor voastre) sa ma trageti de maneca ,nu de alta da' vreau sa il duk la psihiatru.
Ei bine, de o saptaman si ecva .. mitsosu' in fiecare seara dupa ce ii spal litiera si ii pun nisip curat in ea.. intra in litiera isi pregateste culcushu si ...se culca prima data am crezut ca e o simpla intamplare acum vad ca seara de seara se repeta scenariul: litiera spalata,nisip nou mitsos in litiera si somn de voie ,nu mai adaug ca doarme ca omu' pe spate cu cele 4 labe in sus.
Asta vara dormea in lighean , cand ascundeam ligheanu' se refugia in cada unde la fel dormea.
Ai vostri au apucaturi d'astea?

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Andreea - Maritza mea mai face asa catreodata, chiar si motanul. nu imi explic nici eu de ce. poate le e cald si vor sa se mai racoreasca?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

am uitat sa zic ca Fulgusor sta in chiuveta. se aseaza in chiuveta de la vucatarie si se uita cum mai picura la robinet.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noemi marian spune:


Na!Ca vin si eu!

Acum mai am doar 2.O mitzuca de aprox 16 ani si un pitic de 4 luni.
Pe ea o cheama Mitzu si e smicita si dicoasa,nu prea mai are dinti in gura,dar ce e remarcabil este ca inca se joaca timpita.Are o vitalitate exceptionala pt virsta ei.Evident ca pe tempesta mica nu-l suporta,ea este o baba cu tabieturi si piticul i le-ncurca.
Pe motanel l-am botezat Ghiompirica pt ca e mare bataus(de fapt sotul meu l-a botezat asa dupa nu's ce boxer sau luptator K1,nu stiu exact),are apucaturi de ciine:nu zgiriie decit rar, in rest musca,ne linge pe miini si sapa gropi in gradina din fata blocului.Individul e total!Dar e si ingrozitor de tandru si mare povestitor.Il intrebi,el raspunde sau ciriie.
Mi-s dragi amindoi de mor!Babusca pt ca e o frumoasa si o scumpa,iar el pt ca ridem in hohote in fiecare zi cind ne jucam.
Si cind ma gindesc ca Ghiompi,n-avea nici o sansa daca nu-l dadeam jos din pom....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Noemi, esti mortala...!
A-propos de pom... Voi ce faceti cu bradul de Craciun, cum il "protejati" de matzucile zbantzuite? Eu una il leg de tzevile de la calorifer, ca pisi il da jos in fiecare iarna, de cate 2-3 ori pe zi... iar ornamentele nu-s deloc ieftine... Cat era Tarkan mic, era amuzant sa-l vezi cocotzat in copac si oricum nu reusea sa-l rastoarne, dar acum pisi-zilla de 5 kg demoleaza casa... Astept sugestii, poate mai aveti si alte idei...

Dora, mami de Ami
I'm the best, so "beep" the rest!
Amelia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Dora - intr-adevar e cam nasol cu pomul de Craciun. eu am unul mic artificial si il cocotz pe mobila, undeva mai sus. deocamdata a "supravietuit".
aaa... si mai poti sa iei globuri de plastic, in caz ca il rastoarna, sa nu fie prea mari probleme.

matzele mele is curioase foc. cum schimb ceva in casa, hop si ele sa caste gura. ieri am pus un scaun culcat, nu in picioare, cum sta de obicei, pt ca ele se batzaiau pe el si tot il rasturnau de ma speria zgomotul. asa ca l-am lasat culcat. toat adupa amiaza si-au gasit de lucru la scaunul ala, si asta numai pt ca i-am schimbat pozitia...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza

Mergi la inceput