asezatul in funduletz?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Eu cred ca depinde de fiecare copil in parte ...Benny are acum 7 luni a inceput sa isi tina capul singur la cateva zile de la nastere si de stat in fundulet a stat de la 3 luni nu l-am fortat l-am lasat sa faca ce vrea ..la patru luni o uimea pe pediatra cand ii dadea degetelul si gata in popou ba mai vroia si in picioare ..Si el facea la fel plangea ..si acum plange cand nu poate sa se catare sau ca ii e ciuda ca nu poate sa stea fara sprijin in picioare ...la mersul de-a busilea am implinit o luna deja .Daca tu consideri ca e suficient de dezvoltat sa stea de ce nu?!?!Benny avea 8 kg si 67 cm la 4 luni si arata si se comporta ca un bb de 6-7 luni ...Sebi in schimb... el a fost intotdeuna "in program" ..a stat la aproape 6 luni ,dar de mers, a mers la 7 luni jumatate si nu a mers niciodata de-a busilea ..Tu esti cea care isi stie cel mai bine ingerasul ! Mult succes!



Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)


Poze de pitici voinici


"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Teoretic dupa ce i se formeaza nucleii , asta se vede la ecograf !
Practic eu am pus-o pe Giulia doar la 6 luni si statea nesprijinita si fara probleme, chiar daca avea nucleii formati la controlul de 5 luni.

si sanatate multa !!!

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004




Despre ce nuclei e vorba?

Mergi la inceput