Impreuna, Timisoara! (28)

Impreuna, Timisoara! (28) | Autor: mitzuka

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit! la un nou capitol.

Noi suntem:
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=12179" target="_blank">Albi(Diana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=720" target="_blank">alexa00(Dana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=17611" target="_blank">Amutza (Amalia), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3686" target="_blank">Ana68 (Ana-Maria), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=126" target="_blank">Anda, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20176" target="_blank">Angela Panduru, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=21083" target="_blank">angy11(Alina) www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13951" target="_blank">assa(Diana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=15640" target="_blank">bulina_buclucasa (Lili), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20390" target="_blank">cristina_nagy, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3921" target="_blank">danitin, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=21023" target="_blank">danyella_1982, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13912" target="_blank">dedy (Felician), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20209" target="_blank">Diana1971, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=11742" target="_blank">dia_codat (Diana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=12565" target="_blank">Doris-Alina, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=4953" target="_blank">Dorsilia, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9304" target="_blank">Gabi Rus, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16404" target="_blank">gangurici_licurici, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=14951" target="_blank">Giova (Ioana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13859" target="_blank">Giuliatm (Alina Iulia) , www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20797" target="_blank">ingerash, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=322" target="_blank"> Ionela-Roxana, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20946" target="_blank">Irina_Claudia, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=17044" target="_blank">Mary25 (Mariana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=2020" target="_blank">mcrmiki, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=1288" target="_blank">Mihi, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=11103" target="_blank">Mirona, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=17590" target="_blank">mitzuka (Simina), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20520" target="_blank">nightloser (Marius), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13805" target="_blank">oanamc (Oana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=2035" target="_blank"> psxman (Radu), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5255" target="_blank">Silvana, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20586" target="_blank">strunfita

Ne-au vizitat:
Aileene, Alcristina, Aldona, Alice54, Alina, andanii, bychi, b_bea, blackpanterro, bvali, canda_h (Angi), cgabriela, cosmina,Gianina-Alina, liliana csaki, marius, mindy, majaginn, Mi-Ka, mutti, pashosha, Sybille, sim1, Toria, Viorela Hoff, Zoe

Cap. anterioare:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58708" target="_blank">(27),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58438&whichpage=1" target="_blank">(26),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58265" target="_blank">(25),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58008" target="_blank"> (24),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57754&whichpage=1" target="_blank">(23),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57424&whichpage=1" target="_blank">(22), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57075&whichpage=1" target="_blank">(21), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56769&whichpage=1" target="_blank">(20), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56358&whichpage=1" target="_blank">(19), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55987&whichpage=1" target="_blank">(18), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55525&whichpage=1" target="_blank">(17), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54905&whichpage=1" target="_blank">(16), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54528&whichpage=1" target="_blank">(15), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53825&whichpage=1" target="_blank">(14), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53291&whichpage=1" target="_blank">(13), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52780&whichpage=1" target="_blank">(12), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52425&whichpage=1" target="_blank">(11), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52142&whichpage=1" target="_blank">(10), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51936&whichpage=1" target="_blank">(9), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51743&whichpage=1" target="_blank">(8), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51325&whichpage=1" target="_blank">(7), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51077&whichpage=1" target="_blank">(6), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50514&whichpage=1" target="_blank">(5), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49663&whichpage=1" target="_blank">(4), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48927&whichpage=1" target="_blank">(3), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47912&whichpage=1" target="_blank">(2), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43779" target="_blank">(1), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23847" target="_blank">(Ideea)

Sarbatoritii lunii sunt:
Silvana (1.10.1975, Balanta),
Alexandra Ariana fetita Marianei (DPN 30.09.2005),
Andrei(fiul Danei(andanii)( 1. 10. Balanta),
Arpad, fiul lui Mihi(07.10.2003)
Gabi Rus (15.10.1979, Balanta),
Sotul Dianei 1971 (17.10, Balanta),
mitzuka (Simina) (23.10.1978, Scorpion)
Anda (26.10, Scorpion)
Luana( fiica Anei)(28.10.2003, Scorpion)



Poze cu noi:
(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9),(10)




Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa00 spune:

Salutari fetelor,

Ana : mai da si tu un semn de viata....

Un medic ORL pentru copii stiti?As vrea sa ii fac un control la Paul.

Va pup pe toate si va doresc o zi faina.
Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Dana ti-o recomand pe dna Barbos Corina , are cabinet si la policlinica 4 din Dacia. Tocmai a tratat-o pe mami de o sinuzita groaznica. E bolnavior Paul? Ce ieri nu parea...sau doar vrei un control de rutina..

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(3 ani si 10 luni)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Buna fetelor!!!
Imi pare rau ca nu am intrat numai acum, dar a murit bunicul si aseara ne-am intors.
Promit sa va citesc pe toate, poate nu reusesc azi.

poze
gio si bb Marco 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Giova Dumnezeu sa-l odihneasca pe bunicul tau in lumea celor drepti! Sunt alaturi de tine .

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(3 ani si 10 luni)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Giova, condoleante! Iti suntem alaturi cu sufletul si daca putem ajuta cu ceva, nu ezita sa apelezi la noi. Inca o data, sincere pareri de rau. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
Alexa, un orelist bun e si dr. (ei, acum problema, ca nu stiu exact cum se scrie, se pronunta) Kașa - are cabinet particular dar lucreaza si la Louis Turcanu. Am acasa nr. lui, daca vrei il caut.
Cum reusesc sa citesc si eu ultimele postari din 27?

Fetelor, am o problema serioasa! Mai vreau un bebe. Nu stiu insa ce sa fac, intre incurajarile energice ale mamei - fa-l ca-i bine sa fie doi, si privirile sotului care se uita la mine ca la o aratare si mai ca nu-l pufneste rasul.Acum, nu spun ca nu sunt constienta de problemele pe care le-am avut de infruntat si de cele care vor veni, dar sunt atat de scumpi si dulci mititeii si, in plus, acum am oarece experienta. Problemele care ma framanta efectiv sunt doar doua: oare nu sunt prea "batrana" (35 ani) pentru bebe, nu risc sa nu fie sanatos si cea de-a doua, cum o va afecta un nou venit pe Lori, tinand cont ca-i va incalca clar teritoriul?

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

va multumesc fetelor.
I-a zis mamei ca nu mai poate sa stea inca o sapt. pana aveam eu cununia. Bine ca nu a chinuit.

Am citit, ce ati scris, mama dar bantuie gripa la acest subiect.
Diana ai grija de tine!!!
Mi-a zis mama ca a gasit finet super moale si pufos la 110.000 lei metrul. asa ca-mi va lua ea de acolo numai sa am salteaua si patutul.
Am vazut si eu lenjeriile cu Clau, sambata. cea din vitrina cu ursuleti e groaznica. Imi placea cea la 2.400.000 lei, dar e cusuta ca naiba si materialul jalnic.
Asa ca, Clau o vrea pe aia de pe site, care mi-ai aratat-o cu galben. Mai stii?
M-a sunat sora-mea ca i-a luat hainute si salopeta de iarna.
Abia astept sa vad pozele. Si un album foto, plusat- albastru cu un cap de ursulet pe el.
Miro sambata asta avem cununia, nu ne prea arde de asa ceva, dar oricum nu facem tambalau si buni si tata nu ne lasa sa contramandam tot.
Dejan, Ioana, Ines insanatosire grabnica!!!
Giulia ma bucur ca ai facut rost de film.Cum e Ale in rotobil? Cred ca e o scumpa!!!

Fetelor, nu va suparati daca am omis pe cineva, pana-mi intru in mana, mai dureaza putin.
Sunt cam aereana acum, dar ma intelegeti.

poze
gio si bb Marco 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Fetelor,am intrat scurt sa va salut,am terminat cu Dani temele fug dupa Angy la gradi si apoi la studiu cu Daniel.Am si mancarea pe foc.
Giova,sincere condoleante,imi pare tare rau ca s-a intamplat acum,stiu ca doreai sa-si vada stranepotul,sa-l odihneasca dumnezeu.
Danitin,Cum e cu 2 copii iti spun din experienta,e greu cand sunt mici,unul nu-i destul de mare sa lase de la el,celalat sa priceapa,dar pe masura ce cresc e tot mai bine,si le va fi tare bine cand vor fi mari.Eu zic sa ai curaj,mai e o chestie,al doi-lea creste de la sine,nu mai esti asa stresata ca la primul.Trebuie doar sa fi hotarata,curajul vine de la sine.Nu pot decat sa te incurajez.
Salutari la restul fetelor!
Am fugit la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Ioana - SINCERE CONDOLEANTE!
imi pare tare rau ... sa-l odihneasca Dumnezeu.

Asa ii spuneam si eu bunicii mele cand imi spunea ca ea a trait destul si ca mai bine daca ar muri ... atunci eu ii spuneam ... Lasa Oma (asa ii spuneam noi) ca tu mai stai pana sa-mi vezi si copilul meu. Si iata ca nu a fost asa ... a trecut deja de un an si 3 luni in lumea celor drepti ... dar sunt sigura ca-mi va vedea copilul de acolo de sus ... cand va avea sa vina.
Te pup si ai grija de tine.

Danitin - eu sunt pentru! E ffff bine ca te-ai gandit sa mai faci unul ... e chiar necesar. Daca vrei: uita-te in jur la prietenii tai cu un singur copil ... si ai sa vezi cat rasfat ... cata ignoranta ... asta nu o sa vezi la copilul tau niciodata ... de aceea iti spun sa te uiti la altii. Cand apare si al doilea ... cel mare devine mai responsabil ... mai atent la ce e in jur .... nu mi e toata lumea a lui/ei.
In fine: asta e parerea mea ... si eu te incurajez sa-ti convingi si sotul. Te pup.

Va pupez pe toate.


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Am revenit acasa,a studiat Dany si la pian si la toba si la marimba.Nu-l mai puteam opri!
Danitin,voiam sa-ti mai spun o chestie si data trecuta am uitat-o.Nu esti deloc prea batrana,am doua cunostinte care au avut primul copil la 35 de ani,iar cumnata-mea urmeaza sa nasca vineri si are tot 35.Deci argumentul asta cade,iar daca are cine sa te ajute(mama,soacra)chiar ca nu ai motive.
Eu pe Angy am avut-o la aproape 32 de ani si a fost ok.
Giova nu ai ce face,daca e programata,asta e.
Doris,ce mai faceti,cum va simtiti?Ines cum e?Ce a zis Muscoi?
Miro,acum ca a plecat neamtu speram sa te avem mai des printre noi.
Irina,promit sa iti scriu cat mai curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

salut !
Mi-am trimis copiii la ai mei la tara ieri asa ca stau mai mult la lucru si pot sa vorbesc cu voi!


Giova Condoleante, imi pare rau pt bunicul dar mai ales pt cei lasati in urma! Eu nu mai am bunici, dar daca ma gandesc la bunica chiar daca a murit de 8 ani, plang deoarece mi-e dor de ea!

Alina(Angi)ma bucur ca esti activa pe forum, mie una imi prind bine sfaturile tale!Ai perfecta dreptate in ceea ce i-ai scris lui Danitineu sunt tocmai la faza aia, Arpi are doar 2 ani iar Lorand 4 si juma, mai mare dar nu destul cat sa inteleaga si sa-l tot tolereze pe micul terminator. Asa ca ma abtin deocamdata in a mai da sfaturi in privinta asta. Sotul meu viseaza si la o a 3-a dar i-am spus mai bine o mama sanatoasa cu doi(desi nici de asta nu-s sigura) decat una nebuna cu 3.

danitinmama de spiridus e super, iar in privinta a doi copii nu mai dau sfaturi. Daca te gandesti la ea la Lori mai fa-i un fratior daca te gandesti la tine ma abtin insa daca ai ajutor.... Eu am vrut musai 2 deoarece am fost singura la parinti si mi-a fost greu sigura, dar nu e ceva general pt ca am auzit si varianta cand se simt mai bine asa! Eu am fot de multe ori dezamagita deoarece m-am atasat de unele persoane ca si de un frate sau o sora, dar eideja aveau frati..

Doris imi pare rau pt Ines! Tu cum mai faci fata stresului?
Cred ca ne-ar mai trebui o intalneala!

Miro mironosito si de tine imi e dor si te pup. Eu o data am luat ceva pilule pe baza de hormoni pt oprirea laptelui si am crezut ca mor, se invartea casa cu mine, greata si tot tacamul si le-am intrerupt. Asa ca incerc sa te inteleg prin ce treci. Bine ca ai gatat cu ele!
Alexa00 si Lorand uita jucariile, ai grija cu urechea sa nu ajungeti si voi la otita seroasa!

mitzu-pitzu sanatate si voua pup pe Deiu mic.

silvana al meu a racit la gradi acum 3 sapt si inca mai tuseste sec, uneori.
Restanta
Diana si eu l-am nascut pe Arpi, mezinul cu peridurala
si a fost ok, insa nu toate periduralele sunt reusite, in sensul ca poti sa nu te dilati dupa ce ti-a pus cateterul si sa o tragi ca si cum ai naste normal. Asa a patit o mamica cand am nascut eu. Amandoua am avut dilatatie 4 la ora 10, eu am nascut la ora14 iar ea seara la 12 noaptea deoarece nu se dilata.
Oricum am inteles ca dr-ta ta e f buna asa ca o sa te indrume ea cum e mai bine tinand cont de pozitia bobolusului(asa-i spunea Lori cand era mic)

Ana nu stiu pe unde esti dar te-ai legat de mine si sincer nu stiu de ce!?
Crezi ca la mine-i totul roz si nu stiu ce-s nuantele de gri si negru pt ca nu mi-am scris povestea ? Te inseli! Din contra am considerat ca forumul (gasca de la impreuna Timisoara)ar trebui sa fie o pata de culoare pe cerul cenusiu al vietii fiecareia, si macar aici sa gasim liniste si intelegere si sa ne toleram asa cum suntem si sa scoatem ce-i bun din noi!

irina insanatosire va doresc! Despre moarte eu nu am vorbit nimic inca cu Lori, intr-o zi a vazut din tramvai cimitirul de pe Buzias si m-a intrebat ce parc e acolo si cred ca nu i-am raspuns ca m-am ingrozit!

va pup pe toate si cele cuvantatoare si pe cele necuvantatoare
Mihi

Mergi la inceput