Cadou-prima aniversare a puiului tau!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Da, pentru fetite cerceii mi se par a fi o alegere buna, asta daca nu a primit deja o pereche la nastere sau la botez.

Si tot da, cadourile cu ocaziile mentionate mai sus au intradevar semnificatie mai mare pt parinti decat pt cei mici, dar de facut tot le facem si trebuie sa fie frumoase si daca se poate sa ramana si peste ani, sa le aprecieze si bb la un moment dat, e si mai bine...

De CARTILE PERSONALIZATE PENTRU COPII ati auzit?
Ei bine, sunt foarte frumoase, sunt UNICAT si exista mai multe modele, pentru bebici, pentru prescolari si pentru scolarii mici, au toate cate 36 de pagini dintre care 18 full-color si 18 text personalizat, coperti cartonate color, contin o dedicatie facuta de cel ce le ofera,numele acestuia, data si ocazia precum si fotografia copilului.

Modelul pt bebici e o carticica-jurnal, in care parintii scriu (prin intermediul celui care realizeaza cartea,desigur) tot ce doresc ei :povestea sarcinii, a nasterii, a botezului si/sau a altor evenimente iar bb va fi si el incantat, cand va fi mare sa descopere ca e eroul principal al unei carti, nu credeti?
Desigur, o astfel de carte poate fi facuta special pentru bb, sau ,cu acelasi text dar alta dedicatie,pt. nasi, pt bunici sau din partea acestora ptr. fericitii parinti...

Un alt model se adreseaza copiilor de 3-4-5 anisori.Copilul e tot erou principal si impreuna cu un clovn vesel si atoatestiutor, patrunde in lumea cifrelor, literelor si culorilor, pe care astfel le va retine cu placere, fara sa isi dea seama ...

Ultimul model pe care il am eu e pentru pustii si pustoaicile din clasele I sau II. Copilul-erou si acelasi clovn minunat merg de data asta la circ, ajung pe scena si traiesc o aventura de neuitat.Numele copilului,fratilor, prietenilor, parintilor,educatoarei/invatatoarei,etc,prezente peste tot in carticele reprezinta o atractie maxima pt. pusti, care, foarte curiosi sa afle ce e cu ei acolo, se vor stradui din rasputeri sa citeasca cartea si asta ...de buna voie, fara sa va rugati voi de ei, ceea ce , cu siguranta va va face si pe voi fericite.

Si inca o chestie buna : sunt gata f. repede, cam in 2 zile de de la primirea comenzii si implicit a datelor necesare pt. personalizarea textului, iar pretul e de 18 RON sau vreo 20 daca le veti primi prin posta(datorita taxelor postale).

[red]

Sa auzim de bine, Danna mama de Magdy si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

danna te salut si ptr ca esti din Iasi!!!! o idee f buna. Eu am vazut in librarii ceva de genul asta..."minunea in albastru" parca...dar cu spatii destul de negeneroase...si la preturi....maaaariiii....
Ai vreo adresa de site sau altfel ptr asemenea comenzi....eu stiu ca am primit in maternitate un fluturas, da nu-l mai am...


mami de vladut(15 nov.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Ma bucur mult ca iti surade ideea mea.Remarcasem si eu ca esti din Iasi si chiar de asta am intrat din nou, sa iti propun sa ne intalnim zilele astea ca sa iti arat cartea (sau cartile, daca esti curioasa sa vezi toate modelele).

Din pacate nu am un site.Fac astfel de carticele de mai bine de un an dar comenzile le primesc prin prieteni si cunostinte care au fost multumiti de carti si le-au aratat mai departe.

Spune-mi cand si unde as putea sa iti arat cartile.Eu am un program destul de flexibil, doar dusul si adusul de la scoala a fetitei mai mari au ora fixa...

Sper sa placa si altor mamici de pici ideea mea de cadou, si sa-mi ceara cat mai multe carti!

Pe curand, Danna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina_mircu spune:

dana cand iti faci site as vrea sa vad si eu modelele. si sunt convinsa ca si alte fete.

pupici
Malina siDanutz (5 aprilie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Alx spune:

www.cartipersonalizate.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash78 spune:

La prima aniversare a Sarei i-am daruit cercelushi de aur,pt ca cei pe care ii avea erau imprumutatzi de bunica, erau ai cumnatei mele de cand era mica!Cum nasha de botez a bblushei nu i-a luat cercei la botez....am vrut sa aiba shi ea cercei ei!

ppv shi Sara Ioana(7 octombrie 2004)
pozele noastre:http://photos.yahoo.com/greierash78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Da, ai dreptate Ana_Alx, imi cer scuze, caci in prostia mea (ca altfel nu pot sa-i zic) eu am crezut ca Aime voia sa stie daca EU am un site, dar intrebarea era una mult mai generala, am recitit-o si am priceput si eu. Intr-adevar, cartile sunt ca idee cele ale caror coperti le puteti viziona pe www.cartipersonalizate.ro, doar ca doua dintre ele nu mai arata asa, site-ul e probabil neactualizat.Pentru a nu intoxica subiectul sub umbrela caruia ne aflam cu amanunte despre cartile personalizate,cred ca voi deschide un subiect nou, chiar cu acest titlu.

Danna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

noi i-am luat www.fisher-price.com/fp.aspx?st=900002&e=storeproduct&pid=31337§ion=tod_outdoor" target="_blank">masinaasta pt varsta de un an. de cadou pt dintisor n-am stiut...

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

danna as vrea sa ne intalnim, cum sa nu....activaza-ti PM ca sa putem schimba adrese, locuri de intlnire...

aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Si noi i-am luat masina. E tare incantat! Putem sa-l plimbam in ea si afara. Ia vedeti!

LA MULTI ANI puilor !



si Miron Radu (06 oct. 2004)

Frantzujii

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

Mergi la inceput