Teste de glicemie pt un baietel diabetic de 1 an

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

O sa ma uit si pe Ebay. Dar eu cred ca cel mai bine e sa gasim un aparat cu teste pe care sa le gasim in Romania la pret acceptabil, sa nu fim nevoiti sa ne aprovizionam din afara, sa ne mai coste si expeditia si sa fie si Ana in permanenta dependenta de cineva din afara care sa i le trimita. Ca sa nu va mai spun ca pachetele se mai si pierd pe drum uneori (din proprie experienta).

Altfel, acel AccuChek Aviva care este practic la 20 USD ar fi nemaipomenit!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

quote:
Originally posted by virgi



Pnetru celelte fete..ati gasit solutia cum il putem ajuta pe micut. stange cineva bani pentru el?



Ana are un cont deschis:

"Numarul de cont estepe numele meu, Bogdan Ana-Maria si este deschis la:
Banca Transulvania, Agentia Giurgiu,SWIFT: BTRLRO22GRA
Cont valuta: RO88BTRL05304201596892xx"

Asta daca poti trimite in cont daca nu chiar nu stiu daca strange cineva banii in Japonia.


In alte ordine de idei mi-a spus Ana acum ca Alex are glicemia cam mare acum si s-au pus pe joaca si pe facut efort sa-i mai scada.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex are nevoie de ajutor!!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Am cumparat eu apartul One Touch Ultra:
http://www.lifescan.com/products/meters/ultra/

Cere cea mai mica picatura de singe (dintre toate aparatele), da rezultatul in 5 secunde si poate lua singe si din mina (nu numai din degetele).
Acum trebuie sa cumparam teste, cit mai multe teste...
Andrada

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Buna,
scuze de intarziere..dar motive, motive,
am citit in diagonala data trecuta si am uitat sa iti urez ce era mai important: multa, multa sanatate la puiutz.

Azi, am cumparat testele, 4 cutii. atatea aveau in stoc la farmacia unde erau cele mai ieftine.(variaza pretul de la 39 la 31.95) initial mi-au spus ca o cutie e 31.95 dar la toate cele patru am primit o deducere si in total a fost 121.41 euro.
le-am pus laposta in plic special si am cerut bineinteles factura.Sper sa ajunga.
Incearca sa vb la posta cu personalul pt ca am mai trimis de 2 ori diverse lucruri si nu au ajuns.
plicu e inchis bine atat de mine cat si de tipa de la posta dar....

Oricum 4 cutii au incaput perfect in plic.
Cum restul cheltuielilor cu posta si plicurile le suport io, mi-au mai ramas sin TOTAL de 150 euro (de la fetele din germania) + 10 lire sterlina de la Motanik = 28.59 euro + 10 lire

Mai niste fete care au cerut adresa si cum strang altii bani cumpar si trimit. testele sunt valabile pana in 02.2007. asta mi-a precizat farmacistul in mod special.

cam atat!

si Multa Sanatate


Alexandra

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank"> Un baietel de un anisor, diabetic, insulinodependent. Oare putem sa ii alinam durerea?
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex, un baietel diabetic, insulinodependent.

"Secretul fericirii este sa faci numai ceea ce te pasioneaza" Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Partea www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61761" target="_blank">a 2-a


Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5


Mergi la inceput