Cineva?

Cineva? | Autor: numeioana

Link direct la acest mesaj

Buna! Eram curioasa daca mai e cineva din Campina pe aici...stiu ca mai demult erau vreo cateva mamici...



Ioana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Iata ca ne "vedem" si-aici, desi nu-s mamica (inca!), ci doar campineanca! Plecata de 9 ani de-acolo si partial rupta de realitatile acelor meleaguri...Vin destul de rar, adica un weekend pe luna...
Ce liceu ai facut? Eu, Grigorescu, si tocmai ce-am avut acum, in vara, revederea de 10 ani...Chiar nu stiu nici cand, nici cum au trecut anii astia....
Kip in taci!



Cununia noastra
17 Iulie 2005 - Ziua cea mare
17 Iulie 2005 - Cununia religioasa
17 Iulie 2005 - Nunta noastra

Luna de miere

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Olguttza, stiam de tine ca esti din Campina. Am descoperit acum vreo 2 saptamani parca si un subiect despre intalnirea de 10 ani si despre siteul acestei revederi.

Si eu am terminat tot la Grig, dar in 2000 si chiar nu-mi vine sa cred ca au trecut 5 ani de atunci. pentru mine cea mai frumoasa perioada a fost in liceu. De-atunci am cele mai frumoase amintiri. Astept cu nerabdare intalnirea noastra.

Ma gandeam ca nu prea sunt fete din campina...Cam rar netul pe aici.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Oare chiar nu sunt sau nu recunosc?!
Stiu ca netu' e o raritate, da nu pricep de ce. Plus ca nici multi nu sunt familiarizati cu el, asa cum e in bucuresti, de exemplu...Pe de alta parte, aducandu-mi aminte de liceu, cand nici macar calculatoare nu erau in campina, ma gandesc si ca dependentza asta nu face bine. Ca, de altfel, oricare alta dependenta!
Apropo, pe cine-ai avut diriginte in grig?

Cununia noastra
17 Iulie 2005 - Ziua cea mare
17 Iulie 2005 - Cununia religioasa
17 Iulie 2005 - Nunta noastra

Luna de miere

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am terminat filologia. Tu unde predai? La Caragiale a predat si prietena mea cea mai buna anul trecut engleza. Cum e sa fii profa? Ca eu m-am razgandit in ultimul moment si nu stiu daca am facut bine.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagoiu spune:

Si eu, si eu! Am terminat tot Grigorescu in `93. Ehee, demult, mama, demult!
Olgutza, parca te recunosc in poze, de prin liceu
Numeioana, OanaNistorica era cu un an mai mare ca mine. Si eu tot filoloaga, dar am renuntat la invatamant dupa primul an. Acum stau in Bucuresti, - de fapt, sunt aici din primul an de facultate - si sunt mamica a trei copilasi.
Demult asteptat subiectul asta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Bagoiu, sa-ti traiasca mandretzile!!! Harnicutza, harnicutza...! Din singura poza cu tine, nu pot sa-mi dau seama daca te stiu au ba...desi, sunt convinsa ca nu-mi esti straina.
Numa' literate in orasu' ala, domnule!
Ioana, eu nu predau. Lucrez la ASE dinainte de a intra la facultate, dat fiind ca n-am intrat din prima. Ghinion! Insa am suplinit un an pe romana. Ca sa fii profa, tre' sa ai vocatie si nervi de otel! Mie-mi lipseste ultima parte . Se poate spune ca profesoratul iti aduce satisfactii, dar pentru asta e nevoie de multa munca. Eu nu sunt o femeie de "cariera" .
Va pup si va mai astept la o barfa mica!


Cununia noastra
17 Iulie 2005 - Ziua cea mare
17 Iulie 2005 - Cununia religioasa
17 Iulie 2005 - Nunta noastra

Luna de miere

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Deja suntem 3! E bine, e bine...tot inainte!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

fetelor, ma bag si eu la subiectul vostru chiar daca sunt din iasi. pe 8 noiembrie ajung in campina si am nevoie de cazare cat dau un examen la scoala de politie de la voi din oras. n-am fost niciodata in campina si nu stiu nimic despre oras. e mult de la gara la scoala de politie? sunt mijloace de transport in comun pana acolo? oare puteti sa ma ajutati cu cazarea? am auzit ca sunt particulari care inchiriaza camere in zona scolii.
va multumesc anticipat pentru sprijin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Pentru ce e examenul, daca nu te superi?
Am vazut ca esti profesoara.



Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

ioana, ti-am trimis un PM.

Mergi la inceput