Sa ne rugam pt Liviu, azi e langa Dumnezeu!

Sa ne rugam pt Liviu, azi e langa Dumnezeu! | Autor: motanik

Link direct la acest mesaj

Vestile cu care vin la ora asta tarzie sunt din cele mai proaste. Nu pot sa mai inteleg, refuz sa mai inteleg...

Liviu e pe moarte!

ma innec in lacrimi scriind dar am nevoie sa va scriu ca sa va rugati pt el, pt sufletul lui..Transplantul, terapiile naturiste...vor ramane niste planuri probabil..

Am vb cu Ana acum 20 de minute, nu mi-am revenit si in loc sa o incurajez m-a busit plansul in telefon. Liviu de ieri seara este intr-o stare de semi-constienta. E pt prima data cand nu a mancat absolut nimik, nici medicatie nu i-a putut da pt ca...vorbele ei au fost..."nu am cui"...

Doctorul i-a spus ca e aproape de coma si se asteapta din clipa in clipa...iar de la coma nu mai are nici o sansa decat speranta la o moarte rapida...

Niciodata in aproape un an de zile de cand vb cu ea, Ana nu a fost asa speriata, asa distrusa ca in seara asta. ea...care era tare...a plans in telefon, mi-a spus ca e singura fara Liviu...Nu a fost la munca azi si a zis ca "nu ma duc nici maine, nu ma mai duc niciodata"

Mi-e frica sa nu faca vreo prostie. E mama ei acolo cu ea...DAR VA IMPLOR, fete din Bucuresti, fiti alaturi de ea, poate cineva sa o sune, sa mearga la ea...as fi vrut sa fiu eu acolo sa ii fiu alaturi sa o ajut sa treaca prin clipele astea groaznice dar nu pot pleca..

VA ROG RUGATI_VA PT LIVIU!
Daca Dumnezeu il ia la EL, rugati-va pt sufletul lui si RUGATI-VA pt Ana, sa ii dea curaj sa poata trece peste asta. Insa cum poti trece peste as apierdere? Cum poti sa renunti la omul pt care traiesti?


cand mergeti la culcare va rog spuneti o rugaciune si pt Ana si Liviu Ungureanu.

Si va rog sa ma iertati daca m-am exprimat sau am scris ceva gresit, abia vad tastele de lacrimi...nu credeam ca ma va afecta asa tare dar se pare ca am pus tot sufletul meu in povestea asta.

DUMNEZEU SA FIE CU VOI, Ana si Liviu!


am editat, am sters ce am scris...poate asa e, poate Dumnezeu are pt noi un drum...poate...poate...nici eu nu mai stiu...

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Nu pot sa cred!

Doamne,ajuta-l pe Liviu!
Ma rog pt ei...

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

bietul de el. sunt alaturi cu gandurile mele.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

De cand am aflat plang intr-una...
Noi toate, mana de oameni care ne-am mobilizat pt Liviu, am crezut ca va fi bine, am refuzat ca poate veni si acest moment, iar acum ....realitatea doare! Doare cumplit pt ca am sperat , ca am crezut in vindecare lui Liviu, pt ca l-am amintit mereu in rugaciunile mele de seara....:(( :((

Haideti sa ne rugam cu totii pt Liviu si pt Ana!
Trebuie sa fim IMPREUNA pana la capat

Fetele din Bucuresti,va rog poate mergeti sa o vedeti, sa o incurajati, sau ...nu stiu.....NIci eu nu as sti ce sa-i spun unui om care pierde tot ce are mai de pret

Probabil pt Liviu, va insemna sfarsitul suferintei(atat de lunga si de nemiloasa),dar pt Ana este ingrozitor .....
Ma rog la D-zeu sa ii dea putere !
Nu pot si nu vreau sa imi imaginez cum e sa iti pierzi omul iubit
E atat de nedreapta soarta asta...offffff

:((

Iarta-ne Doamne pe noi pacatosii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Nu pot sa cred!!!!!
Doamne, ajuta-l pe Liviu si orcoteste-o pe Ana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ma rog si eu pentru Liviu,dar mai ales pentru Ana.Are nevoie de multa putere in aceste momente,Dumnezeu sa-i dea putere sa mearga mai departe.
Imi pare rau de aceasta veste proasta,imi curg lacrimile si m-a tulburat foarte mult.



Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryam spune:

Mota,eu nu stiu despre ce e vorba,dar sa nu mai spui ca Dumnezeu este nedrept.
Am sa ma rog ca El sa le usureze tuturor celor implicati starea si situatia in care sunt,dar sa stii ca intr-adevar Dumnezeu stie totul si mai ales are raspunsul intrebarilor noastre care incep cu "De ce..." si uneori noi nu stim care este sensul,binele...asa ca sa ne rugam cu toii,doar ruga este cea care poate usura .

Once Abu Umamah asked the Prophet about the rights of parents over their children. The Prophet replied, “They are your Paradise and they are your Hell.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Of,Doamne!
Am sa rostesc o rugaciune pentru ei.
Doamne ai mila!

Sabina vine acasa,va multumim! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Iertati-mi ignoranta, dar unde sunt in Bucuresti?

Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb

Iertati-mi ignoranta, dar unde sunt in Bucuresti?

Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag



daca mai gandesc bine acum...Balta Alba..

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Motanik .
(intelesem c-ar fi in spital)

Ar fi ingrozitor ca dupa atata lupta sa se termine.

Da, intotdeauna este nedrept ca un om tanar sa fie bolnav, sa sufere atat si sa moara. Un tanar care numai pt faptul ca are o sotie asa de iubitoare si adevarata, si-ar avea toate motivele sa se bucure de viata alaturi de ea.

Se mai intampla si minuni?!

Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag

Mergi la inceput