Bazar umanitar (8)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

NinaB, imi cer mii de scuze, sa nu crezi ca sunt neserioasa, dar nu am apucat sa te sun pentru intalnire (am fost singura cu copilul si nu am avut timp nici sa ridic ochii la cer!!)

Sper din tot sufletul sa ne putem intalni saptamana aceasta pentru cele 2 camasi care sunt la tine.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Alex, un baietel din grumul nostru de mamici, sept-oct 2004 are nevoie urgent de ajutorul nostru. Exista un subiect deschis despre el... www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Teste de glicemie pt un baietel diabetic de 1 an Noi incercam sa ne organizam si sa strangem banuti pt. el, insa pana reusim el are nevoie de ajutor...
Indraznesc sa va intreb, in cazul in care pentru Bella nu mai este nevoie acum, urgent, si nici pentru Marioare (nu stiu exact situatia - pashosha cred ca tu stii cel mai bine), putem sa ii oferim o mica parte din banutii stransi aici la bazar, pentru ca parintii lui sa cumpere ceea ce are nevoie Alex... adica:


Originally posted by ana_miti


Avem nevoie de :
1.un alt glucometru + testele aferente modelului respectiv, pentru a-i masura glicemia concomitent cu putinele teste pe care le primim gratis si cu cele cumparate de noi.
2.ne trebuie un dispozitiv pentru injectarea insulinei, insa fara ac, deoarece numai sta trebuie tinut de 2 persoane si eu sa ii fac injectia. Cand vede acul se incrunta si plange.....
Maine merge nasa lui Alex la firma NOVO NORDISK din Bucuresti care este furnizor de aparatura si dispozitice pentru diabetici pentru a vedea daca la noi se gaseste asa ceva.
Am gasit pe net astfel de dispoziive, se gasesc in Germania, Italia, Marea Britanie, Israel, insa costa vreo 300 USD....bani pe care in acest moment nu mi-i permit cu toate eforturile pe care le-as face.
3.biscuiti, napolitane si ciocolatele. La noi se gasesc dulciuri pentru diabetici, dar sunt foarte scumpe( un pachet de biscuiti costa 55 de mii de lei si are 150 de grame, il manaca in 3 zile)."
(este fragment dintr-un mesaj postat de Ana_miti, mamaica lui Alex, la subiectul scris mai sus).


Astept un raspuns in primul rand de la Pashosha ca sa ne spuna daca sunt banuti disponibili si un raspuns de la voi toate, daca sunteti de acord.


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Buna fetelor!
Elyanne, in ceea ce priveste mica mea contributie, din tot sufletul....sper sa fie toata lumea de acord!
O zi frumoasa si multa sanatate!

poze cu noi


"UN COPIL EXPRIMA PAREREA LUI DUMNEZEU CA LUMEA AR TREBUI SA CONTINUE" Carl Sandburg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Hai fetelor... pls. un raspuns....

De Pashosha ce stiti?


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by elyanne

Hai fetelor... pls. un raspuns....


Daca vrei un raspuns la intrebarea daca suntem de acord ca o parte din banuti sa mearga la Alex, nu cred ca va fi cineva impotriva. Eu personal sunt "pentru", chiar si eu mai am de dat destul de multi banuti, dar nici lucrurile nu le-am primit, nici banii nu stiu cui sa-i dau. Cine mai strange banii in locul Gabrielei? Si, chiar, de ea ce mai stiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Buna
hai sa clarificam si scuze de absenta..
1. v.am scris un mesaj in pagina 3 si nimeni nu mi-a raspuns...daca fac de capul meu , ma luati la intrebari unde sunt banii.
2. elyana, fa te rog mult un total cu absolut toti banutii care sunt acum DECI ACHITAT..total de la mine, de la tine si ce mai e la danateo..dar scriind fiecare dintre noi 3 cat are ca sa nu le amestecam..
3. sunt mai mult decat de acord sa ajutam normal si nu numai pe acest baietel ci pe oricine..atat timp cat suntem sigure ca este ceea ce e scris acolo..ca nu vreau sa facem bazar sa ajutam pe cineva din comoditate..nu va suparati pe mine dar am intalnit cazuri aici pe forum, ca sa nu mai spun de ce mi s-a povestit..deci, daca elyana, ne recomanzi tu cazul si esti 100% sigura..de ce nu?
Moderatorii, va rog frumos sa schimbati numele subiectului din BAZAR PENTRU BELLA , in acela de BAZAR UMANITAR...MULTUMESC ANTICIPAT.
4. EU mai am de pe la danyce niste hainute pe la mine..ma uit azi ce sunt si va zic...
5. nu uitati ca avem de platit niste cheltuieli medicale pentru marioara care pleaca in Italia..asha am fost de acord toate...
deci, concluzie..cititi mesajul din pg 3, raspundeti
elyana fa te rog din suflet totalul ca sa putem calcula exact cat si ce ..
va pup

elena love, daca vii pe 10 te rog mult cumpara niste carti cu specific cardiac si iti dau eu banii cand vii..
exp
CHD child care after surgery
Parents with a chd child book
sunt tot felul de carti ce invata parintii cum sa trateze un chd child..te rog mult poate ai cum sa cumperi ca in romanica nu avem asha ceva..
chd= child heart desease

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

pashosha , eu am cartea care am primit-o de la spital dupa ce alvaro a fost operat la inima. deci este gratuita de la spital dar totusi o sa caut sa vad daca gasesc sa cumpar ce ai scris tu.(sper sa le traduca cineva din engleza)
Nu este nevoie sa imi platesti.(sunt sigura ca este un ajutor celor care au copilashi cardiatici)
Multa sanatate.

Elena


p.s acum am dat un search si am gasit cartile de care zici tu.
Deci ,o sa le cumpar eu.
Numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Buna fetele!

uh, in sfarsit... atat s-a blocat pc-ul...il arunc!

poze cu ghetutele si fashul rosu, pt Anuc si Mamagiuliei... daca mai sunt interesate

http://community.webshots.com/photo/470345895/471614777IFZnUa
http://community.webshots.com/photo/470345895/47614588adYRqS
http://community.webshots.com/photo/470345895/471614513xMZyky
http://community.webshots.com/photo/470345895/471614701RmHbdP

sper ca am scris corect si se pot vedea!

intrebare, cui tre' sa dau banutii de la Jasmine? 40 ron?

Aurelia, scuze, nu ne-am vazut, nu ne-am auzit luni, cum facem? ma suni te sun? cand sunt eu prin zona la domenii? sa nu crezi ca sunt neserioasa, please! - 0788-673332, da-mi un semn!

apropo de intrebare, sa facem un bazar comun, pt toti bolnaviorii, sunt si eu de acord!



Mami Gabriela si fetitzuca Mariuca(31 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Uki, stai linistita. Te sun eu cand... Of, nu stiu cand, scuza-ma, trebuie sa ma adun. Nu sunt in apele mele, tocmai am aflat un lucru foarte, foarte trist.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Aurelia,si eu am aflat un lucru trist, exact cand am terminat de scris mesajul, am aflat ca una dintre Mariute..., e intre ingerasi...am un nod....scuze!

Vroiam sa spun Lili ca ti-am trimis pachetul, stii tu! sa-mi dai semn cand primesti!

si totusi, sa fim optimisti!

Mami Gabriela si fetitzuca Mariuca(31 dec 2003)

Mergi la inceput