Copilasi de iulie-august 2004 (118)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

dna bibi, barbatu meu este cu opearita asta, am incercat cind era mic si nu m-am simtit in stare sa continui... o decalotezi (ca sa ma exprim frumos) un pic, nu foarte tare si da-l cu putin cutaden. operatiunea cu pricina i-o facem numa` la baia generala. cum stai cu psihicu`? ultima data nu erai tocmai in apele tale, de aceea te intreb


Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Daria,e super pompita,unde ai gasit-o si cat costa?
...si cizmulitele imi plac

Sabina vine acasa,va multumim www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ai ma Carmen mama........da di ce??? asa ciudat am scris? zi si lamuresc. nu de alta, da e o zi de marti cu vreo 13 ceasuri rele, cel putin la mine si precis am pus acolo niste cuvinte care doar ptr mine au sens! pls......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

quote:
Originally posted by Doamna Bibi

Intrebare pentru mamici de baieti
Cum le faceti igiena intima la putza? Eu am observat de cateva zile ca putzulica e rosie in interior, asa trebuie sa fie? Doctorita mi-a zis ca de ce nu am decalotat putzica, dar eu am tras o data mai tare si i-a dat sangele, pe urma mi-a fost frica sa-i mai fac ceva si l-am lasat in pace. Pe de alta parte stiu ca trebuie decalotata, dar cum? Oare nu s-a infectat de e rosie asa? Si se si trage de putza cum il las gol imediat duce mana la putza....sper sa nu-ui fac ecva rau la putzulica sa ma blesteme toata viata....



Monica, si Stefan a fost decalotat cind era mic (pina la 3 luni) de catre tipa care venea sa-i faca masaj. Tot ce stiu este ca a facut-o gradat, in fiecare zi cite putin, dupa baie si imediat i-a dat cu Neopreol. Iar de apucat de ea si Stefan o face imediat ce ii scot pampersul si cin face baie, dar nu cred ca isi face rau, e doar curios. Acum nu stiu ce inseamna ca e rosie in interior - poate totusi ar fi bine sa-l duci la medic?

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni

Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

AndreeaB - pompita a fost ieftina 280 mii lei, dar la noi nu am gasit-o nicaieri in oras (stiti voi, io stau intr-un oras de rahat unde nu gasesti nimik) si mi-au adus-o din ungaria. Nu va zic cat o vom folosi noi cu alergiile astea ... macar nu o mai chinui pe Giulia. Cui mi-a cumparat-o i s-a zis ca copilul va invata mai tarziu sa se sufle la nas, asta ca parte negativa ... io prefer sa o vad odihnita, fara chinurile serale, ca pan` la 18 ani tot si-a sufla singura nasu` Poate in Bucresti se gaseste , eu o recomand cu toata caldura, sa stiti !!!

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Daria-super pomita de nas. Cum o cheama?
Monica-la noi s-a facut diviziunea muncii si sotul se ocupa de decalotare, dupa baita-si intr-adevar si Radu se trage de puta cand o gaseste.
Teoretic madame gaina e fiarta, practic-nu s-ar zice. Astept reclamatiile de la fiu-meu dupa-amiaza.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

lool, mie trebuia sa-mi raspunzi cu da sau ba, nu sa-mi predai cursuri. si, nu, multumesc, nu mai vreau nici o lamurire, io, personal.

quote:
Originally posted by roxanaz

ai ma Carmen mama........da di ce??? asa ciudat am scris? zi si lamuresc. nu de alta, da e o zi de marti cu vreo 13 ceasuri rele, cel putin la mine si precis am pus acolo niste cuvinte care doar ptr mine au sens! pls......



Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ina - numa`io mai fierb 2 ceasuri gainile de la soacra si degeaba, ca parca mi le trimite pe cele mai atlete care mor de batraneti , supa`i buna, da` carnea e de cauciuc.
Cu pompita ce sa zic, mie mi-a zis pediatra si o mamica de la noi din parc (care mi-a si adus-o ca io n uvroiam sa scot mucii cu aspiratoru`, ca daca -i scoate creierii ) dar cand intrebam prin farmacii intrebam de dispozitiv de curat nasu` care se ataseaza la aspirator ... noah nu va zic ce fete n=bagau gagicile ... poate stie ceva ROXANAZ ceva ...

p.s. poate ne injura Rox in gandul ei azi ... ca o tot necajim

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

bey, am a big problema.... voi cum procedati cind se apuca meseriasii de spart, taiat_cu_faiu`, gaurit, etc numa` la ore de "virf", adecalea intre 14-16?? pe mine m-au timpit de cap, de exemplu, azi nu au facut nica pin` la 15, cind s-au apucat de dat cu barosu` exact in camera de sub ilinca. si nu-i prima oara, ca mai intii si-au pus centrala , acu cre`ca-si fac curat. pe de alta parte, inteleg ca meseriasii nu pot sta dupa un copchil sa doarma, da` totusi... pe de alta parte, ma doare sufletu` si de mine ca daca nu-si face somnu` are ce ma miorlai. va intrebam de curiozitate, ca oricum am fost la ei, da` macar sa stiu daca-s singura (nebuna)

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

bey io nu va-njur deloc. Da' Daria chiar nu am de unde sti ceva de pompita ta, ptr ca nu are d-a face nimic cu produsele farmaceutice. (si io as fi facut o fatza la fel daca m-ar fi intrebat cineva de ea, nu de alta da sa pun aspiratoru in priza ptr ca sa scot mucii........mi se pare prea mare bataie de cap, parerea mea!)
Carmen, am inteles de data asta (sper).

Mergi la inceput