Robert, alta inima bolnava

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Da a fost foarte riscant sa mergem cu o masina inchiriata .Am facut acesta fiindca stiim cum a trebuit samearga la Tg. Mures si tot odata cum sa vina de acolo, un adevarat chin.Ne-am intoes cu bine dela Bucuresti, a facut consultul.Alta solutie nu este decat transplantul.
De astazi merge pe un alt tratament si dozaj marit.
Multumim lui d-a dr Olteanu si lui d-a Gabriela la toti care ne sustin si ne sfatiesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Robert este in spital a intervenit o complicatie, nu mai poate misca un picior.Gabriela anunta tu pe doamna doctor Olteanu si spuneti-ne ce sa mai facem TE rugaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


am vorbit cu d-na doctor si din pacate

ROBERT ARE NEVOIE DE O INIMA NOUA... SUNT TARE TRISTA PENTRU SUFERINTA LUI.
Jumatate de suflet rade pentru Bella iar jumatate plange pentru Robert...
trebuie sa facem ceva..

minunata Cornelia Horoiu se ocupa deja de proiectul cu Mecenat...a ramas sa ii trimit eu o scrisoare a mamei precum si referat medical. Referatul mi-l pregateste D-na docotr, mama lui face deja scrisoarea pentru mecenat..
de la voi este MARE NEVOIE DE SUSTINERE......
VA ROG MULT SA MA AJUTATI CU TRADUCERILE...
ADINANA, D-NA HOROIU SE OCUPA DE ACTE..
MOTANIK, CREAZI CA POTI SA O IEI SI PE LUCIA SI SA FACETI VOI SITE UL OK?
va da Adinana, o rog eu, toate datele, analize, poze tot...hai fetelor sa salvam o viata...
eu intentionez sa vorbesc la ziare si TV..poate putem sa facem ceva..
trebuie neaparat acceptat de spital...care o fi..trebuie pus in programul international..pe linia de asteptare ca degeaba e in romania...si apoi trebuiesc gasiti banutii...care din cate stiu eu, pentru un copil de 13 ani operat la ST LUC..transplant de cord , a costat 85.000EURO...deci trebuie sa gasim si banii...DAR NE TRNUIE INIMAAAA!!!!!!!!!
Spuneti prezent aici in lupta cu timpul..trebuie sa il salvam.

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

Sint tare trista sa aflu ca Robert are nevoie de transplant :(
Daca cineva are timp sa se ocupe de site, i-am trimis lui Vlad si lui Pashosha parola si linkul ..

http://saverobert.netfirms.com

din pacate in saptaminile viitoare ma mut la 20 000 kms (nu am gresit nr de 0-uri) si, chiar daca este 'nimic' fata de suferinta prin care trece Robert, pina in ianuarie va fi o perioada extrem de agitata.

insa daca cineva scrie textele, pot in continuare sa ma ocup sa le pun pe site...

Pe Vlad il rugasem sa gaseasca un scaner sau sa trimita Pashoshei nise fotocopii (xerox) pentru ca pozele pe care el le-a facut documentelor nu sunt utilizabile pe site.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Buna seara tuturor, da este nevoie de transplant dar asta cat mai curand.Fratiorul este in spital este un picut parca mai bine.
Am sa trag hartiile alea la scaner cat de curand asta , am si poze recente cu el.
Am sa trimit ce am eu de facut cat re repede pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Vlad..nu te agita de scanner..
adina, in seara asta le scanez eu si le rezolv..iti trimit e mail apoi si poate le poti pune tu pe site...sau poate ne ajuta cineva..
OAMNEI BUNI, EU SI ADINA FACEM CUTII, .....EMIGRAM...AVEM TIMP 0...
CINE NE AJUTAAAAAAAA!!!!!???????????

NU PUTEM SA L LASAM PE ROBERT SINGUR..NU POATE LUPTA SINGUR..VA ROG MULT GANDITI-VA SI LA EL...

AM sa scanez si sa trimit si scrisoarea mamei..
voi incerca sa mai traduc si eu ce pot...cine ma ajuta cu traducerile...NU AM TIMPPPP
ASTEPT SEMN DE LA VOI...nu pot trimite actele la spital ca nu le am traduse

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


am vorbit ieri cu mama lui Robert si era disperata...mi e ciuda si sunt trista ca mi e fricaa sa nu cedeze Robert...
noi, celel care suntem ne zbatem de zor dar nu stiu ce sa zic..
oricum, Irina Reiisler s-a oferit sa ne ajute cu o emisiune pentru Robert, sa incepem sa strangem banutii pentru operatie....
Danyce, mersi mult ca ne ajuti cu traducerile...sper sa aiba timp Robert..da doamne

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Buna seara , scriu greu nu am timp nici sa manac, robert, bunica si scoala etc .
Robert este tot in spital , a venit si prietena lui de afara sa ii fie alaturi.Stam pe rand pe la el, este foarte nervos dar tot raul spre bine.Vrem si noi sa fim veseli, ce putem face????????????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Of Doamne,Vlad imi pare rau pentru asemenea vesti.Ne rugam si suntem cu gandul alaturi de voi ca fratele tau sa reuseasca.Si voi trebuie sa ganditi pozitiv si sa nu va pierdeti spoeranta si cine stie poate intr-o zi o sa fiti fericiti cu totii pentru reusita.Doamne ajuta.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Of,vesti nu tocmai cum le asteptam cu toti.Suntem alaturi de voi,si ne rugam ca Robert sa reziste si sa fie familia din nou intreaga.
Haideti sa facem ceva si pentru Robert,ce se poate face?


Dantje & Martijn

Mergi la inceput