LAPTE PT MIHAITZA AL LUI FELIS!

LAPTE PT MIHAITZA AL LUI FELIS! | Autor: raluca.gabriela

Link direct la acest mesaj

Sambata m-a sunat Felis, era foarte relaxata si binedispusa, mi-a povestit ca Mihaita e tare incantat de patut, nu are probleme, acum i se fac investigatiile.
Nu are decat o singura problema: in clinica respectiva mancarea de bebe e TOATA pe baza de orez ori Mihaita si asa e predispus la constipatie de la medicamente, nu poate manca asa ceva. Nefericirea e ca ea nu are decat doua cutii de Milumil si astea nu ii vor ajunge decat pe 2 saptamani. Deja a dat 40 de euro pe cereale si alte papici pt Mihai .
Rugamintea ei (de fapt initiativa mea, ca ea nu a indraznit sa faca apel) era sa trimitem in vreun fel lapte in Italia intr-o saptamana. Lapte cumpara tati, problema e sa ajunga acolo. Daca cineva are vreo cunostinta care pleaca acolo sau daca reusim sa trimitem printr-o cursa ar fi extraordinar. Asteptam mobilizare generala asa cum stim s afacem noi aici...

POZELE MAMARUTZEI!!!
mamica de Mamaruta

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Ar mai fi varianta cu posta. Aveti ceva informatii despre cat dureaza transportul si cat costa?
Pentru taxele postale as putea pune si eu umarul, daca nu sunt doboratoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca.gabriela spune:

Gata! Eliza e un inger, o ajuta si acum, trimite ea prin DHL laptele, ramane sa vorbesc cu Cornel sa il cumpere si sa il dea Elizei!

Eliza, esti minunata...

POZELE MAMARUTZEI!!!
mamica de Mamaruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaS spune:

Eu inca nu am reusit sa vorbesc cu Felis ( de fapt nici n-am incercat), vroiam sa o las sa se adapteze vreo cateva zile. Mie mi se pare ciudat ca nu le dau si altfel de mancare...dar asa o fi . Din pacate eu nu stau in Bologna dar cred ca aici pe DC am vazut ca mai e cate cineva de acolo. Nu stiu cat costa laptele asta aici si cat costa in Romania, in sensul ca nu stiu daca este convenabil sa fie trimis de acolo platind si taxele sau sa il cumparam de aici si sa i-l duca cine sta prin apropiere. Daca va hotarati sa-l trimiteti din Romania va sfatuiesc sa-l trimiteti cu cei de la Atlassib ( ajunge in 3-4 zile si nici nu costa foarte mult, circa 15 euro). Eu in posta nu prea am incredere.
Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

quote:
Originally posted by CameliaS

Eu inca nu am reusit sa vorbesc cu Felis ( de fapt nici n-am incercat), vroiam sa o las sa se adapteze vreo cateva zile. Mie mi se pare ciudat ca nu le dau si altfel de mancare...dar asa o fi . Din pacate eu nu stau in Bologna dar cred ca aici pe DC am vazut ca mai e cate cineva de acolo. Nu stiu cat costa laptele asta aici si cat costa in Romania, in sensul ca nu stiu daca este convenabil sa fie trimis de acolo platind si taxele sau sa il cumparam de aici si sa i-l duca cine sta prin apropiere. Daca va hotarati sa-l trimiteti din Romania va sfatuiesc sa-l trimiteti cu cei de la Atlassib ( ajunge in 3-4 zile si nici nu costa foarte mult, circa 15 euro). Eu in posta nu prea am incredere.
Camelia



mihaita mananca milumil 3 se gasete si acolo? aici e cam 7 euro

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaS spune:

quote:
Originally posted by paxela
[br

mihaita mananca milumil 3 se gasete si acolo? aici e cam 7 euro

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
poze



Alexa nu stiu sigur, dar cred ca da. Am sa incerc sa ajung astazi la o farmacie sau supermarket sa vad daca au si cat costa. Eu am avut norocul sa alaptez la san si de aceea, chiar daca am si eu un bb , nu stiu preturile. Ma informez si va spun.

Camelia si bb Daniele (30.10.2003)


PS. mi-a venit ideea sa ma uit pe site-ul supermarketului unde merg eu de obicei si am vazut ca au "Milupa Aptamil 2" lapte praf o cutie de 900 gr 13.46euro. Milupa 3 nu au, dar vroiam sa stiu daca Milupa Aptamil este aceeasi treaba cu Milupa ( fara Aptamil ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:

CameliaS

Milupa Aptamil 2 este acelasi lucru cu Milupa 2 . In tara se numeste Milupa 2 numai, in vest Milupa Aptamil 2. E aceasi Marie cu alta palarie Daca nu exista Milupa 3, uita-te dupa Aptamil Forward asta e numele pentru numarul 3. Sper sa va ajute informatiile. Asta e ce am gasit despre Aptamil Forward.

"Milupa Aptamil Forward Follow On Milk 900g
Follow-on milk from 6 months. Prebiotics - supporting baby's natural defences. With LCPs and extra iron. Nutritionally superior to cows' milk. Prebiotics. Nucleotides. LCPs (AA & DHA). Beta-carotene & selenium. Enriched with Iron. Gluten free. Low sodium. Halal approved.

Ingredients
Skimmed Milk, Lactose, Vegetable Oils, Maltodextrin, Dietary Fibres (Galacto-oligosaccharide, Polyfructose), Calcium Carbonate, Egg Lipid, Fish Oil, Vitamin C, Magnesium Citrate, Emulsifier (Soya Lecithin), Taurine, Ferrous Sulphate, Choline Chloride, Zinc Sulphate, Citidine 5'- monophosphate, Adenosine 5'- monophosphate, Uridine 5'- monophosphate, Inosine 5'- monophosphate, Nicotinamide, Guanosine 5'- monophosphate, Vitamin E, Folic Acid, Copper Sulphate, Vitamin A, Pantothenic Acid, Biotin, Beta-carotene , Vitamin D3, Vitamin B12, Thiamin, Vitamin B6, Manganese Sulphate, Potassium Iodide, Vitamin K1, Sodium Selenite, May not be suitable for all vegetarians. Contains some LCPs from fish oil



General Information
Brand:
Milupa

Manufacturer:
Milupa, White Horse Business Park, Trowbridge, Wiltshire, BA14 0XB. www.milupa.co.uk Milupa Ireland, Block 1, Deansgrange Business Park, Deansgrange, Co Dublin. www.milupa.ie

Pack Size:
900g

Storage:
Store in a cool, dry place - do not refrigerate. Use contents within 4 weeks of opening.

Returns information:
Quality guarantee. This product should reach you in perfect condition. If it is not satisfactory, please telephone us and we will gladly make arrangements to investigate and respond to you. This guarantee does not affect your statutory rights as a consumer. Aptamil Forward Follow-on Milk has been packaged in a protective atmosphere. Milupa Careline. 08457 / 623 / 628. www.milupa.co.uk ROI 1-800 22 12 34. NI 0800 97 32 61. www.milupa.ie

Usage:
FEEDING GUIDE 6-24 MONTHS. The Department of Health recommends that cows' milk should not be given as the main milk drink until after 12 months. Aptamil Forward follow-on milk can be used as a drink or mixed with other foods. Approx. 1 Beaker. Amount of water: 200ml, 7 fl oz. Number of level scoops (1 scoop = 5.2g): 7. Approx. 1 Pint (use within 24 hours). Amount of water: 560ml, 20 fl oz. Number of level scoops (1 scoop = 5.2g): 20. From 6 months your baby will need approx 1 pint (500-600ml) per day. Aptamil Forward is specially formulated to help meet the increased nutritional needs of infants from 6 to 24 months. This information is given as a guide only. Consult your healthcare professional if you require more advice. FEEDING INSTRUCTIONS. Add one level scoop of powder to each fluid ounce (28ml) or water. Use only the scoop provided in this pack. We recommend preparing each feed as required. If you have prepared feeds for the whole day, cool them quickly under cold, running water, refrigerate below 5°C and use within 24 hours. Before use, shake well and gently warm by standing in hot water, out of reach of other children. Once warmed use within 1 hour and do not reheat again. In the interest of your baby's development try using a cup instead of a bottle from 6 months of age. Do not warm feeds in a microwave oven as 'hot spots' in the milk may scald your baby's mouth. Do not add extra powder or anything else to the feed. Never save unfinished feeds. Do not use artificially softened or repeatedly boiled water. Do not leave your baby alone during feeding. PREPARING THE FEED. Please follow these instructions carefully. 1. Wash and sterilise the feeding equipment according to the manufacturer's instructions. Wash your hands thoroughly. 2. Boil freshly-run water. Leave to stand for approx. 45 mins. Pour required amount into beaker, jug or bottle. 3. Fill the scoop with powder and smooth off on the special built-in leveller. Do not press extra powder in to the scoop. Add the correct number of scoops needed to the water in the beaker, jug or bottle. 4. Stir well until powder dissolved. Check milk temperature on the inside of your wrist. The feed should be comfortably warm. IMPORTANT NOTICE. Breastfeeding is best for your baby. Milupa Aptamil Forward should be used only as part of a mixed diet and not as breastmilk substitute before 6 months. Failure to follow preparation instructions carefully can be harmful to your baby's health. Do not allow prolonged or frequent contact of milk feeds with your baby's teeth as this increases the risk of tooth decay. Ask your health professional or dentist for advice. Make sure your baby's teeth are cleaned after the last feed at night. Never leave your baby alone when feeding. Our packaging is designed to make your life easier. 1. You can store your scoop safely in the lid so you always know where to find it. 2. There is a handy leveller built in to the top of the pack so ther

Lifestyle:
Free From Gluten"

Multa sanatate Mihaitza!!





Madalina si bebe Sonia
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55877" target="_blank">Sabina are nevoie de ajutorul nostru - ajuta aici!

www.babiesonline.com/babies/s/sonia/" target="_blank">Sonia
Sonia 7 luni!
Sonia in vacanta - 6 luni!
Sonia la 5 luni Sonia la 4 luni Botez Sonia pana la 4 luni

www.snugglepie.com/ezb/214953.png" target="_blank">Varsta Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaS spune:

quote:
Originally posted by ariadnabr

CameliaS

Milupa Aptamil 2 este acelasi lucru cu Milupa 2 . In tara se numeste Milupa 2 numai, in vest Milupa Aptamil 2. E aceasi Marie cu alta palarie Daca nu exista Milupa 3, uita-te dupa Aptamil Forward asta e numele pentru numarul 3.



Cred ca exista si aici Milupa 3 doar ca in acest supermarket nu il au momentan ( cel putin asa se vede online). Eu nu stiu daca aici costa mai mult decat in Romania de aceea as vrea sa vad cat costa acest 3 .

Eu am incercat sa o sun pe Felis astazi ( pe la 11 ) si cred ca avea telefonul inchis. Incerc mai tarziu.

camelia si bb daniele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Mesaje mutate www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57849&whichpage=4#1138082" target="_blank">aici

Oana_B

Mergi la inceput