Elenalove are mare nevoie de noi!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Laura, ti-am trimis adresa Elenei pe PM.
Numai bine,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Viku, luni pun nishte bani in plic pe adresa ta, inca o mai am, io n-am cont de paypal shi mi-e mai comod cu pliculetzu.
Elena, capu sus, ca ne stringem incet, incet!

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Originally posted by amuleta


Pentru cei din Romania care vor sa ajute, cred ca Elena trebuie sa indice unde sa se duca banii, cel mai bine ar fi direct la mama ei. Si mai am un sfat : nu va jenati daca tot ce puteti da sint citiva lei. spuneti-va ca sint tocmai tiglele care vor astupa o gaura.
Acum ma iertati ca m-am bagat (ca ma trase Vikinga de mina).



foarte bine spus.
ceea ce vroiam io sa subliniez insa ca ar fi mult mai usor si pt mama Elenei si pt noi din Romania sa trimitem banutii intr-un singur cont. asa nu mai punem femeia pe drum pt fiecare suma trimisa, scoate o singura data toti banutii.
daca Elena are sora in Pitesti poate reuseste ea sa-i deschida un cont in lei, de indicat ar fi la o banca mare, cu filiale peste tot.

Fetele de pe DC


Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Buna dragelor,

Vreau sa va multumesc din tot sufletul pentru bunatatea voastra.

Dimineata cand m-am trezit(ca de obicei) am deschis calculatorul si am inceput sa plang ca un copil mic, plina de emotii si de bucurie ca imi sunteti alaturi.
Am plecat la servici cu zambetul pe buze si cu lacrimi pe obraji, de data asta lacrimi de bucurie.

Imediat ce am ajuns la servici mi-am facut timp si am sunat-o pe mama si mi-a spus ca a inceput sa isi refaca casuta cat de cat,
si ca si-a gasit catelul si pisica ei(care le iubeste mai mult ca pe mine).
Surorile mele si vecinii de la bloc, au sarit in ajutor si au ajutat-o pe mama cu ce au putut si ei .Are pat sa doarma si lenjeri de pat , hainele sunt primite de la vecini , mancarica deocamdata de la sora mea...

I-am spus de voi oameni buni si cu suflet mare, si a spus ca nu poate sa accepte asa ceva(este la fel de demna ca mine).
Ea se multumesc cu ce are ramas (adica cat de cat casuta pe pamant). A spus ca sunt alti oameni care au ramas intradevar fara absolut nimic adica mult mai rau decit ea si ca aceasti oameni trebuiesc ajutati.
Stiu ca mama mea este o femeie cinstita si mai stiu ca ii este absolut rusine sa primeasca orice ajutor dar de data asta o sa ii fortez eu mana si o fac sa accepte ajutorul ca stiu ca este necesar ca eu nu pot face fata la cate am pe cap(ma refer datoriile baietului)

Stiu ca trebuie sa isi refaca gardul si acoperisul la casuta si asta pana vine iarna si mai stiu ca fara ajutorul vostru eu nu o sa pot sa reusesc niciodata sa o ajut...
Eu am deocamdata stransi ceva banuti pentru cheltuiala cand merg in romania in noiembrie dar nu sunt de cit 500$ si am mai primit de la amuleta si gabbriela alti banuti care le multumesc din adancul sufletului si nu ma asteptam.
Eu am zis sa mai procedez si in alt fel ,adica sa opresc pentru 2 luni datoriile la facturile lui Alvaro(are patru operatii: 1.inima, 2.stomac,3.cuculet,4.hernie) care sunt sume enorme (peste 300.000$ asa cum a spus si amuleta) si sa fac in asa fel sa vad cat pot sa strang sa ii trimit sa isi refaca gardul si acoperisul pana vine iarna iar restul o sa isi refaca cu timpul...dar eu tot nu cred ca o sa fie de ajuns sa o pot ajuta cu toti banuti.
Va rog din inima sa ma ajutati cu stransul la ceva banuti sa o pot ajuta.

Nu stiu cum sa imi leg cuvintele sa va multumesc dragelor pentru acel suflet bun pe care il aveti.

Sincer va multumesc din adancul sufletului pentru absolut orice faceti pentru mine si mama mea.
Sunteti extraordinare !


Cine poate sa ma ajute sa strang o suma (nici nu stiu cat ii trebuie dar cred ca nu este o suma mare)va rog din tot sufletul sa o faceti prin vikinga.
adresa mea din USA o are amuleta, vikinga, ciuf, gabbriela.
adresa de paypal este alvaro27@bellsouth.net iar pentru fetele din Romania nu stiu deocamdata cum sa se procedeze ca mama sau sora nu au cont in banca.


Va multumesc si o sa revin cu amanunte.


vikinga amuleta si gabbriela, vreau sa va multumesc inca odata pentru ca datorita voua am aceasta ocazie sa pot strange banuti de la voi si de la aceste fete minunate care o sa le multumesc pentru totdeauna.


Vreau sa fac o precizare(sper ca asa se spune!)


Din banuti care se vor strange pentru mama mea, o sa incerc sa fac un calcul sa vad ce suma o sa ii trebuiasca sa isi repare gardul, si ceva din acoperisi ,iar TOTI absolut TOTI banuti care vor fi EXTRA, eu in numele vostru o sa ii DONEZ pe forum la copilashi bolnaviori care au nevoie de banuti.
Inca odata va multumesc din tot sufletul.


Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Originally posted by Elenalove27


iar pentru fetele din Romania nu stiu deocamdata cum sa se procedeze ca mama sau sora nu au cont in banca.






Elena, un cont se deschide cu 50.000 lei vechi, sau 5 RON, am impresia ca trebuie sa-l deschida titularul, oricum trebuie datele de buletin. e foarte usor sa deschizi un cont, insa banuiesc ca surorii tale i-ar fi mai simplu sa scoata banii, poate o convingi pe ea sa traga o fuga la banca.
daca nu e bine si adresa postala, te rog tare mult sa mi-o trimiti si mie in pm, imediat cum am ocazia ii trimit niste banuti.

Fetele de pe DC


Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:

Elena, imi dau seama cat de greu iti este si-mi pare tare rau pentru mama ta, ca si pentru toti cei care au ramas pe drumuri in urma inundatiilor. Sper sa ne strangem cat mai multi si s-o ajutam pe mama ta sa-si repare casuta.
Vikinga, te rog, trimite-mi pe PM adresa ta, sa trimit niste banuti in plic.

Claudia si Cristi (16.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

she_wolf, ti-am trimis eu un PM cu adresa lui Elena.

Elena, multa sanatate, putere si curaj sa puteti trece peste tot ce vi s-a intamplat... si sa iesit la mal cu bine din datori
O zi buna



Nicole mamica lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte Mini-Vacante(New!)
Exerciti Animate



Decalotarea nu este necesara la baietei daca urineaza in jet si nu au infecti repetate in zona genitala. Apa si sapunul sunt suficiente pt pastrarea igienei intime la baieti. Luati si cititi despre www.cirp.org/library/treatment/phimosis/index_ro.html" target="_blank">FIMOZA si nu va mai chinuiti inutil bieti copilasi nevinovati.
Este totul normal daca arata www.cirp.org/library/normal/" target="_blank">ASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Elena, i-am trimis mesaj Vikingai dar te intreb si pe tine. vreau sa-ti trimit un cec personal pe numele tau. Nu stiu cum faci tu sa-i parvina mamei tale. Da-mi te rog adresa si numele sau daca ai alta idee cu multa placere. Numai ca nu am cont paypal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

ti-am sc PM cu datele Elenei.

O seara placuta


quote:
Originally posted by adrienne12

Elena, i-am trimis mesaj Vikingai dar te intreb si pe tine. vreau sa-ti trimit un cec personal pe numele tau. Nu stiu cum faci tu sa-i parvina mamei tale. Da-mi te rog adresa si numele sau daca ai alta idee cu multa placere. Numai ca nu am cont paypal.







Nicole mamica lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte Mini-Vacante(New!)
Exerciti Animate



Decalotarea nu este necesara la baietei daca urineaza in jet si nu au infecti repetate in zona genitala. Apa si sapunul sunt suficiente pt pastrarea igienei intime la baieti. Luati si cititi despre www.cirp.org/library/treatment/phimosis/index_ro.html" target="_blank">FIMOZA si nu va mai chinuiti inutil bieti copilasi nevinovati.
Este totul normal daca arata www.cirp.org/library/normal/" target="_blank">ASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Originally posted by Claudelu

quote:
Originally posted by Adela

Propun ca o parte din banii stransi prin www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53351" target="_blank">operatiunea umbreluta sa ajunga si la mama Elenei.
Desprecopii ce spuneti??



Adela , mamica de


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57912" target="_blank">Haideti sa ajutam un suflet de copil - Andrei Oniciuc




Cu tot respectul, acum ca avem pe cineva drag care sufera de pe urma inundatiilor, eu as zice ca nu numai o parte din banii stransi sa mearga la mama Elenei ci toti, asta binenteles cu consimtamntul celor care au facut donati.


Claudia&Raul (01.04.2004)




Eu sunt de acord ca toti banutii sa mearga spre Elena. Dar mai bine ar fi sa se faca un sondaj tip Poll -si asta cat mai rapid- si sa se hotarasca cat % din banutii stransi sa mearga spre Elena.

Elena a fost mereu alaturi de actiunile umanitare organizate prin DC, acum e randul dc-ului sa fie alaturi de ea. Ar fi frumos. Toti pentru unul si unul pentru toti-
Ce spuneti?


Adela , mamica de


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57912" target="_blank">Haideti sa ajutam un suflet de copil - Andrei Oniciuc

Mergi la inceput