Copilasi de iulie-august 2004 (116)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Multumesc,fetelor,am citit pe nerasuflate tot ce ati avut de spus!!!!!

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rain - super !!! Pacat ca nu intelege copilu` de 2 luni ... cel putin Giulia a fost pe dos rau, da` rau de tot, pacat ca nu v-am cunoscut pe atunci ... ioi cat as fi bocit si virtual ... a fost groaznic.
Bine ca suntem mari acum :)


_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Inainte de a naste am citi si eu o carte din asta din 1900 toamna in care scria ca bebe doarme la inceput intre 16-18 ore. Ca urmare, am decis ca o sa ma cam plictisesc pe acasa si chiar ma oferisem sa-mi ajute colegele prestand munca la domiciliu. Noroc ca nu m-au luat in serios, sefa mea avand copil.
Nicole ...mie imi place in mod deosebit indicatorul numit "vant lateral"

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Ore cand se afiseaza rezultatele la concursul de nasit? Ricardo...da-ne un semn...

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

quote:
Originally posted by Simona R.


Diseara ma intalnesc cu o viitoare posibila bona si vreau sa stiu si eu niste chestii...fetele care aveti bona ,imi spuneti,va rog?!

-cum se procedeaza cu mancarea?mananca ce gaseste la mine in frigider?
-cum ati fixat salariul?pe luna?pe zi?
-lucreaza 7 zile din 7?sau are 1-2 zile libere pe saptamana?

Deocamdata eu sunt acasa si presupun ca la inceput ea trebuie doar sa ma asiste la schimbat,hranit,culcat copil.

Nu mai stiu ce sa va intreb..daca sunteti dragute si poate mai imi spuneti voi niste mici secrete,sau niste sfaturi,sugestii...

Va multumesc.............

Nu stiu de ce am emotii!Nu stiu ce sa-i spun aleia;ea are o fiica in Buc. si sper ca nu crede ca preturile la bone sunt ca acolo,ca m-am interesat si in C-ta sunt intre 2-3 milioane pe luna.

Mai vorbim.

Simona si David Mario

http://community.webshots.com/user/simonarida



Simona
1. mancarea: cand am mancare gatita si are kef sau ii place mananca de acola, cand n-am mancare iese si isi cumpara. Daca e sotul acasa atunci mananca cu el. Ca anecdota, saptamana trecuta intr-o zi au gatit masa de pranz impreuna
2. salariul e fixat pe luna, 5 zile pe saptamana, 10 ore jumate pe zi (de la 8 la 18.30). De regula io respect timpul asta dar sunt zile in care pleaca mai devreme sau sta mai mult. De 2 ori am intrebat-o de disponibilitate de lucru in w/e si a fost de acord, dar nu am folosit ocazia. Cand avem noi concediu are si ea, dar daca vreau o zi libera pentru mine, o chem.

Despre preturi ar trebui sa ii explici ca nici distantele, nici costurile nu sunt aceleasi. Si, sfatul meu, scrieti inainte tot ce vrei sa discuti cu ea, ca in emotiile interviului, uiti. Asta, din proprie experienta.

Succes si sa se impace bine!

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

asteptam si noi lista pentru nasit ...

Irina, ai sa vezi ca scoala de soferi nu inseamna nimic, pana nu iesi singura cu masina (dupa ce iei permisul) si incepi sa tremuri din toate incheieturile ...atunci inveti!
eu tot ce am invatat a fost ca geamul din spate al masinii se numeste luneta, nu geam

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Buna!

Noi ne-am intors de afara,io inca mai sunt una deaia care umbla agale cu caruciorul....i-am luat carticele copilului,am facut piata,o vreme absolut superba....ma duc sa pun mancarea pe foc si revin./....sa nu plecati,da.

....dar inainte sa plec,Papadiculeeee,io te pup de mii de ori sa-ti treaca depresia si gandurile negre,ca nu-i nik daca n-au trecut doi ani de la cezariana.....iete mai deunazi ma minunam de-o garoaica(o aratau la tv),era la a patra cezariana si toate uite-asa una dupa alta,una dupa alta,nici macar la un an distanta,doctorul era ingrozit si i-a zis ca pe a cincea nu mai poate sa i-o faca si asa e prea mult....haide alunga gandurile negre si bucura-te de greturi si imprieteneste-te iar cu galetusa...

...revin

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Adela, noi i-am facut vaccinul ROR acum 2 luni, deci dupa spusele pediatrei rubeola nu prea are cum sa fie...nu? uite aici subiectul despre care v-am spus :

http://www.desprecopii.com/info.asp?id=660

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Lie, Lie, ciocarlie, cred ca ar trebui sa te iei de mana cu Papadioara ca tot cititi articole distructive! Ce aveti, fetelor???? Nu tot ce se scrie e si adevarat!! Astia isi fac studii pe esantioane! Vorba Papadiei, in situatia acelui studiu multi cupii ar umple spitalele! Fii, mey, mai optimista! Tu, cand esti racita sau ai o viroza, o rezolvi in 2 zile? O sa fie bine, ai sa vezi!
Multa sanatate!

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

quote:
Originally posted by papadie

Dorsilia pe principiul mai sus enuntat de tine ar insemna ca procent intunecat din pop.ulatia Romaniei sa faca meningita dat fiind ca io copilasi de/ai lor bolnavi n/am vazut de cand sunt.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58070" target="_blank">Cum arata mama mea?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57873" target="_blank">De la inima la inima




dar io nu la meningita ma refeream...ci la articolul acela de mai sus, al carui link l-am pus

Mergi la inceput