LISTA GRADINITE

LISTA GRADINITE | Autor: GABRIELAS

Link direct la acest mesaj

Ar fi de un mare ajutor pentru multe dintre noi daca revista Mami ar publica o lista cu gradinitele particulare sau de stat din Bucuresti si nu numai , pe care le considera cele mai "bine pregatite" . Ca detalii, ar trebui incluse programul, costurile , oferta educationala etc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliac spune:

DA, DA, DA. Buna idee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

nu cred ca merge, pt. ca asta se keama ca lear face reclama......

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

Da' s-ar putea publica o lista informativa obiectiva(fara legatura cu 'cele mai bune')cu toate gradinitele,care sa contina date despre locatie,nr.de telefon,program,taxe,obiective educationale,etc.Presupun ca si o lista de genul asta ar fi utila celor care vor sa aleaga o gradinita pentru copilul lor.


Lia&Andrew

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ENYA spune:

Da, da, si pe mine m-ar interesa o astfel de lista cu toate gradinitele din Bucuresti(in special sector 2, ptr ca noi stam pe Iancului), mai ales ca anul asta dupa ce face Vladi al meu 3 ani (Born on 4th of July!), ar cam trebui sa ne hotarim pentru o gradi. Eu sint o mamica singura si deocamdata cit sint la serviciu Vladi sta cu mama mea, dar e destul de greu si pentru ea. Oricum, in afara de aceasta lista - f. utila - ma intereseaza f. mult si recomandari de la mamici care stau in aceeasi zona, privind si o educatoare f. buna, ptr ca o sa alegem gradi si in functie de asta, consider ca e important. Nu ma uitati, mamici din sect.2-Iancului !
Multumesc,
Amalia si Vladi

P.S. Ce ziceti, n-ar putea americanii sa-i dea lui Vladi cetatenia automat, avind in vedere data nasterii ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Draga Enya daca americanii ar da cetatenia asa ce bine ar fi ,ne-am trece si noi la rand ,pentru ca eu si sotul meu suntem casatoriti pe 4 iulie .Ce zici ,hai sa le propunem ,poate ei nu s-au gandit la asta.
Pupici

Roxy si Cristi cel vorbaret

huianur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzulica spune:

Draga Enya si Roxy , nu va bagati la chestii d-astea ca puteti sa luati o mare teapa ! A lansat mai demult cineva un zvon de genul asta , si un amic al meu (nascut bineinteles pe 4 iulie) s-a facut de rahat sunand la Ambasada si intreband daca poate obtine cetatenia . La telefon i s-a ras in nas ! Eu as fi facut ca el daca eram nascuta pe 4.07.,si era frumos din partea lor asa sa si faca , dar ... cred ca ei considera ca au si asa destui cetateni .Apropo , si eu locuiesc in p-ta Iancului , dar deocamdata nu am pe cine sa trimit la gradinita .Suntem in curs de productie .Sper sa reusim curand sa facem un bebe .Va pupic

Mergi la inceput