Copiii vostri mananca fructe?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Fetelor, multumesc ca mi-ati raspuns. Intr-adevar cand mananc fructe in fata ei, vrea si ea, dar doar o gura, doua si numai daca nu sunt fructe acre.
O sa incerc sa fac iaurt din fructe acasa, asa cum ne-a indrumat dodo!
Sau sa fac salata de fructe cu frisca cum mi-a zis oanaesn!!!
Va pup!




Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Baitelul meu are dupa fiecare masa o farfurie speciala numai pentru fructe. Prefera pepene, struguri, pere (perele astea le puneam si in supa cind era mic ca altfel nu mi-o minca), capsuni, fragi, mure deci cele zemoase. Mai rar banane, mere, prune, caise sau alte fructe tari. I-am facut ritual la masa si se pare ca la noi functioneaza. Nu se ridica pina nu termina si daca nu termina vine sacalul si maninca restul. La noi merge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Diana mananca fructe dar in general nu le prefera pe cele zemoase. Ii place mult kiwi. in rest: banane, mere, strugurii i-au placut la nebunie anul trecut, portocale numai sub forma de suc.


Dana si Diana-Maria http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

simna papa merele cu tot cu coaja,adica intregi ,nu taiate bucatele.Cojitele le scoate si le insira pe covoare.Si morcov papa la fel,intreg.Portocala o bea suc ,dac ao tai marunt o suge si se face pana in gat.Banana nu papa pt ca nu-i place.Inschimb papa rosii si ardei si castraveti.Pisi are un an si 4 luni si nu am incercat inca kiwi,struguri,capsuni.Piersicile i le dadeam pasate cu branza anul trecut...acum cine stie...Asteptam vara ca sa vedem.

Gabi si Simonica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Scuze,am mancat o litera,pe pisi o cheama Simona.

Mergi la inceput