Sa o ajutam pe Nicoleta!!!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

LILIA dar proteza la genunchi a fost facuta? Tumoarea nu mai este la genunchi? Scuza-ma daca nu am inteles.......Deci, practic acum, are nevoie sa-i scoata tumoarea de la plamani...Au vreo radiografie de la plamani?

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Draga Lilia, multumim mult pentru noutati. Sunt cat se poate de bune vestile. Doamne, nu ii lasa acum !

Ma intreb daca ar putea sa ii intrebe pe acei doctori care s-au ocupat de genunchiul ei daca ar putea sa recomande vreun spital sau doctor bun prin preajma sau macar sa fie tot in Italia. Daca nu se poate in Italia trebuie sa incepem cautarile in restul lumii. Zic asta pentru ca daca ei sunt f buni in meseria lor (ce ma bucur ca au ajuns pe maini bune ) inseamna ca daca cunosc intr-adevar pe cineva ar trebui sa fie si ei la randul lor buni ... valorile ar trebui sa se aprecieze intre ele.

Avem nevoie de diagnosticul exact al Nicoletei la plamani sa facem impreuna cu fetele de pe forum sapaturi.

De-abia astept sa intre si unchiul ei pe forum sa ne dea vesti cat mai exacte si sa stim de unde sa incepem cu mediatizarea si care sunt cele mai urgente nevoi ale Nicoletei.

Ce au nevoie cat stau in Italia ? Mancare, apa, haine, carti etc.? Fetele din Italia care pot ajunge la Bologna, ne dati o mana de ajutor ??? Haideti sa ii aducem zambetul pe fata acestei frumoase fete.

Multumesc si eu la toti care ne sunt alaturi !

Doamne ajuta !
Gabriela

"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Ce parere aveti ca persoanele care vor sa trimita banii prin mandat postal sa o faca direct la adresa bunicii Nicoletei. Bunica ei sta cu surorile Nicoletei in Ploiesti.
Ma gandeam ca s-ar evita o circulatie in plus a banilor, ar fi direct la familia ei.

Ce spuneti? Daca voi sunteti de acord eu o sa dau pe mail adresa lor din Ploiesti la cei care m-au intrebat cum sa trimita banii.

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Am uitat sa va spun.

Dupa cum am vorbit cu bunica Nicoletei aseara, da!!! problema cu piciorul parca ar fi rezolvata. Ramane sa vina la o luna la control sa se confirme ca totul e bine.

Aseara mi-a spus bunica ei ca asteptau ca tatal Nicoletei sa gaseasca si sa trimita 1250 euro plata suplimentara pentru cat au mai stat in spital. Dupa care se vor muta la o pensiune de acolo si vor incepe investigatiile mai amanuntite la plamani.

... Eu tot intru aici sperand ca unchiul Nicoletei ne va scrie, dar din pacate nu a facut-o inca...

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Da, Lilia, da-ne ce adresa crezi tu ca e mai potrivita.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Bineinteles ca se poate. Este mult mai bine.

Deci, pentru Nicoleta persoanele din Romania pot depune fie prin mandat postal la adresa bunicii ei fie prin banca in conturile scrise pe siteul ei. Persoanelor din strainatate banuiesc ca le este mai usor si mai ieftin sa trimita banii la Dantje, deci varianta asta ramane asa.

Singura mea rugaminte este sa scrieti la generale la subiectul teledonului donatiile sa le putem urmari, confirma si contabiliza. Pentru transparenta si pentru a demonstra ca daca suntem uniti putem face ceva.

Ma bucur ca Nicoleta este bine si sper sa auzim numai vesti bune.

Doamne ajuta !
Gabriela


quote:
Originally posted by LiliaToma

Ce parere aveti ca persoanele care vor sa trimita banii prin mandat postal sa o faca direct la adresa bunicii Nicoletei. Bunica ei sta cu surorile Nicoletei in Ploiesti.
Ma gandeam ca s-ar evita o circulatie in plus a banilor, ar fi direct la familia ei.

Ce spuneti? Daca voi sunteti de acord eu o sa dau pe mail adresa lor din Ploiesti la cei care m-au intrebat cum sa trimita banii.

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)



"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara!

Am vorbit in seara aceasta cu Luminita. Deci, Nicoleta azi a iesit din spital. Problema cu piciorul in mare parte s-a rezolvat. In sensul ca i s-a pus proteza. Acum piciorul il are in ghips pana pe 7 noiembrie cand i-l vor scoate si cand vor face o ultima radiografie. Mai are dureri, dar le calmeaza cu calmantele.
Acum problema lor e plamanul. Ca dupa cum stiti are metastaza. Are peste 40 de noduli. Si de operat e greu. In sensul ca aceasta boala e destul de rara si de altfel si spitalele care au experienta sa faca astfel de operatii. Acum Luminita cauta un spital in care s-au mai operat astfel de cazuri , unde sa fie experienta in astfel de cazuri. Fac apel la fetele din America sau Marea Britanie daca au auzit si daca se pot interesa de un astfel de spital. Luminita a auzit de un spital in America: Rocester( nu stiu cum se scrie) , iar in Marea Britanie: Royal National. Deci, Nicoleta are la plamani metastaza; tumoare cu mieloplaxe; peste 40 de noduli. Trebuie sa va interesati daca exista vreun spital in care s-au mai facut astfel de operatii. Eu continuu sa caut aici in orasul unde stau.

In rest, au reusit sa se cazeze la un fel de pensiune care dau 10 euro pe zi. Problema e ca, Nicoleta este foarte alergica la multe lucruri. Printre care si la detergentii care le folosesc aia de acolo pentru spalat pe jos, pentru spalat lenjeria. De altfel, Luminita a fost nevoita sa cumpere lenjerie noua pentru Nicoleta. Si-mi spunea ca daca vor continua cu acesti detergenti , vor fi nevoite sa-si caute un alt loc. Dar nu prea stiu unde.

Pe operatia la picior , plus spitalizarea le-a costat 17,600 si ceva mii de euro.

Fetelor, cam atat. Important e sa va interesati peste tot, in orice tara sunteti daca exista vreun spital cu experienta necesara acestui tip de operatie. Si bineinteles, sa continuam sa strangem ceva banuti pentru ca ei fara noi si Bunul Dumnezeu, o vor duce greu. Si cum sperantza moare ultima, se spera ca va iesi si soarele pe strada lor.

PS: Cinste Luminitei, care fetelor are un optimism in ea, pur stiind ca le va fi poate mai greu de-acum in colo. E optimista chiar daca nici nu stie de unde sa inceapa cautarile. Deci, sa o ajutam!!

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Fetelor, nici o veste? eu am intrebat aici acel doctor, dar cand a auzit de mieloplaxe.....a strambat din nas. A zis ca da, e rara aceasta boala. Nici o fata de prin America? Haideti fetelor, nu va costa nimic, decat un pic de timp pentru a cerceta. Pentru a afla ceva informatii.

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Am deschis un subiect la generale despre metastaza la plamani. Sa speram ca ne va ajuta comunitatea sa aflam informatiile necesare in cel mai scurt timp.

Lilia, daca ai orice informatie cat de mica despre ce afla si parintii spune-ne si noua ca sa ne sincronizam eforturile.

Doamne ajuta!
Gabriela

"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

S-a mutat subiectul de la generale la clinica virtuala. Aveti linkul mai jos.

Lilia, ne trebuie neaparat cat mai repede un diagnostic cat mai exact. Ceva se bate cap in cap. Metastaza pare sa fie ultima faza a cancerului iar pe undeva pe aici ai scris ca tumora este benigna, deci nu este cancer.

Si intreba cineva de niste radiografii la plamani, ne sunt extrem de utile !!! Poate sa le scaneze si sa me trimita prin email.

Haideti, ca timpul trece !

Doamne ajuta!
Gabriela

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput