Constanta la apel (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns atlantiana spune:

Intri pe adresa asta

http://www.quelle.com/de/international/q2/rumaenien/index.html

si dai click pe „Comanda acum catalogul“. Completezi cu datele pe care le cere si ei iti trimit catalogul, gratuit. Eu l-am primit intr-un timp scurt, in cutia postala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantiana spune:

Iata si un articol despre Quelle, pe care l-am gasit intamplator:

http://www.intelinews.ro/index.php?z=citeste-stire&id=2918

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by atlantiana

Intri pe adresa asta

http://www.quelle.com/de/international/q2/rumaenien/index.html

si dai click pe „Comanda acum catalogul“. Completezi cu datele pe care le cere si ei iti trimit catalogul, gratuit. Eu l-am primit intr-un timp scurt, in cutia postala.



Multumesc foarte mult, chiar acum intru.

Pupici,
Angelique

pozele mele
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48808&whichpage=7" target="_blank">povestea nuntii
luna de miere


Nu te incrancena, lucrule bune vin cand le astepti mai putin. Tine minte: tot ce se intampla are un scop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna, ce mai faceti? Se pare ca majoritatea blocurilor au cate o hiba, si noi avem ceva apa de ploaie in balcon. In casa s-a facut destul de frig, avem 21 grade in camera Alexandrei si, deja noaptea apelez la sacul de dormit.
Tatiana, miercuri cand m-a prins ploaia in oras abia asteptam sa ajung acasa si se beau un ceai cu fervex, pana acum totul este OK.
Jone, felicitari, in curand ne vei spune ca ati inceput sa mergeti singure .
Mav, sa sti ca si eu am avut palpitatii cand Alex a mai cazut din canapea dar, sa o culc in patut era un calvar pentru noi si pt vecini mai ales noaptea. Ii pun niste perne mari pt atenuarea cazaturii si totul este bine atata timp cat cade pe ele (a mai ratat de cateva ori).
Cornelia, felicitari pt promovarea Mariei. Acum important este sa vrea sa mearga la gradi fara probleme .
gyly incearca pt poze la: http://community. webshots.com/ Intrii pe My photos, te inregistrezi si apoi spor la treaba. Este mai usor de folosit decat yahoo.
Sinziana, frumoase pozele. Si eu am scos-o pe Alex ieri putin in ploaie dar, a fost jale cand am intrat in casa .
o zi buna si fara ploaie..
Camelia & Alexandra Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantiana spune:

Angelique, n-ai pentru ce. Mi-a facut placere.
Sper sa iti fie de folos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Fetelor, tine-ne la curent cu starea vremii in Constanta, acum am inteles ca nu mai ploua de la prinz; eu o am pe mama cam bolnava, din cauza ploii nici n-a ajuns la medic sa-si ia tratamentul si cu umblatul prin apa, prin gradina etc. ca stau la casa, noroc ca au pozitie buna si n-au avut ince probleme sa le intre in casa, dar au pasari si tot umbla pe afara...; sint asa de ingrijorata...........offf oare ce se intimpla cu vremea asta? Am inteles ca la noapte iar se anunta ploaie????Mai scrieti din cind in cind cum e pe afara, macar sa n-o mai sperii pe mama sinind din ora in ora, sper sa nu va suparati pe mine!
Offf ce rau sa fii departe de cei apropiati tie.......in astfel de cazuri......si imaginile de la TV te innebunesc pur si simplu.

Eu va citesc, din lipsa de timp, nu mai reusesc sa postez; Patrick si Vivien sint cam bolnaviori, raciti cu viroza de aia urita si s-au mai deranjat si la burtica, cu siguranta de la raceala.

toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Buna seara, frumoaselor!
Am intrat sa va salutam, acum, cand avem putin timp liber. Sofi este racita, are o viroza care o chinuie mai ales noaptea, tuseste si are tot timpul nasul plin cu mucisori, desi ii scot cu pompita. In plus, mai sta sa ii iasa si o maseluta si uite asa am facut eu noapte alba, aproape...

Angelique, nu cumva am fost colege de facultate? Nu ai terminat Litere la Ovidius in 2002? ca eu parca asa as zice(am vazut pozele de la nunta, superbe...si sotul tau imi pare cunoscut...tot din facultate, nu?)


Mami-Mada si minunea Sofia Maria,12/08/2004

POZE CU MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyly spune:

Andra, ma cheama Ligia, dar apropiatii imi zic Gyly. Asa ca poti sa t adresezi cum vrei.
Camelia merci. O sa incerc.
Angelique si altceva nu ai mai platit la gaze? Noi le-am pus in august si cei de la Congaz au zis ca pe langa cei 14 mil. o sa trebuiasca sa mai platim o dif. ce consta in recalculare. Nu stiu ce este dar daca vrem gaze trebuie sa platim. Asa ca....
Roxana multumesc pentru listuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Salutare,
Si la noi in balcon a intrat apa . S-a umflat varul si cred ca o sa cada. Vazand ce au patit bietii oameni, cum le-au cazut casele ma gandesc ca noi chiar am avut noroc.
Eu ieri, am lasat-o pe Andrada dormind in casa si am fugit dupa Bodo la gradinita. A fost groaznic, imi imaginam cele mai cumplite lucruri pe care le-ar putea face daca s-ar trezi si am fost surprinsa sa constat ca e bine si ca dormea in continuare. Nu aveam cum sa plec cu ea in brate, sa o trezesc din somn si sa ies in potopul de afara, dar de cand a mancat Singulaire-ul lui Bogdan si din batoanele mele de Fibrobar, sunt tot timpul cu ochii pe ea.

Atlantiana, te rog sa ne spui cand iti vine comanda de la Quelle, pentru ca si eu vreau sa lansez una dar as vrea o parere a cuiva care a primit deja produsele. Mie mi se par super, cel putin jucariile. Am mai ochit o saltea care face bulbuci in cada si ar mai fi si alte prostii care ma tenteaza.

Crixia, casuta voastra e bine? Alexia a inceput gradinita?

Loreen, unde esti? Cum s-a acomodat Bianca la scoala? Delia ce mai face?

Vic, multam pt adresa, dar eu cautam sa imprumut ca mi le copiez gratis. Daca nu ma ajuta Adriana, atunci...

Cornelia, eu stau la 2 pasi de Big Ben, va astept pe la noi daca vreti sa ne vizitati. Imi pare rau ca aseara ai asteptat atat sa ajungeti acasa, mai bine veneati la noi ca aflam noi cand incepea sa se circule, ca tatal meu lucreaza la Mangalia si a stat cu autocarul pe dealurile de la Tuzla pana aproape de 8 seara.

Tania, pune si tu poze cu noii membri ai familiei Ii deosebiti pe Minnie si Micky? Bibi ce face cand ii vede?

Roxana, ce tare sunt , am deschis pagina cu camera web de la Modern, dar ce sa admir la ora asta, bezna? Mai incerc maine pe zi...
Sanzi, colierul Andradei, ni-l dati cand ne vedem, poate saptamana viitoare, ce zici?

Pupici la mamici si la pitici





www.adina.as.ro/" target="_blank">noi
tot noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Tatiana, join the club!!!! Si al meu trebuia sa fie ieri acasa, dar pt ca a intarziat nava i-au anulat zborul, si....sa vedem cat mai intarzie nava speram ca in we asta sa ajungem si noi la Otopeni

Adinutza, colierul e la noi, am uitat sa il aduc sapt trecuta, dar sper sa ne vedem curand...daca aveti drum in zona, treceti pe la noi!!!

Narcisa, in noaptea asta iar a plouat, acum sunt niste nori negrii si bucatele de soare!!! BA sta sa ploua, ba sta sa iasa soarele...cel putin la ora asta...

Si eu am pus ochii pe niste chestii din Quelle (apropo Adinutza, a venit si la mine)...sunt curioasa cum sunt...

Ieri am fost si io sa caut pantaloni de trenning pt DAvid, pt la gradinita, si am gasit de la coccodrilo la vic's cu 360.000...ff draguti, dar cam scumpi...dar i-am luat ca mi-au placut...acum incerc sa imi dau seama daca sunt de fetita sau nu, ca sunt cam rosii!!
Stiti unde pot sa mai gasesc de la coccodrilo la alte magazine (inafara de Lisa ca am fost si nu aveau...am gasit acolo niste chilotei tot coccodrilo simpatici)??? Ca in Tomis numai blugi si raiati, si peste tot numai blugi...toate formele, culorile, modelele...dar nu pantaloni de trenning!!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
David (best of...), tati si mami

A venit toamna!!!


Mergi la inceput