Bebelusi de iulie-august 2005 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Salutare, gagici!
Ne-am intors si noi de la plimbare, as mai fi stat, dar fetei ii era foame.
Am pus niste poze pe care le-am facut saptamana asta, asa ca sa vadeti ce grasune suntem.


Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/popescu_monai/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Uffff...... si noi pe aici multam de suport moral... cea mica vrea in State aici n-are spatiu... Si-a gasit acus...



andreea_ea alaptatul mere relativ bine.. am de trei ori pe saptamana curs 4h si atunci pompez in rest am inchiriat un apartamentla 15 min pe jos de casa si pauzele de masa, cafea si ceai cu pruncu-n brate:):) Pauze de laptic.

Irina asa-i miroase diferit.. e aerul aproape parfumat de leandri si lavanda cand bate vantul...



Andreea si galusca si brotacelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Salutare!!!
Monai ce dragalasa si grasunica e Sara!!!! ce greutate are??
Mamini am citit si eu ce ai scris despre suzeta, eu oricum luasem hotararea asta pt ca stiam ca din doua rele suzeta e raul cel mai mic. Deocamdata nu i-o dau f des insa cand vad ca baga degetul pac suzeta. Off ce sa facem...


Ioana si bebe Andrei 27 iunie

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Buna dimineatza!

Am facut ieri vaccinul si am scapat fara febra azi-noapte, chiar a dormit bine de tot aseara de la 20.00 la 24.00, apoi papa si dormit in reprize de cate 2-3 ore. Dar i-am pus supozitoare eferalgan pedriatic de 80 mg, imediat dupa vaccin si aseara. Iar acu a papat la 7.30 si doarme ca un ingeras. Am fost tare stresata cu vaccinul, de asta nici n-am mai intrat pe forul in ultimele zile, dar a trecut. Sa dea Dumnezeu sa fie asa usor la toti bebeii la vaccin!

Referitor la suzeta, nici mandra mea n-o vroia, eu ii luasem suzete tip cireasa (rotunde) pentru pana la 2 luni, si le scuipa cat colo. Ieri i-am luat tot pentru varsta minima, dar tesite, cum i-am pus suzeta, cum a adormit cu ea in gurita si a tinut-o asa mai mult de 1 ora. Azi vom exersa iar suzeta cand e treaza. Nu de alta, dar baga tot pumnisorul in gura, fara sa-i fie foame.

La vizita de 2 luni mi-a zis dr ca displazia de sold s-a ameliorat, mai tine foarte putin (fata sta permanent in 2 pampersi de cand am venit din maternitate, si inca o mai tin asa, vom vedea cat), iar la 4 luni ii fac ecografie, pentru linistea noastra, dr. a zis ca isi va reveni complet pana atunci.

Pupici pentru toti bebeii,
Cati si Alexia (24.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Buna dimineata, fetili,
Doamne, cit sunt de obosita. Sunt asa obosita de tremura carnea pe mine si ma lovesc prin casa de tot ce ar trebui sa ocolesc. Azi noapte bb Sebi a atins probabil apogeul la plins, foit si nesomn. Pina acum a fost mai bine dar de vre-o 3 zile, urla ziua si noapte de nu mai stiu ce sa cred. POATE FI MAI RAU DE ACUM IN COLO?????????!!!!ARE O LUNA SI SPERAM SA MERGEM SPRE BINE INSA MERGEM SPRE RAU, SE PARE. VOI CE SPUNETI?
DACA BB E RACIT SI ARE NASUCUI INFUNDAT, CE-I POT DA LA ASA O VIRSTA DE MICA?
VA ROG, AJUTATI-MA CU NISTE RASPUNSURI.
Al vostru ZOMBI care va pupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

La cit sunt de zombi, nici n-am spus de ce plinge.Are colici si speram ca trec dar se pare ca s-au agravat.Cum este posibil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Kulta..daca lui bebe nu ii curge nasul nu e racit.Nasul infundat poate fi si din cauza ca a adunat mucozitati..Eu ii pun lui Ingrid, asa m-a invat dr , cate 2 picaturi de ser fiziologic in fiecare nara ,astept cateva secunde si cu pompita ii scot mucozitatile.Am tot exersat cu pompita ..ca nu imi iesea mereu..daca ai grija ca cealalat nara sa o tii astupata cu degetul tau..atunci merge.

Cu coliciile..sunt perioade..si noi pe la 1 luna..am avut un pic de liniste si pe urma sa te tii...vreo 1 sapt. urla zi si noapte....si inca mai are perioade...dupa cum se vede ca ma plang pe aici.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Ca tot veni vorba de plans.
Eu tot exersez sa-i schimb ora de culcare lui Ingrid..adica de la ora 1 noapte..sa o aduc undeva macar la 11.
E ieri..am avut grija sa o trezesc la 3 ore ,in caz ca nu se trezea ea,am ajutat-o ieri dimineata sa faca kaka,ca sa nu imi mai faca seara si sa o ajut ca sa se obisnuiasca sa fac dimineata si asa sa aibe stomacul gol si sa poata papa ca lumea ziua si nu cum este acum adica ,pe parcursul zilei papa cate putin si seara ca sparta.
Ieri..m-am jucat cu ea f mult..plus ca seara i-am pus Vivaldi-Anotimpurile, (asta ii puneam eu cand era in burtica) si tare cumintica a fost cand auzea muzica..poate isi aducea aminte..SI a adormit la ora 11.40 .
Numai ca, pe urma s-a trezit la 5.20 , a facut kaka singurica , si a papat. A adormit iar si s-a trezit la ora 10.20, si facuse iar kaka singurica..fara scremete de alea mari care o tineau toata ziua...
Eu ma ingrijorez....acum doarme iar...nu a facut pauze cam mari???Ma tot gandesc sa nu aibe ceva..eu stiu ceva care nu se vede ..la plamani de ex...nu stiu ce sa mai cred.Pana acum nu a facut asa niciodata.E cazul sa ma alarmez???


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Altceva..cautam acum printre Cd de bebe ..sa zic asa..si am dat peste niste melodii cu sunetul ploii...poate ca asta e raspunsul la intrebarea mea..cine stie...poate ploaia o face sa fie asa somnorosa


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Mor pe ploaia asta..saptamana sat am iesit doar 1 data...uffff

Nu e nimeni pe aici????????


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput