Urgent!!!!!!!

Urgent!!!!!!! | Autor: SadEdelweiss

Link direct la acest mesaj

Cine vrea sa-mi spuna cea mai frumoasa poveste a unei mamici singure si curajoase? Am nevoie de o mamica tanara spiritual, care si-a pus copiii in prim-planul existentei, indiferent de obstacole. Si am vazut ca sunteti destule pe aici....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

pt ce iti trebuie aceasta poveste?

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

quote:
Originally posted by Freia

pt ce iti trebuie aceasta poveste?

Freia si Alexa





Chiar asa : pen' ce iti treb'e???...Hai ca m-ai facut curioasa!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Tu ai impresia ca aici se scrie la comanda pentru a apare in ziare???????
DC este un forum cu suflet - si aici povestile de viata nu sunt de vanzare. Si nici nu se face telenovele dupa ele.







Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Din pacate ziaristii citesc acest forum avizi de lucruri senzationale. Am fost contactata pe email de o ziarista care mi-a cerut permisiunea sa se foloseasca de o postare de a mea. M-am simtit f. prost dar am apreciat gestul ca mi-a cerut voie. Oricum nu am fost de acord.pozele mele :http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Sunt ziarista si m-am inscris pe forum pentru aceleasi motive ca voi toate. In plus, nici o fractiune de secunda nu m-am gandit sa folosesc problemele sau povestile voastre de viata in interesul meu profesional. Si nici n-am de gand sa fac asa ceva. Asa ca, Adrienne, nu generaliza! Ca ma faci sa ma simt nasol cand stiu ca fac parte din breasla celor "avizi de lucruri senzationale". Eu imi vad de treaba mea. Pune si tu acolo..."unii ziaristi"...ca nu urmarim toti asta!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SadEdelweiss spune:

quote:
Originally posted by numeioana

Sunt ziarista si m-am inscris pe forum pentru aceleasi motive ca voi toate. In plus, nici o fractiune de secunda nu m-am gandit sa folosesc problemele sau povestile voastre de viata in interesul meu profesional. Si nici n-am de gand sa fac asa ceva. Asa ca, Adrienne, nu generaliza! Ca ma faci sa ma simt nasol cand stiu ca fac parte din breasla celor "avizi de lucruri senzationale". Eu imi vad de treaba mea. Pune si tu acolo..."unii ziaristi"...ca nu urmarim toti asta!

Ioana




Te felicit, Ioana! Cat despre raspunsul extraordinar al administratorilor acestui forum...., referitor la faptul ca "nu se facetelenovele" dupa astfel de povesti... ma inclin cu tot respectul in fata domniilor voastre, dar exprimarea lasa mult de dorit. Si, din pacate, nu este singura scapare de acest gen.
Se pare ca nici nu sunt singura lezata de atitudinea voastra, fiindca am vazut deja mai multi oameni lamuriti cu cine au de-a face pe aceasta pagina electronica. Calitatea de a fi administrator de site este o arta si nu oricine are harul de-a o practica. In cazul vostru, ar fi indicat sa va exersati un pic mai bine limbajul si, mai ales, gramatica.

Cu tot respectul,
SadEdelweiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Sad, de ce ? Daca lucrezi in presa, e trist ce incerci sa faci.

In rest, sunt de acord cu tiza mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

quote:
Originally posted by SadEdelweiss

quote:
Originally posted by numeioana

Sunt ziarista si m-am inscris pe forum pentru aceleasi motive ca voi toate. In plus, nici o fractiune de secunda nu m-am gandit sa folosesc problemele sau povestile voastre de viata in interesul meu profesional. Si nici n-am de gand sa fac asa ceva. Asa ca, Adrienne, nu generaliza! Ca ma faci sa ma simt nasol cand stiu ca fac parte din breasla celor "avizi de lucruri senzationale". Eu imi vad de treaba mea. Pune si tu acolo..."unii ziaristi"...ca nu urmarim toti asta!

Ioana




Te felicit, Ioana! Cat despre raspunsul extraordinar al administratorilor acestui forum...., referitor la faptul ca "nu se facetelenovele" dupa astfel de povesti... ma inclin cu tot respectul in fata domniilor voastre, dar exprimarea lasa mult de dorit. Si, din pacate, nu este singura scapare de acest gen.
Se pare ca nici nu sunt singura lezata de atitudinea voastra, fiindca am vazut deja mai multi oameni lamuriti cu cine au de-a face pe aceasta pagina electronica. Calitatea de a fi administrator de site este o arta si nu oricine are harul de-a o practica. In cazul vostru, ar fi indicat sa va exersati un pic mai bine limbajul si, mai ales, gramatica.

Cu tot respectul,
SadEdelweiss




Regulamentul acestei "pagini electronice" cum ii spui tu spune foarte clar:

09. Comentariile la adresa gramaticii nu isi au rostul
Comentariile privind gramatica folosita de ceilalti participanti nu isi au locul pe forum; le puteti face daca doriti - folosind mesageria privata. Nu uitati ca multi dintre membrii comunitatii sunt plecati din Romania iar evolutiile lor lor gramaticale nu fac obiectul acestui site.

Regulamentul il gasesti aici: http://www.desprecopii.com/forum/rules.asp

Cat despre calitatea de a fi Administrator al unui site, as vrea sa te intreb care este experientza ta in domeniu?



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

SadEdelweiss un sfat absolut pritenesc: ziaristica nu se face de la birou.
De altfel textele de pe DC sunt protejate de legea copyrightului asa ca te sfatuiesc sa nu folosesti nici materialele de la prima ta postare.

" "NU se poate nega insa faptul ca un bun reporter are o doza din ceea ce oamenii de presa numesc "fler" sau "instinct gazetaresc", care ii permite sa "miroasa" un subiect atragator si sa discearna ceea ce este relevant si ce este amanunt nesemnificativ. De multe ori insa (sau in buna masura) acest "simt" nu este innascut, ci se capata cu timpul, lucrand efectiv pe teren." (Manual de jurnalism)
Mult succes!

numeioana ai ca nu se referea chiar la toti:-)))

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58070" target="_blank">Cum arata mama mea?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57873" target="_blank">De la inima la inima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

quote:
Initial creeata de SadEdelweiss

Cine vrea sa-mi spuna cea mai frumoasa poveste a unei mamici singure si curajoase? Am nevoie de o mamica tanara spiritual, care si-a pus copiii in prim-planul existentei, indiferent de obstacole. Si am vazut ca sunteti destule pe aici....



In primul rind zic si eu: Pt ce-ti trebuie povestea????

In al doilea rind, tu chiar nu ai auzit (sau trait poate pe propria piéle) ca o femeie in momentul in care devine mama, isi pune MINUNEA pe primul plan??? Copilul devine centrul existentei ei, si pt el e in stare sa treaca peste toate obstacolele vietii!!! (asta ca sa folosesc "cuvintele cheie" propuse de tine)

Ce intelegi prin femeie curajoasa??? (Ca marea majoritatea a femeilor sunt Muuuult mai curajoase decat barbatii)
Curajoasa de ce???
- pt. ca a adus pe lume un copil?
- pt ca nu a facut un avort, desi stia de la inceput ca, daca nu-l face, va creste singura pruncul?
- pt. ca a pus punct unei relatii, care din diverse motive nu mergea si si-a asumat singura cresterea si educarea puiului?
- pt. ca a dat viata unui copil, despre care a stiut de la inceput ca va avea un handicap?
- pt. ca a renuntat la job, ca sa stea acasa cu copilul?
- pt. ca nu mai stie cind e zi si cind e noapte si vegheaza la mica comoara?

Si ar mai fi o gramada de "pt. ca...."

Chiar nu ai gasit alt subiect "mai vandabil" ?

Mergi la inceput