Alte inimioare bolnave

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

cazul grav merge in Italia
cazul usor va fi operat in .ro

asta stiu la ora asta de la (dr) Cristina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


cazul grav e atrezia de tricuspida...cazul usor, o sa vad mai tarziu care cum e...deci, cazul usor tb operat aici, insa, se pare ca mamica vrea in Italia...
Aloooo!!!!!! voi sunteti sanatoase la cap? Aveti pretentii si ati devenit dintr o data atot stiutoare? Mai fetelor, daca docotrii zic ca o opereaza aici ca are sanse 100% ...ce Dumnezeului aveti?
Voi stiti cat e de greu printre straini si fara bani? sau sunteti miliardare..sa ma ierte Dumnezeu dar cand am auzit o pe D-na doctor mi-a cazut fata. Mi-era si rusine pentru numele meu si al Ninei. Pai Nina s-a bagat, eu m-am bagat si acum apar pretentii?
deci, daca doctorii spun ca pot opera aici, copilul va fi OPERAT AICI..nu in Italia...ca doctorii sunt cei care decid.
Un amarat de sanwich in Italia e 2 euro si de cazare nu vorbesc da?
deci va rog aveti limite si multumiti lui Dumnezeu ca va face copilu bine..
Iar daca mai aveti pretentii d-astea ce ofenseaza pe toata lumea...ia duceti-va frate la Washington, ca poate acolo e mai bine..
Sunt neagra pe tupeul mamicii cu pricina..repet nu stiu cine este..
Iar Cristina, sa stii ca nu trebuia sa ma minti cand mi-ai zis ca te duci in plimbare cu bebe..Am fost sunata de la Fundeni si mi s-a spus ca ai fost acolo la control si ai zis ca nu vrei sa astepti pana vin Italienii..
deja dau tot ca nu mai pot.
E normal sa te agiti, e normal sa ceri si alte opinii desi stiam ca singura solutie e asta..DAR NU E NORMAL SA MA MINTI!!!
sper sa se faca bine fetele, iar voi, surorile mele din forum, va invit sa il ajutam pe Robert, un baiat de 27 ani care are mare nevoie de noi si nu cere operatii in Italia, ci doar sa traisca..
Mai scriu cand ma calmez

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

ce ma oftica, e ca toata lumea dupa ce se vede cu totul rezolvat incepe sa faca mofturi si sa dea in cap...si ma mai intreb de ce nu ajuta lumea..pai d'aia...ca nu stim sa apreciem fratele meu...
si cand unu e dezinteresat sa fac bine se cauta tot felul de motive meschine si alte treburi...
numai primeaza valoarea umana, ci doar interesele si titulatura

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Cazul usor se presupune a fi cel al fetitei Cristinei, cel putin noi am, primit confirmarea ca luni sau marti sau intr-una din primele zile a saptamanii viitoare cand nu sunt urgente, doctorii se vor ocupa doar de operatia Mariei toata ziulica sa "repare tot" fara alte operatii ajutatoare.
Sa ne rugam sa fie bine pentru ambii ingerasi!!!!!

http://bella.netfirms.com/ro.htm
bebeul meu http://pg.photos.yahoo.com/ph/cataneam/album?.dir=fc41&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by pashosha


cazul grav e atrezia de tricuspida...cazul usor, o sa vad mai tarziu care cum e...deci, cazul usor tb operat aici, insa, se pare ca mamica vrea in Italia...
Aloooo!!!!!! voi sunteti sanatoase la cap? Aveti pretentii si ati devenit dintr o data atot stiutoare? Mai fetelor, daca docotrii zic ca o opereaza aici ca are sanse 100% ...ce Dumnezeului aveti?
Voi stiti cat e de greu printre straini si fara bani? sau sunteti miliardare..sa ma ierte Dumnezeu dar cand am auzit o pe D-na doctor mi-a cazut fata. Mi-era si rusine pentru numele meu si al Ninei. Pai Nina s-a bagat, eu m-am bagat si acum apar pretentii?
deci, daca doctorii spun ca pot opera aici, copilul va fi OPERAT AICI..nu in Italia...ca doctorii sunt cei care decid.
Un amarat de sanwich in Italia e 2 euro si de cazare nu vorbesc da?
deci va rog aveti limite si multumiti lui Dumnezeu ca va face copilu bine..
Iar daca mai aveti pretentii d-astea ce ofenseaza pe toata lumea...ia duceti-va frate la Washington, ca poate acolo e mai bine..
Sunt neagra pe tupeul mamicii cu pricina..repet nu stiu cine este..
Iar Cristina, sa stii ca nu trebuia sa ma minti cand mi-ai zis ca te duci in plimbare cu bebe..Am fost sunata de la Fundeni si mi s-a spus ca ai fost acolo la control si ai zis ca nu vrei sa astepti pana vin Italienii..
deja dau tot ca nu mai pot.
E normal sa te agiti, e normal sa ceri si alte opinii desi stiam ca singura solutie e asta..DAR NU E NORMAL SA MA MINTI!!!
sper sa se faca bine fetele, iar voi, surorile mele din forum, va invit sa il ajutam pe Robert, un baiat de 27 ani care are mare nevoie de noi si nu cere operatii in Italia, ci doar sa traisca..
Mai scriu cand ma calmez

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!


va rog sa va temperati atitudinea si tonul.
numai MAMA poate decide ce este mai bun pt puiul ei!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58070" target="_blank">Cum arata mama mea?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57873" target="_blank">De la inima la inima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Eu nu contest, dar sa se faca eforturile care s-au facut si apoi sa vi sa impui unui medic care este dispus sa ii salveze viata copiluli tau..." stii eu nu vreau aici, vreau acolo!"..mai ales ca este acelas doctor care opereaza si au aceleasi aparaturi caci i s a spus ca le lasa aici aparatura o perioada...este un pic cam revoltator,....mai ales pentru mine care mi-am luat o...
corect sau nu?

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by pashosha

Eu nu contest, dar sa se faca eforturile care s-au facut si apoi sa vi sa impui unui medic care este dispus sa ii salveze viata copiluli tau..." stii eu nu vreau aici, vreau acolo!"..mai ales ca este acelas doctor care opereaza si au aceleasi aparaturi caci i s a spus ca le lasa aici aparatura o perioada...este un pic cam revoltator,....mai ales pentru mine care mi-am luat o...
corect sau nu?

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!


Nu te supara dar MAMA decide ce este mai bine pt puiul ei.Nu tu, nu medicul. Nimeni nu poate fi in pielea ei.
Iar cine ajuta aici la umanitare o face pt ca vrea. Nu exista motivatii de genul "mi-am pus obrazul" . Mama aceea isi pune sufletul la bataie, viata copilului ei si, in mod sigur, nu e dispusa sa riste nimic. Nu e prima oara cand o mama se razgandeste cu privire la medici, spitale etc Nu foarte demult cineva a renuntat la o operatie in strainatate (unde era aranjata inclusiv cazarea, masa etc) in favoarea altei locatii. Nu demult a murit Bogdanel. Operat in Romania. Nu au putut strange in timp util bani sa mearga in Germania. Bietii parinti au vrut sa-l duca la un spital in afara. Nu s-a putut.
Asa ca nu are nimeni dreptul sa decida pt un parinte sau sa-l judece!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58070" target="_blank">Cum arata mama mea?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57873" target="_blank">De la inima la inima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:


Pashosa e jignitor controlul pe care incerci sa-l impui asupra rezolvarii cazurilor si lipsit de decenta ironizarea durerii unei mame pentru apararea imaginii personale.
Pentru majoritatea celor care participa la acest forum nici nu mai trebuie subliniat ca actiunile de aici au ca scop ajutorarea celor suferinzi, nu preamarirea generozitatii individuale,
A



www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



Draga mea Andrada, iti recomand sa recitesti ce am scris si apoi sa faci afirmatii..pana una alta eu nu impun, ba chiar am spus ca o inteleg ca a tot cautat in stanga si indreapta, dar nu inteleg minciuna...imi pare rau dar eu asha am fost crescuta , sa fiu onesta...nimeni pe pamantul asta nu-mi poate impune asha ceva..
Iar doi la man, eu nu am spus ca nu o inteleg, recititi mi mesajul ci pur si simplu ca d-na doctor si-a exprimat clar dezamagirea fata de comportamentul mamei in conditiile in care i s-a spus clar ca este idem si la fel si aici si acolo, iar posibilitatile d-lor doctori nu sunt acelea de a lua din pacate toti bolnavii asha cum ar dori ei...asha ca iau doar urgentele dintre urgente...restul daca e posibil sa faca aici, prefera acest lucru ...si iau in Italia o alta inimioara care chiar nu are nici o sansa aici...deci , pana una alta...incercati sa vedeti lucrurile cum sunt..ei au zis clar facem afara doar ce nu putem face aici...
eu ma bucur ca fetele vor fi salvate...iar despre obrazul meu normal ca imi pasa....ca daca peste o perioada de timp apelez din nou pentru alt bolnavior, nu as vrea sa mi se taie macaroana...as vrrea sa incerc din tot sufletul si cu toata puterea sa mai ajut si alt copil stimate doamne moderatoare...

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

mesaj transmis de CRISTINA:Buna seara tuturor .
Vreau sa transmit multe multumiri tuturor celor care au avut amabilitatea, timpul si posibilitatea sa ma ajute sa ajung pana aici.
Azi am primit vestea ca luni suntem chemati la spital pentru investigatiile preliminare operatiei Mariei , si marti , daca nu intervin alte urgente sau ceva neprevazut in programul domnilor doctori,va fi operata fetita mea.
Referitor la mesajul scris de Gabriela: - nu sunt miliardara, dar asta nu-mi ia dreptul de a dori ce-i mai bine pentru copilul meu. (Aici nu e vorba de un moft personal ci de viata unui copil care este al meu)Discutia pe care am avut-o in data de 5 octombrie in timpul consultului Mariei , cu doamna doctor Olteanu si doctorul italian care a facut examinarea, am intrebat care sunt cloncuziile. Doamna doctor mi-a spus ca fetita va fi operata si ca sunt doua posibilitati: o operatie aici in Romania si cea finala in Italia, sau o singura operatie definitiva in Italia ("tu decizi"mi-a zis ) si daca e sa se faca in Italia, sa stau linistita ca se vor stradui sa se intample cat mai curand posibil. In acelasi context m-a asigurat ca totul e gratuit inclusiv 50% din transport(avion).Atunci am spus ca daca tot trebuie sa ajungem in Italia pentru operatia finala, si daca e posibil sa fie facuta o singura operatie acolo, atunci optez O SINGURA OPERATIE!!!!!
Voi ce-ati fi ales oameni buni???
De ieri am aflat ca Maria va fi operata saptamana viitoare, aici , in Romania, o singura operatie, corectie definitiva, la Spitalul Militar .
In legatura cu Spitalul Fundeni, da am fost si acolo.
Doctorul care a consultat-o pe Maria si a vazut-o la eco. mi-a recomandat sa merg la Cluj, si eu am spus ca sunt programata la o echipa de doctori italieni pe data de 5 octombrie si nicidecum ce ai scris tu.
Eu sunt perfect constienta ca tie iti datorez totul,nu cred ca o sa pot vreodata sa-ti multumesc suficient, si Bellei, ii doresc viata lunga si fericita alaturi de cei ce-o iubesc,datorita ei a fost posibil contactul cu tine si speranta salvarii puiului meu , salvare care se apropie si eu mor de frica.
Indraznesc da cred ca totul va fi bine si ca Dumnezeu este cu fata catre noi.
Multumesc tuturor, este fantastic ce faceti voi aici!!!
Multe salutari lui Alex si Andreei!!
CRISTINA


http://bella.netfirms.com/ro.htm
bebeul meu http://pg.photos.yahoo.com/ph/cataneam/album?.dir=fc41&.src=ph

Mergi la inceput