Perle de-ale sotilor

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

nu radati de nick-uri, nu?

intr-o zi aud ca ma striga sotul , din ce in ce mai des si cu ton de disperare: alo. alo. vezi ca arde ceva pe foc.... dar nu se ducea sa vada ce e, ci doar ii venea mirosul de ars. l-am intrebat: daca lua casa foc , ce faceai: pai in primul rand te chemam pe tine ... si numai daca nu veneai ma duceam sa vad despre ce este vorba!!!!!????!!!


alta data: copilul era mic si nu vroia sa manance deloc: ii dau sotului castronul cu papa si plec din camera. cand ma intorc copilul era in sifonier si sotul ii dadea ultima lingurita de tocana in sifonier. bineinteles ca m-a apucat damblaua: tocana in sifonier, l-am intrebat ... la care el fericit: da, dar a mancat tot, ce zici!

s-auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

pardon, am uitat, e super tema.

am ras cu lacrimi de unele perle. sunteti tari, ce mai!

s-auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonai spune:

Nu imi amintesc vreo perla de-a sotului, dar sa va spun una de-a fratelui meu.
Stiti ca au fost puse in posturile de control ale politiei de pe sosele niste manechine imbracate in haine de politisti.
Si ne duceam odata cu fratele meu cu masina la tara, el la volan. La care, cand trecem pe langa postul de control din satul bunica-mii, fratele meu exclama foarte dezamagit : "ia uite-l, ma, ce prost sunt! e de carton! si de cate ori l-am salutat...!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Sofia,
daca nu l-as cunoaste pe Matei ...poate nici nu te-as crede! Pot sa spun si eu cateva faze cu el???

"disperata"...faza cu "arde ceva in bucatarie" am patit-o si eu! am facut criza de nervi si nici macar acum nu imi vine cu adevarat sa rad.
Cand mi le amintesc o sa postez si gafe cu sotul meu, intre timp va spun concluzia la care am ajuns: pana sa iti vina sa razi de gafele lor, mai intai iti toaca nervii bine si meticulos!

Va pupicesc.

Iepumic >:D<

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lona spune:

Avem o casuta mica de vacanta la varsarea Dunării in mare. De regula mergem doar vara acolo, si intotdeauna cu toata familia. Acum doua zile a plecat sotul meu singur, sa conditioneze casa pentru iarna. I-am pregatit un pachet cu cateva cotlete numai bune de pus pe gratar, condimentate etc.
S-a intors acum o jumatate de ora. Il intreb cum a fost, imi povesteste...si printre altele:
"cred ca nu mai trebuie sa luam carne de la macelaria X. Nu prea mi-a placut de data asta".
Ma reped la frigider, si intepenesc: punga cu cotlete la locul ei, oasele pentru caine NU!!!
A pus oasele pe gratar, si le-a si ros!
Vina mea, desigur, pungile erau la fel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Buna!eu o data ma apuc de gatit.Stau eu in bucatarie cateva ore bune,incercam sa fac o reteta noua.In sfarsit am terminat de gatit,vine sotul acasa de la munca ii pun sa manance.dupa un pic de timp,vazand ca mananca mai cu retinere il intreb:iti place manarea?El raspunde:e buna,dar nu-mi place.Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Lucia, asha e shi la noi: e buna, da sa nu mai faci!

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

noiembrie
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Lucia si Iren, idem. Sotul meu n-ar spune, Doamne fereste ca nu-i place mancarea. Daca vreau sa stiu cu adevarat daca-i place sau nu, il intreb: "Mai fac vreodata felul asta" si daca spune "Nu", stiu ca nu-i place. Daca spune "Da", e ok.
In rest, perle, nu pot sa va scriu, pentru ca, din pacate, nu face...
Pupici!

http://community.webshots.com/user/nadia1412

Winners don't quit; quitters don't win.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

sunteti grozave !

Eu n-am sotior inca, dar apropos de tema asta mi-am amintit o glumitza haioasa ...

Intr-o vineri seara ,sotia insarcinata se adreseaza sotului :
- Iubitule, am o pofta nebuna de niste melci ...
Sotul fara comentarii se imbraca si coboara sa-i aduca sotiei melcisorii poftiti.
Pe drum inspre magazin se intalneste cu un amic pe care nu-l mai vazuse de muuult timp. Din vorba in vorba, cei doi se hotaresc sa se opreasca la o bauta sa mai povesteasca ... povestesc ei ce povestesc ,pana cand sotiorul nost' isi aminteste de sotie ...se uita el la ceas si constata cu surprindere ca se facuse sambata seara ... innebunit, se ia fuga fuga la magazin, cumpara o punga de melci vii si o ia in graba catre casa.
O data ajuns in fata usii, desface punga ,arunca melci pe jos si suna la usa ...
Sotia nervoasa deschide usa ...
(la care sotul) ... haideti baieti, inca un pic ,inca un pic si ajungem ...



Asa cu noi femeile ... in prima faza ne enervam ,dar mai apoi nu putem sa nu ne amuzam de gafele barbatilor ... iubiti, soti, frati fiind.
Mi s-au intamplat si mie multe scenete de genu' insa nu pot sa nu ma prapadesc de ras la cat de seriosi si nevinovati se uita la noi cand comit cate'o prostioara .

Menna

"Nu rade de visele oamenilor. Oamenii care nu viseaza, nu au mare lucru."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Missy spune:

pe scurt, ca sa nu va plictisesc: eu - gravida 7 luni, mana dreapta operata la cot, in gips, iulie - 30 si nu mai stiu cate grade, el pe langa mine prin oras la cumparaturi. eu: mi-e cald de mor, el: pai iti dai seama daca tie ti-e cald, cum imi e mie!
eu: nesimtitule, el: ce-am facut? eu: sa-mi fie tot mie mila de tine? el: vai, am intors propozitia, am incurcat pronumele.
dar a ramas celebra intre noi, de cate ori am ocazia i-o reamintesc!

www.babiesonline.com/babies/f/fratila

Mergi la inceput