Perle de-ale sotilor

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manupop spune:

al meu ar avea multe perle dar cea mai recenta si haiaosa a fost cand a trebuit sa schimbe pampersul la cel mic si i l-a pus pe dos(cu fata in spate).
manu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PITI spune:

zi mersi ca i-a pus pampersul! Una dintre gafele sotului meu ar fi ca i-a imbracat pe cei mici in asa hal ca nu-i cunosteam cand a venit acasa cu ei !!! Pe fetita a imbracat-o cu pantaloni de baieti ,fiecare lucru de pe ea avea o alta culoare,unele mici ,altele prea mari! Dar el satisfacut ca i-a dus in parc si i-a plimbat .imi spune: Eheeeee,ce zici ? M-am decurcat? Sunt ok rasfatatii tai? EU : Da,piti.Cum altfel?
El stie ca sunt exagerata in ceea ce priveste igiena ,atenta cu imbracamintea-asortata,de calitate,dar el s-a straduit sa imi faca pe plac si a cam incurcat dulapioarele copiilor .
Dar cea mai haiaosa faza a fost in CORA. Stateam la masa ,la fast-food ,ii dadeam de mancare celei mici niste fructe .La un moment dat el zice: Ma duc pana la magazinul ala . Hai tati ,vii cu mine(lui fi-su de aproape 3 ani)? Eu mi-am vazut de fata pana cand il vad ca se apropie de masa si facand semn amenintator cu degetul aratator imi zice : Unde-i fi-tu? Unde-i fi-tu? . La care eu ii zic ca l-a luat cu el. El face o moaca de om la 90 de ani care a uitat si ce a facut acum un minut si raspunde :L-am uitat!!!!!!!!!!!! Unde ,nu stiu !
Am crezut ca pentru moment eram paralizata caci nu putea sa ma misc. A plecat sa-l caute!!! Dupa cateva minute il vad ca apare singur.L-am cam luat la rost.El venise sa ma intrebe cu ce e imbracat fi-miu ca l-a dat la paza sa-l caute!
L-am gasit !Era la niste masinute ,se juca !!!!!!!! Acum imi vine sa rad cand ma gandesc ca nici macar nu stia cu ce este imbracat fi-susi nici ca l-a luat cu el.Iar baiatul nostru nici macar nu vorbea la 3 ani !
Este uituc,nu retine detaliile,dar este un om deosebitsi este taticul nostru chiar daca ne mai uita uneori prin magazin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

PITI, PITI, lesiiiiiiin! Uite un pentru voi. Sunteti suuper!
Asta imi aduce aminte de o faza de acum vreo 4 ani cind eram in Vama cu copilu' si ciinele. Pentru ca aveam o migrena, eu am ramas in camera si tati s-a dus cu cei 2 sa manince. La intoarcere, au venit fara ciine care ramasese legat sub masa. Eu fiind "lata" nu am observat; abia dupa vreo 2 ore iese sotu' val-virtej si apare dupa un timp triumfator, cu ciinele dupa el( il gasise tot sub masa, da'latra asa tare ca se facuse liber la toate mesele din jur

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

AL meu de obicei "le stie pe toate". Dar mai scapa din cind in cind cite o perla rara si plina de inocenta....
Nu eram casatoriti inca. Stateam intr-o seara pe canapea si ne uitam la televizor.
Si cum stateam noi asa, ca doi porumbei, ma gindeam de ce porumbelul meu nu prea face complimente...
M-am gindit ce m-am gindit si in final am rabufnit "Stii... spune-mi si tu ceva frumos!"
In momentul acela, s-a intors spre mine cu o fata total nevinovata: "Vrei sa-ti spun o poveste?!"

O alta faza a fost legata de analizele lui: tot incercind sa ramin insarcinata, l-am luat tare intr-o dimineata: "sa te duci sa iti faci spermograma imediat, cred ca ai tai nu sint suficient de rapizi!"
Plin de repros se uita la mine si ma intreaba "Cum sa nu fie rapizi? Nu alerg eu toata ziua?!"


Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PITI spune:

hai sa va mai zic una tare despre sotiorul meu!
In drum spre casa il opreste politia. Nimic aiurea in asta,dar il cheama la masina . Politistul zice:actele dv.Sotul:nu le am
Politistul: spuneti-mi datele
Sotul meu isi spune numele,prenumele,adresa, numele tatalui
Politistul: si mama? Numele!!!!!
Sotul: aaaaaaaaaaaaaaaa????!!!!!!!!!Mama-i moarta!
Politistul: Bine,dar spune-i numele
Sotul:aaaaaaaaaaeeeeeeeee ????!!!!!!!
Va vina sa credeti ? Nu-i mai stia numele mamei lui !!!! Si nici macar nu e moarta!!!!!!!!!!
Eu in masina ma prapadeam de ras! el serios nevoie mare!
Vine in masina si il intreb unde e ma=sa?
La pufnit rasul! si zice: Vroiai sa ma dau de gol ca am uitat numele lui mama? Sa rada astia o saptamana de mine?
Nu a ras politia ,caci pana la urma si-a amintit numele,dar am ras noi de el o luna!
ASTA E SOTUL MEU!!!!!!!! FARA MAMA !!!!!!!!!!!!Si are doar 50 de ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Hai ca m-am prapadit de ras

Al meu nu prea face gafe sau cel putin nu de fata cu altii dar mi-am amintit de o faza pe care a facut-o cand nu eram casatoriti: intr-o zi a avut grija de copilul unei familii (cand eram plecati din tara) si trebuia sa-l duca pe baietelul ala la cinema. Baietelul nu a vrut sa se imbrace frumos, a facut urat, asa ca iubitul meu sot, l-a pus frumos in masina si l-a dus la cinema. La cine credeti ca se uita lumea ca la urs? La sotul meu si la baietelul imbracat in PIJAMA!!! (nu vreau sa-mi inchipui ce-au gandit...)


If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:


Pai, Jocelyn, asta nu e gafa. E psihologie aplicata, maica.
Pe bune, asta recomanda psihologii sa faci in astfel de cazuri; sa vada cupilu' relatia dintre actiune si consecinta. Asa ca,felicitari! o sa fie un tatic bun.

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Bre, am citit si eu ceva psihologie din asta si am zis ca a fost o "faza" nu neaparat o gafa, dar iti dai seama ca lumea da vina pe "parinte" in astfel de cazuri nu pe copil
Oricum, noi ne-am ales cu o portie de ras pe tema asta.

Si eu cred ca o sa fie tatic bun ca pe unde ne ducem toti copiii se-tin dupa el si el le canta-n struna si iese....jale


If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Jocelyn, cuvintul "maica" de mai sus nu a avut nimic peiorativ(a fost just for fun). Nu te-a deranjat, da?

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Normal ca nu, hehe, cred totusi ca am simtul umorului. Si "bre" a fost la fel




If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.

Mergi la inceput