Perle de-ale sotilor

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Super! Sa va traiasca sotii, sa va (si sa NE) mai amuze; al meu nu prea face gafe (din pacate), dar si cand le face... Cand m-am mutat cu el, aveam un TV super mare si l-am adus, normal, ca n-o sa-l arunc. Sotul meu conduce un van; il pune in spate, la prima curba, tv-ul cade si statea sprijinit pe usa de la van; ii spun: "Ai grija cum deschizi usa, ca o sa cada tv-ul". Ajungem noi acasa, eu fug repede sa deschid usile, sa intre cu tv-ul... vine si el cu tv-ul in casa si imi zice: "Daca-ti spun ce-am facut... a picat tv-ul... am uitat ce mi-ai spus..." Noroc ca nu s-a spart; s-a zgariat ecranul, pe pietricelele de pe strada, dar nu s-a spart.


Si inca una: isi cumpara maica-sa masina. Vine intr-o duminica dimineata sa ne viziteze, eu cu sotul stateam pe couch in living room si ne uitam pe geam cum parca ea masina in fata casei, incerca sa o puna in fata van-ului; la care eu: "Du-te si parcheaza-i tu masina, pana nu loveste van-ul!" Nu s-a dus, ca cica tre sa invete si ea sa parcheze, dar primul lucru cand a intrat soacra-mea in casa i-a zis: "HAHAHA A zis Nadia sa vin sa parchez eu, ca o sa-mi lovesti van-ul..." Imi venea sa-l iau la bataie... Ea, saraca, cu mult bun simt, n-a zis nimic, a inceput sa rada... dar cine stie ce o fi gandit...

http://community.webshots.com/user/nadia1412

Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatessc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Buna fetelor,


Am citit si eu si m-am distrat de perlele dragalashilor soti. Am si eu una pe care o sa o povestesc asa ... mai printre dintzi

Sotul meu e un scump si un dulce, dar daca ii este somn, nu mai scotzi nimic de la el.
In noaptea dinaintea nasterii fiicei noastre, acum vreo 6 ani, stateam amindoi pe canapea la TV si pe la 12 m-au apucat contractiile. Am asteptat eu pina pe la 1 si ceva sa ma conving ca sunt reale, erau chiar dureroase, am sunat dr. care mi-a zis ca daca sunt la 10 minute (cam asa erau), sa stau linistita, sa ma odihnesc, sa dorm, si sa ma duc la spital pe la 6 . Ma rog, m-am asezat la TV, ca nu prea mai era de dormit, voi ce credeti? Al meu sot: "eu ma duc sa ma culc ca mi-e somn tare, scoala-ma la 6" . M-am shocat nitzelus, dar ce era sa fac? Asa am petrecut eu o parte buna din travaliu pe canapeaua din sufragerie, singurica, la TV, atzipind intre contarctii. La 6.30 l-am sculat (eram imbaiata, pregatita, tot), la 7 eram la spital, la ora 10 am nascut.
In ziua nasterii, eu vesela cintezoi, proaspata mamica fericita, nu am prea avut somn, va dati seama, vizite, familia, etc. Seara pe la 10, l-am sunat pe sot sa ii zic ca sunt ok, sa mai stau de vb, etc. Eram la Filantropia si bebeii nu stateau cu mamicile in camera. El, buimac, sculat din somn, raspunde cu greu. Eu: Pai ce faceai, dormeai?? Ca eu aveam chef de conversatie. El: Normal! Ce vrei sa fac? Am dormit doar citeva ore noaptea trecuta !!!
Ce sa mai zic ?! Era obosit rau, trebuia intzeles

Sa vad acuma cum o fi, asteptam bebelusha 2 cam in 3 saptamini .

Va pup,
Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Hai sa va zic si eu o perluta: intr-o zi, sotul meu se intilneste cu o vecina - d-na X-ulescu. Ea ii povesteste f. suparata ca sotul ei (care e si obez si diabetic) urmeaza sa fie operat. Eeei, a incurajat-o el cum a stiut si dupa vreo citeva zile am zis ca ar fi bine sa se duca s-o intrebe ce face omul (nu spun ca stiindu-l mai grasut asa, credeam ca e vai de capul lui cu taietura aia si eram pregatiti sa auzim cine-stie-ce grozavii). Suna el la usa si... surpriza, raspunde insusi pe-jumatate-de-noi-ingropatul. Luat cu totul prin surprindere, dragul meu intreaba candid: buna seara, d-na X-ulescu e acasa?
Cred ca e inutil sa precizez ca asta am aflat-o dupa vreo luna de la vecinii nostri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Una mai soft, din seara asta.
M-am tuns azi foarte scurt, ca de obicei... vine sotzu seara, il pun sa admire opera, se declara placut impresionat, shi dupa fro 10 minute vine, ma pupa, ma mingiie pe cap tandru shi-mi zice duios "Lasa, Garo, ca cc creshte..." Sa nu-i zic ceva la ipocrit?!?

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Si eu, si eu, revin cu o perla de-a sotului meu.
Sotul meu are spirit de observatie si nu-i genul usor de pacalit cu "iubitule, asta-i o bluza mai veche, (dar de fapt cumparata de 2 zile). Numai ca de data asta a facut-o lata.
Acum vreo 3 ani eram inca in R si lucram amandoi la aceeasi companie, dar in 2 cladiri diferite situate una langa alta. Normal ca plecam si veneam impreuna de la serviciu, iar pranzul il luam mereu impreuna.
Normal ca plecam si veneam impreuna la serviciu. Si intr-o, trec pe la el, chiar in interes de serviciu, sa-i duc nu stiu ce documente. Si cand ma vede face niste ochi mari si zice: "da' bluza asta cand ti-ai cumparat-o ca de dimineata nu te-am vazut cu ea!!!" Dar era atat de patruns de adevarul spuselor lui ca pe mine m-a umflat un ras de nu mai puteam nici sa vorbesc, iar el ma agasa cu intrebarile si suspiciunile. Normal ca intr-un final, dupa ce mai mi-am revenit putin i-am spus ca asa am plecat de dimneata de acasa, la care el zice "termina cu prostiile si zi de unde si cand ai cumparat-o!"
I-am spus ca il fac de ras si il chem la mine la birou ca sa ii confirme colegii cu ce am venit imbracata. Dar cat am insistat! Si de atunci cand vede ceva nou la mine zice "ihimm, e ceva vechi, nu-i asa???" Bineinteles ca ne amuzam teribil de fiecare data cand ne aducem aminte.

Carolyne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ani35 spune:

Buna fetelor!Ce va mai distrati pe aici!!
Sotiorul meu e un dulce...o faza tare de tot s-a intamplat demultisor,dar e de tinut minte...
Era ziua mea si el,ca orice sot iubitor,vine cu un cadou.A asteptat frumusel ca eu sa adorm(implinesc anii la 12 noaptea),ma trezeste cu un sarut..."la multi ani,iubito,etc".Eu,buimaca de somn,iau pachetul,i-l desfac...el,nerabdator ma ajuta,cu comentariile de rigoare"...sper sa-ti placa,e ceva DE CARE AVEAI NEVOIE.Ce credeti?O pereche de pantofi maron(nu-mi plac pantofii maron),ca de babuta,cu o catarama intr-o parte...numarul 40!!!!!Eu port 38.
Ma trezesc de-a binelea,incerc sa zambesc..."multumesc mult,vai,ce pacat ca mi-s mari...
"Nu-i nimic,zice,mergem sa luam unii nr. tau.
A doua zi,mergem la magazin,el f. atent,i-mi aduce O pereche identica si-mi zice satisfacut:"ai noroc,uite a gasit doamna unii exact la fel,a trebuit sa astept sa caute vanzatoarea....
ce nu face una din dragoste????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

quote:
Originally posted by Carolyne

Si eu, si eu, revin cu o perla de-a sotului meu.
Sotul meu are spirit de observatie si nu-i genul usor de pacalit cu "iubitule, asta-i o bluza mai veche, (dar de fapt cumparata de 2 zile). Numai ca de data asta a facut-o lata.
Acum vreo 3 ani eram inca in R si lucram amandoi la aceeasi companie, dar in 2 cladiri diferite situate una langa alta. Normal ca plecam si veneam impreuna de la serviciu, iar pranzul il luam mereu impreuna.
Normal ca plecam si veneam impreuna la serviciu. Si intr-o, trec pe la el, chiar in interes de serviciu, sa-i duc nu stiu ce documente. Si cand ma vede face niste ochi mari si zice: "da' bluza asta cand ti-ai cumparat-o ca de dimineata nu te-am vazut cu ea!!!" Dar era atat de patruns de adevarul spuselor lui ca pe mine m-a umflat un ras de nu mai puteam nici sa vorbesc, iar el ma agasa cu intrebarile si suspiciunile. Normal ca intr-un final, dupa ce mai mi-am revenit putin i-am spus ca asa am plecat de dimneata de acasa, la care el zice "termina cu prostiile si zi de unde si cand ai cumparat-o!"
I-am spus ca il fac de ras si il chem la mine la birou ca sa ii confirme colegii cu ce am venit imbracata. Dar cat am insistat! Si de atunci cand vede ceva nou la mine zice "ihimm, e ceva vechi, nu-i asa???" Bineinteles ca ne amuzam teribil de fiecare data cand ne aducem aminte.
Carolyne


Ha,ha,ha...mi-a placut asta
Sigur nu-i vorba de sotul meu? la mine erau de vina pantofii

zana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Da' si cadoul "surpriza" pregatit de sotul lui ani35 a fost "beton"!!!
Pe masura ce citeam credeam ca cine stie ce cadou simandicos va scoate din cutie! Si sa o scoale si din somn pentru asta! cand colo...o perecehe de pantofi maro!!! cah, nici mie nu-mi place maro!
Da, cateodata sotiorii nostri scot niste perle de-ti vine sa mori!

Carolyne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titisha spune:

vin si eu cu o perla prospata... a sotului si a baiatului nostru..
In concediul din vara asta (de fapt cam spre toamna, ca abia ne-am intors exact cand copilul a inceput scoala) eram in Antwerp intr-o galeria de magazine cam ca un Mall, duminica spre prinz, si cam pustiu pe acolo! Barbatii mei, cautau agitati o toaleta si va inchipuiti ce era la gura lor: ceva de genul: "vine si romanasul intr-o tara straina, vrea si el sa se ... ca tot omusorul si nu gaseste si el un loc sa se usureze". El si baiatul vorbeau ca la usa cortului, stresati fiind de necesitatea care nu le dadea liniste! Dejeaba am incercat sa-i ponderez, ca vom gasii imediat un restaurant, o cafenea ceva , ei nimic! Erau tare inversunati!
La un moment dat se intoarce o femeie, care nu era chiar langa noi, face cativa pasi spre noi, si ne spune: "Imediat dupa colt este un fel de fast food deschis si acolo puteti gasii ce cautati". Am simtiti ca intru in pamant de rusine! Barbatii mei multumesc frumos, se indreapta alergand spre locul indicat, iar eu raman cu romanca sa-mi cer scuze pentru vorbele lor si sa-i multumesc pentru ajutor!

..si mai sunt o gramada de perle, mai ales ca fiu-miu ii calaca pe urmele lui taica-su..

Titisha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:


Nu-mi aduc aminte nici o perla.


Doina si Oana(03.04.2003)

Album Oana

Mergi la inceput