Perle de-ale sotilor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by Carolyne
Cat despre sotii nostri, astia sunt, cu ei defilam, dar ii iubim si pentru perlele lor, nu-i asa???

Carolyne



Asta incerc sa-mi amintesc shi io, Carolyne, cin imi vine sa-i arunc borcanu de gem in cap

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Mishto

Hai sa va zic d'al meu, care ce gandeste aia vorbeste:

Eram undeva intr-un restaurant cu mai multi prieteni si nu mai stiu din ce motiv incercam sa ii fac un semn pe sub masa, la care el se intoarce senin spre mine si ma intreaba:Da, ce e? de atunci nu ii mai fac semne. Daca e sa dea cu duma, las' sa dea.

Plecam intr-un we la parinti in provincie si inainte sa iesim pe usa il pun sa duca gunoil, in care se aflau si cateva sticle de plastic. Ajungem la soacra-mea, acolo era si bunica (mama soacrei). Din vorba in vorba incep ele si zic ca uite nu prea mai avem sticle pentru vin. La care podoaba mea:"auleu, mamaie, da' de ce nu zici, ca uite azi dimineata m-a pus nevasta de am aruncat neste sticle". Evident ca io mi=am luat morala ca "nu le mai arunca maica, adu=le incoace".

Ma mai gandesc si mai va zic...

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

La nazbatii nu ne intrece nimeni pe noi ....

Si ptr ca suntem pe net si eu si sotul meu ne-am cunoscut pe net sa va spun o naszbatie cu internet

Intr-o seara , ca in fiecare seara, stateam si vb cu ai mei pe Messenger,al meu jos in living ,stiam ca fusese la unul din frati si luase un laptop sa il repare si cica mesterea la el ...
LA un moment dat ma contacteaza un tip pe messenger (poza tot) la inceput suparata am inceput sa il iau la misto ,doar ma va lasa in pace i-am spus ca nu am nevoie ca sunt casatorita si fericita ,nimic si pace (normal ii blochez accesul ,dar mi se parea mie nick-ul familiar)..nu stiu cum fac si ma duc la toaleta sau ceva de genul asta si il aud tastand la laptop de zor ,ma duc si dau mesaj si aud zgomotul de Yahoo.. ..aha din asta imi esti lasa ca iti arat eu tine!!!
Si am inceput ...si am vb de tot ce stiam eu ca adora el si apoi am trecut la discutii de sex virtual Doamne ce putea sa imi debiteze mintea ..al meu fierbea jos ,inebunise de draci, dar nici el nu se lasa nici eu ...la sfarsit ii zic ...auzi eu ma duc la culcare ..el bine ne vedem maine ...la care eu ii zic ...mai bine ai veni si tu in pat ...apoi urmatorul rand ...ca stii ca nu pot sa adorm fara tine ..s-a auzit un ras de jos si nu va spun ce a urmat
Ultima perla ???!!!

Azi dimineata ma trezesc si il vad pe scaun uiatndu-se la mine ganditor cum dorm si zic ce faci ..ce s-a intamplat ???La care el "nimic ma gandeam ce or crede vecinii astia cand ne aud pe amandoi sforaind noaptea!!!"""
(oare chair sforai ? nu de alta, dar primii vecinii sunt cam la 25 m distanta de curtea noastra...la noapte ma pun pe inregistrat!!!)


Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)
Poze de pitici voinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

mi-am mai amintit una: in urma cu ceva ani, ia sora lui la facultate si vine sa stea la noi ca nu avea camin. Si cum eu sunt cam obsedata de ordine iar cumnata mea un pic mai dezordonata, diplomata cum ma pretind ii cer sotului sa ii atraga el atentia, sa nu intru eu direct ca o cumnata rea.
Si ce-mi aud urechile in seara aceleiasi zile, la masa? "sora-mio, vezi ca a zis Mina sa fii mai ordonata!". Norocul meu ca ma inteleg ff bine cu cumnata si chiar nu a iesit nimic dintr-asta. Ba a iesit, am decis ca orice problema am avea noi doua o rezolvam singure, fara frac-su

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

m-am delectat citind ce ati scris asa ca va spun si eu una de-a sotului.

intr-o duminica aveam musafiri ,o pereche.am facut o prajiturica dar cum am tava micuta nu am iesit foarte multe bucati.
pe la mijlocul serii ne suna alti prieteni ca trec pe la noi sa ne aduca invitatia la nunta.il iau pe sotu' deoparte si-i spun frumos sa nu mai manace atata prajitura ca maine ii fac alta si daca vin si ceilalti nu pot lasa farfuria cu 2 bucati pe ea.

el intra frumos in camera si le zice ''mi-a spus svetlana sa nu mai manac atata prajitura ca mai vin si altii''

imi venea sa-l strang de gat nu alta.acum mi-e invat si de cate ori se anunta cineva fac 2 feluri sa am si rezerva.





http://community.webshots.com/user/svetlana_79

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanuk spune:

Al meu e super uituc si cascat.

Pleaca intr-o dimineata la serviciu, pentru o zi si o noapte. Ii lasasem de cu seara pe masa o punga in care avea tacimuri, piine, servetele si alte chestii care nu aveau nevoie sa stea la rece, plus bilet : "nu uita sa iei pachetul cu mincare din frigider". Ajunge la munca, se face ora de papica, scoate punga din geanta si ma suna: "Auzi, da' tu nu mi-ai pus si de mincare, ai pus numai tacimuri?".

Am murit de ris, iar el de foame... Tot a fost mai bine decit un coleg de-al lui, care a plecat din casa cu punga de gunoi pentru aruncat si cea cu mincare, de luat la serviciu, iar la birou s-a trezit ca pune pe masa o sacosa plina cu coji de cartofi si cotoare de ardei copti.

Cit despre tact, m-am lamurit. Nu-l mai pun sa spuna delicat niste lucruri decit daca mizez tocmai pe faptul ca le va aruncat hodoronc tronc! Doamne, daca as citi la alta ce e in stare sa faca, nu stiu daca as crede...

NANUK


http://pg.photos.yahoo.com/ph/singabi_ro/my_photos

Zambeste, maine va fi mai rau! MURPHY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

ok, am si io una de la prieten...
citesc eu aici pe forum un subiect, si ii trimit copy-paste "

quote:
mie sotu' mi-a spus sa nu gatesc decit atunci cind am chef pentru ca se simte ca mincarea e facuta cu dragoste, si in general cica infinit mai mult ii place casa cu fundu-n sus si nevasta cu zimbetul pe buze. mie imi convine asa


la care primesc raspuns:
decat casa cu fundul in sus, mai bine nevasta cu fundu in sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by dpop

ok, am si io una de la prieten...
citesc eu aici pe forum un subiect, si ii trimit copy-paste "
quote:
mie sotu' mi-a spus sa nu gatesc decit atunci cind am chef pentru ca se simte ca mincarea e facuta cu dragoste, si in general cica infinit mai mult ii place casa cu fundu-n sus si nevasta cu zimbetul pe buze. mie imi convine asa


la care primesc raspuns:
decat casa cu fundul in sus, mai bine nevasta cu fundu in sus





Pai shi tu ce credeai c-o sa raspunda un barbat?

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Nanuk, ai fost tare.
Sotul meu pleaca intr-o dimineata cu pulovarul pe dos. La serviciu, il vede seful si-l intreaba "sotia ta te-a vazut cand ai plecat de acasa?". La care el raspunde "Ah, nu, ca ei ii place sa doarma foarte mult dimineata". Seful" pai imi imaginam ca nu te-a vazut, ca ai pulovarul pe dos".
Dar sa va spun ce prostie am facut eu. Ma duc acum doua ierni la Mall. O vreme mizerabila. Furtuna de zapada. Imi fac cumparaturile linistita si cand sa ies nu mai gasesc masina. Ma apuc si la analizez pe toate din parcare, cu greu iti recunosteai masina ca deja erau acoperite de zapada, si, gata, ajung la concluzia ca mi s-a furat masina. Ca naiba, cine iti fura masina pe o vreme ca ai??? Si sun politia, alertata la maxim ca mie mi s-a furat masina si ca eu am o alarma bengoasa pe ea si nu vad cum putea sa mi se fure.
Mai, fetelor, si vine echipajul de politie frumusel la mine, le dau toate detalii de masina, de nr. doar-doar mi-or gasi masina. Si DAAAA. Au gasit-o. Era in alta parcare a Mall-ului, dar fiind vremea asa de naspa nu am mai acordat atentie unde am parcat-o.
Dar politistii niste oameni de nota zece. Au sters nr. de inmatriculare ca sa o identifice, dupa care au curatat-o bec ca cica sa am "vizibilitate". M-am simtit tare prost cand am realizat ca i-am chemat degeaba. Mi-am cerut frumos scuze, la care politistul mi-a raspuns foarte politicos ca au multe cazuri din astea si ca se astepta ca asta sa mi se fi intamplat si mie. Sa uit unde am parcat masina.

Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by ciuf
... Mi-am cerut frumos scuze, la care politistul mi-a raspuns foarte politicos ca au multe cazuri din astea si ca se astepta ca asta sa mi se fi intamplat si mie. Sa uit unde am parcat masina.
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa




Asta sigur era un misogin diplomat shi politicos

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput