Perle de-ale sotilor

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Fetelor, m-ati omorit...

Eu n-am ce sa mai povestesc deja, ca al meu le-a facut pe toate cele insirate de voi. Cred ca e campion la gafe... I-am schimbat deja numele in Pacala...

Cel mai tare ma distreaza cind il aud vorbind in engleza. Boy, o boy, he sucks!! Nu stiu cum de il tin aia la servici asa...
Treaba e ca suna telefonul acasa foarte des cu reclame pentru A,B,C...iar daca se nimereste sa raspunda el, il urmaresc sa vad ce zice...si de fiecare data baga aceeasi replica "defecta":

"Thanks, I am not interesting..."

...iar eu mormai printre dinti: "That's right, you're not..."


**************************************************************
Share your knowledge! It's a way to achieve imortallity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Allure,e tare asta cu intresting

------------------------
Allah marturiseste ca nu este Dumnezeu afara de EL.
Si ingerii marturisesc si cei inzestrati cu stiinta marturisesc cu dreptate ca Allah in toate este si ca "Nu este Dumnezeu afara de EL,Atotputernicul,Inteleptul!"(Coran 3:18)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

quote:
Originally posted by Allure

Fetelor, m-ati omorit...

Eu n-am ce sa mai povestesc deja, ca al meu le-a facut pe toate cele insirate de voi. Cred ca e campion la gafe... I-am schimbat deja numele in Pacala...

Cel mai tare ma distreaza cind il aud vorbind in engleza. Boy, o boy, he sucks!! Nu stiu cum de il tin aia la servici asa...
Treaba e ca suna telefonul acasa foarte des cu reclame pentru A,B,C...iar daca se nimereste sa raspunda el, il urmaresc sa vad ce zice...si de fiecare data baga aceeasi replica "defecta":

"Thanks, I am not interesting..."

...iar eu mormai printre dinti: "That's right, you're not..."


**************************************************************
Share your knowledge! It's a way to achieve imortallity.



Da, da, da Allure m-ai facut sa rad in hohote, mai zi-ne d`astea
Cat despre tine Irenu` ce sa zic exact asa mi se intampla si mie, nu stiu cum reusesc sa termin toti banii inainte de sfarsitul lunii, eu zic sa facem un club



Mello motanelul iubit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Carmitu, daaa, un club, clubu falitelor!

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilona77 spune:

al meu sot nu este atat de pontos cum sunt unii dintre sotiorii vostri, dar mai face si el faze uneori. in general, el nu stie sa faca un compliment, iar atunci cand mi-l face ori vrea sa isi cumpere ceva, ori o da cu bata in balta rau de tot cateva complimente a la mon mari : "draga, esti asa de frumoasa de la distanta"; "ai si momente in care arati bine"; "cum ai putut scoate asa o minune de fetita din burta ta???"; "esti frumoasa, dar din profil"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

eu, ingrijorata: "draga, tie nu ti se pare ca sint cam chinuiti caii astia din filmele cu razboi, se prabusesc si ma doare inima cind ii vad, oare chiar o fi un trucaj, bla bla...?...
el, somnoros: "mda, scrie la Asociatia Calului Roma^n, sint sigur ca acolo nimeni nu doarme la ora asta, de grija..."


eu, cu unghiile in ochii lui: " stai linistit, ai o giza neagra, ti-o scot imediat...nu misca!"
el: " eu stau linistit, dar giza nu te cunoaste, n-are nici o vina...in plus imi fac griji ca se ascunde de frica si o sa-mi scoti doar ochiul..."



Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

sa va zic si eu cateva poante din astea, scoase fie de mine fie de draga mea...
nu eram inca casatoriti, (luati cum mai zicem noi), locuiam cu chirie undeva in ploiesti...
vara, frumos, weekend...organizam ad-hoc o iesire undeva la iarba verde...
baza de plecare la noi acasa, insa unii mai intarzie...asa ca draga mea pune de o cafea...sa fi fost in momentul ala vreo 10 insi acolo, lipseau cativa adormiti...
neavand atatea cesti si cum oricum luasem bauturi pentru la iarba si bine inteles si pahare de unica folosinta, se pune cafeaua in pahare din astea de plastic..bine, se racise un pic cafeaua, nu se distrug paharele...eu, baiat istet, ca sa mai scurtez un pic timpul stiind cum sunt fetele la cafea, adica se inchina in fata unei cesti si o ora, pun repede toate paharele in chiuveta, pun dopul si dau drumul usor la apa, pe marginea chiuvetei ca sa nu stropesc in ele...eram singur in bucatarie cand am facut asta...si apoi merg sa mai vad si eu ce se discuta...ii spun ca am pus cafeaua la rece (sa ma laud si eu, nu) si dupa vreo 5 minute ma roaga sa aduc cafelele ca tocmai sunasera 2 insi ca sosesc in 10 minute...atunci mi se aprinde o lumina de alarama, uitasem apa deschisa la chiuveta...toate paharele cu fundul in sus...
nu stiam ce sa fac, cand o aud intrebandu-ma de ce nu vin cu cafeaua...
ma umfla rasul si ma duc in sufragerie...ma vede fara tava si ma intreaba de ce nu am adus-o...
ii zic ca mai bine vin invitatii la bucatarie sa bea cafeaua, dar 2 cate 2 ca nu incap mai multi la chiuveta...

alta data, ma tot tineam de cateva zile sa o sun pe o colega de-a ei, prietena de-a noastra...
si las azi, las maine, pana ma apuc sa o sun pe fata fix de sfintii mihail si gavril...pe fata o cheama mihaela...
in fine, vb ce vb, pa si tralala...
seara ii spun ca am vb cu mihaela...ii zic ce mi-a mai zis, una, alta, dupa care sunt intrebat daca i-am urat si eu La multi ani fetei... cucu...nu aveam nici un sarbatorit la munca...cobor repede la 11 noaptea si sun fata, imi cer scuze si ii urez de toate...

alta faza, de data asta ea e actorul...
vrea sa faca o ciorba de rosii...cum nu prea aveam rosii sa faca una naturala, coboara in scara blocului si ia de la magazin un plic cu concentrat din ala knorr...
si se apuca fata de treaba...numai ca dupa juma de ora, situatia era albastra...nu prea iesea deloc supa cum ar fi trebuit, era chioara rau de tot, se vedea fundul vasului lejer...
atunci ne prindem ce facuse...era un plic din ala mic, nu mai stiu cat fusese pretul, insa pe el scria se pun 3/4 l apa (adica 3 sferturi de litru) se adauaga continutul plicului si ce o mai fi zis...draga de ea, studenta la matematica, vb aia, dar si fire generoasa...pusese doar 3 l de apa, a zis ca 4 i s-a parut cam mult si a zis mai degraba sa iasa mai concentrata...



i-am dat si ei link-ul si tocmai am aflat ca acum scrie si ea despre mine...o sa auziti si din gura ei depsre poantele mele...cel putin despre astea 2 ca-s de pomina in grupul nostru...


...Life's tragedy is that we get old too soon and wise too late...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitecantrop spune:

Din seria...toate mi se-ntimpla numai mie. Mentioneez ca rolul sotului e minim in aceasta povesti.
Eram casatoriti de ceva timp, dar sotul era plecat la studii in Elvetia. Eu ramasesem singura in apartamentul LUI(aici ii vina lui)care era situat la etajul 10 si era si foarte vechi.
Si intr-o zi de simbata mi se strica masina de spalat. Chem nenea instalatorul care trebaluieste la niste tevi care treceau de la masina de spalat, prin bazinul de wc. Toate bune si frumoase. Luni dimineata, intra directorul scolii unde lucram la mine in clasa si imi zice sa merg urgent acasa ca a venit vecinul de la 9 ca il inund. Fug acasa si imi dau seama ca incepuse sa picure din bazin pe linga suruburi(cred ca asa se numesc)si picatura cu picatura se infiltra la vecin. Ce sa fac...chem alt instalator. Vine al doilea instalator care in timp ce lucreaza opreste apa pe conducta principala, conducta situata in perete in spatele oglinzii. Termina treaba si cind sa dea drumul la apa rece, nu stiu ce face si sparge conducta de apa rece care era de plastic. Imi spune sa merg sa opresc apa rece, dar pina am gasit administratorul care sa imi opreasca au trecut cam 10 minute. Asa ca am inundat 10 apartamente fiindca va dati seama ca apa cadea pina jos la parter. Oprim apa pe bloc, reuseste sa repare conducta si a doua zi dimineata da drumul la apa. Credeam ca s-a terminat.
A doua zi, seara, vine vecinul de la 9 si-mi zice: Bai fata...iar ma inunzi. Io m-am facut verde. Pe cine sa chem de data asta? Asa ca il chem pe vecinul de vizavi sa se uite la teville de la masina de spalat care intrau in rezervorul de la wc, rezervor de portelan, situat pe wc. Si cind ridica capacul de la rezervor, scapa capacul de portelan pe rezervorul de portelan. Si ghiciti ce se intimpla????Se crapa rezervorul care pusca si toata apa din rezervor a curs in capul vecinului de la 9. Spre bucuria publicului.
Si acum va intrebati care e rolul sotului: in momentul cu rezervorul i-am dat telefon si i-am zis sa imi trimita bani ca sa ii repar apartamentul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumit spune:

Sotul meu este un tip cu un neingradit simt al umorului si este un om al surprizelor. E mester in faze/replici care sa starneasca rasul, realizate cu sau fara premeditare. Sunt mult prea multe, imi e greu sa fac selectia...Stiti ce-mi spune el cand ma vaicaresc ca ma supara fierea(boala mea)?"Mama, vad ca te chinuie criza asta. Stii cat tin eu la tine, de aia ma gandesc sa te impusc, sa nu mai suferi!"
O faza petrecuta in urma cu mai multi ani: era duminica dimineata, ne pregateam sa iesim la iarba verde. Era toata gasca adunata la noi - cam 15 persoane. Am zis sa bem repede o cafeluta inainte de plecare...Am facut cafeaua la ibric si am pus-o in pahare de unica folosinta. Am lasat-o la racit pe masa din bucatarie(am crezut eu!). Sotul meu a venit mai tarziu in sufragerie.Ne-am dat la barfe si la un moment dat ne gandim sa bem cafeaua aia si sa plecam.Se duce dragul meu sa aduca paharele si ne striga sa mergem sa bem cafeluta.Tot atunci adauga:"Veniti cate doi, ca nu va incap capetele la chiuveta!"Ne-am dus buluc si am vazut cum in chiuveta(cu dopul pus)pluteau paharele cu cafea.Se gandise el ca se raceste mai repede cafeaua daca pune paharele in chiuveta si da drumul la "putina"apa rece.
O alta faza, nu mai veche de 3 luni:zi de duminica,el in Irlanda,eu in Romania.Imi spune ca are de lucru, sa nu-i dau bip-uri,vorbim seara cand urma sa ma intorc eu de la tara de la ai mei.Pe la 4pm era inca la tara.Ma suna acolo sa-mi spuna ca a terminat treaba la firma si ma asteapta sa vorbim pe skype.Ajung acasa pe la 6, intru pe net, ii scriu sms sa-i spun ca am venit.Imi trimite sms sa ma intrebe daca vorbim in 5 minute.Am ramas in fata calculatorului si-l asteptam.Aud ca suna cineva,strig la sora-mea sa deschida ca eu o sa vorbesc cu husband-ul.Aud usa deschizandu-se dar sora-mea nu zicea nimic si nici cealalta persoana.Scot si eu capul din dormitor si o vad pe surioara mea care se tot tragea inapoi de parca ar fi vazut un strigoi.In pragul usii era barbatul meu,care-i tot facea semne sa nu zica nimic.Cand m-a vazut m-a intrebat din nou:"Zici ca vorbim in 5 minute?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanailincam spune:

Mortale poantele voastre
Una de azi. Porecla fetitei noastre este ... Mogaldea.
Azi am plecat eu cu Mogaldea la Metro si sotul la fotbal. Cum trecusera ore bune si noi nu ne mai intorceam, primesc SMS: "I want Mogaldea back".
Noapte buna si la mai mare!

Ioana cu Ana (22.06.2005)
Ana - de la nastere pana la Revelion
Ana - dupa Revelion, in 2006
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61984" target="_blank">Povestea nasterii

Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...

Mergi la inceput