Copilasi si bebelusi de sept-oct 2004 (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multumim!

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Mina ai dreptate, si cu mine face fii-mea dez-educare . Eu continui sa pun lucrurile la loc ca sa invete ce-i aia ordine insa degeaba. Citeam la un subiect mai demult ca era o mamica ce-si invatase puiul de la vreo 8 luni sa puna jucariile la loc insa.. pura fictiune pt noi. Incerc sa pun papusile sa se culce, masinile in parcare, chipurile... dar nu se lipeste nimic. Asa ca deocamdata ma educa ea pe mine Pupa Teiu' si sa stii ca asa e, alaturi de bebei parem atat de dragute... energia pozitiva cred... hihi, cine mai e ca noi

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

jucarii puse la loc la 8 luni...mda...ceva fizica cuantica? teoria semiconductorilor? retzele neurale? cand? aaa...intre 12-14 luni? da! bine! continuarea in numarul viitor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare

LA MULTI ANI SOFIA( cu nitica intarziere). SA FII SANATOASA!!
Felicitari la toata lumea pentru realizarile bebeilor. La cat mai multe!!!

Noi am fost ieri la doctor. Me-am intors cu o noua pereche de pantaloni din ghips.

Vestea proasta e ca inca nu am scapat si nu vom scapa in curand de el. Parca v-am zis luna trecuta ca am vazut eu ceva in neregula pe radiografie. Pai, uite ca am avut dreptate. Imediat cum est eliberat din ghips, osul sare de acolo. Prin urmare va fi operata cel devreme la 1,4 luni, posibil mai tarziu.Pentru a nu face operatia mai complicata, foarte probabil va sta in ghips pana atunci...

Am uitat sa o cantaresc, probabil eram prea afectata( nu stiu cum se intampla cand ni se pare ca suntem aproape de sfarsit apare cate ceva) si nu mi-a fost gandul... Oricum e slabanoaga rau si sunt sigura ca la un an nu are nici 8 kg.

In schimb e vioaie, macar asta ma linisteste. Bombaneste foarte mult. Pentru ca nu este umblatoare vorbim si invatam cat mai multe lucruri. Imi trimite bezele, imi intinde mana sa dea noroc cand ii zic, ma cuprinde cu manutele cand ii spun: iubeste-o pe mami... si multe altele. Exista macar o parte care ma bucura.
Am citit din urma pe sarite, caci am fost ocupata saptamana asta.
M-a impresionat mult povestea nasterii lui Matei.. bineinteles ca am dat fuga la baie ca sa nu intre sotul in panica daca ma vedea plangand...
" Caci nu stii cu adevarat ce e puterea pana nu ai un copil"... mare dreptate ai...

Si acum sa-mi spui de unde ai gasit cosul ala verde? Nu stiu care e destinatia lui la tine, dar mie taaare mi-ar trebui asa ceva pentru jucarii.
Aa, si am tot uitat sa va spun. Magazinul cu carucioare despre care vorbeam o data este de la BKB Group. Din cate am vazut o sa aiba stand si la BabyExpo. Apropo, se organizeaza vreo intalnire in we viitor?Mi-ar place mult. Spun din start ca mie mi-ar place vineri. Voi ce parere aveti?
Va pup cu mult drag si multa multa sanatate tuturor...

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Am revenit printre voi!
Multumim pt urari TIMEA, ANAA, LILIA, ANDREEA, DAVINA, ANE33!(sper ca nu am uitat pe nimeni)
La noi tocmai au plecat musafirii, sunt rupra de oboseala si abia astept sa ma bag in pat. Baietii mei deja dorm!
In alta ordine de idei, Andrei a ales urmatoarele: papiota, bani, aur si a pus mana si pe un pix. Am sa incerc sa pun poze.
Nopate buna si mai vorbim!

Ioana si Andrei, botzul lu' mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Acum ca m-am uitat si mai departe la pozele tale, MINA, am zarit si un cos rosu sigur de jucarii la fel ca cel care l-am vazut in pozele de la AISSA. Astea unde se gasesc? Imi spuneti si mie, va rooog!

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Lilia, imi pare rau de vestile proaste de la doctor si sper sa se rezolve problemele cat mai repede pentru voi!
Cosul ala se gaseste la magazinele de 30000 orice produs, sunt sigura ca sunt prin toate cartierele astfel de magazine si au cam peste tot. In caz ca nu gasesti pe la tine zi-mi si iti iau eu si vedem cum facem schimbul. Poate chiar la Babyexpo ca tot intrebai. Noi suntem inscrisi la concursul de mers in 4 labe. Roandre si cu...ups, nu mai stiu cu cine sunt vineri la ora 11, eu sunt vineri la ora 16, asa ca in functie de programul tau sigur te poti intalni macar cu una dintre noi.

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

of, s-a racit si la noi; asta n-ar fi asa o problema, dar bate un vaaant!
tocmai azi cand sunt singura cu Vlad (delegatiile astea!); nici la cumparaturi nu pot iesi...


Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Lilia, si noi ne gandim mereu la voi si speram ca va trece repede perioada asta de asteptare. Numai bine si pupici de la noi
Alma numai nazbatii face in continuare. Mai inainte a stricat niste butoane de pe tastatura laptopului (in timp ce tati o mangaia si o alinta deoarece cu 5 minute in urma cazuse din catelul ei mergator si ii cursese sange din nasulet;si la catel i-a trebuit ei sa inspecteze ceva pe lateral si de aceea s-a rasturnat cu tot cu el).Noroc ca nu s-a lovit la dinti. A propos de dinti, are acum 4 iesiti si inca 2 care stau sa iasa. I-am descoperit dintisorii astia azi-noapte pe cand o masam cu Dentinox.
Acum iar trebuie sa vad ce a facut pe la ladita cu jucarii ca urlaaaaaaaaa...

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut fetelor!

Herra, si la noi sa racit brusc azi pe la amiaza...si eu imi faceam planuri de mers in parc dupamasa, nu ar fi problema frigul...doar ca sufla vant rece si cam sta sa ploaie....
Felicitari pentru Vladutz, a intrat si el in randul bebelusilor cu un dintisor si cu mersul de-a busilea!

Lilia cosuri de genul ala si eu am cumparat pentru jucarii, la magazin se vad ca si "cosuri pentru mingi", cum zicea si aissa, la magazinele (la noi) 38+, vad ca la voi sunt 30 haha...mai ieftin...
Cosurile sunt practice, mi-au placut si mie, dar sa stiti ca al meu era sa se zugrume intr-o zi in el!!!Of si ce spaima am tras!Si-a bagat capul prin "tortile" din ata cu care ar trebui sa prinzi cosul si a luat-o la fuga agatzat de el...noroc ca am fost pe faza el bietul nu stia cum sa scape de cos....Acum am remediat problema, innodand acele torti pe care oricum nu le folosesc....

Asa...si tot la capitolul prosticele ieri Stefan a mancat sapun!Intodeauna sunt foarte atenta sa fie usa de la baie inchisa si uite ca ieri mi-a scapat in baie in timp ce eu pregateam o sticla de ceai...Cand nu-l aud prin preajma il strig si imi raspunde cu un fel de "da-da-da" care inseamna mai degraba "ia lasa-ma in pace!!" dar ieri nu am auzit nimic...liniste totala...am alergat de colo colo prin casa si binenteles ca pana m-am prins eu unde era...deja faptul consumat!Statea in fund cu sapunul in mana si era cam ingrozit de gustul lui... A muscat de doua ori, dupa urma dintisorilor ramasa in sapun, dar slava domnului ca am gasit bucatelele pe pantaloni si pe jos...doar ca a inghitit saliva amestecata cu sapun, sa speriat si a inceput sa tzipe, probabil il inneca un pic gustul ala...eu am tras o spaima grozava mai ales ca era deja a 3-a orara cand facuse ieri cate o prostioara dar asta le-a intrecut pe celelalte....
I-am dat ceai, nu a vrut, dar a luat in schimb niste miez de paine si am scapat cu bine!
Culmea este ca ajunge la chiuveta unde da singur cu mana si rastoarna ce gaseste, dar de data asta sapunul era pe marginea vanei si de aceea nu am auzit nimic prin baie.....

Lilia, va doresc din suflet sa treceti cu bine peste aceasta incercare grea!Nu-ti face probleme cu greutatea, fetitza cumnatei mele la un an avea 8 kg, si nu avea necazul vostru cu ghipsul care sa zicem innrautateste un pic situatia, si copila e ok.Mai bine mai slabutz decat grasun...
Eu de multe ori ma gandesc sa nu fie Stefan prea gras, mai ales ca am vazut prin parc copilasi care ii pot numi obezi!Erau exagerat de grasi si de unflati...si rontaiau cu pofta dulciuri...

Ma duc sa vad ce face nazdravanul asta al meu ca este ora 3.30PM si nu doarme!!!!!
Va pup!


Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
poze de la Colibita

Mergi la inceput