Te asteptam sanatoasa, acasa, Sabina!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

V-am urmarit povestea pas cu pas si am trait alaturi de voi emotiile unei calatorii unice care a adunat atatia oameni cu suflet mare la un loc pentru un scop nobil, acela de a salva viata Sabinei.

Sabina, Dumnezeu te-a trimis pe pamant cu un scop nobil, acela de a face lumea mai buna.

Iti doresc o viata minunata plina de sanatate, bucurii alaturi de cei dragi si multa putere sa faci cat mai mult bine in jurul tau.

Dumnezeu, iti multumim din suflet pentru aceasta minune care se cheama Sabina !

Bine ai venit acasa Sabina, inger de fata, sa te bucuri de acest dar minunat care se cheama VIATA.

Cele mai bune ganduri tuturor celor care au ajutat acest pui de om sa se intoarca sanatos acasa.

Cristina si Florin, Cosmina si intregii familii, felicitari pentru ca nu ati renuntat si v-ati luptat pentru copilul vostru.

Cu lacrimi de bucurie,
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Bine ai venit acasa Sabina

in acest moment ma uit la televizor pt ca e reluarea..si nu pot nici sa va scriu de plans
plang de fericire...Sabina e o minune de copil si ii doresc din inima tot binele din lume

MULTA SANATAE SABINA

Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Cat va iubim si va simtim aproape!!
Este extraordinar ! Sunteti extraordinari si ne inclinam in fata voastra !Nu gasim cuvinte care sa exprime recunostinta noastra pentru tot ce a-ti facut .Nu stiu daca exista oameni mai fericiti ca noi.
Fericiti ca drumul se apropie de sfarsit si totul e bine,dar mai ales fericiti ca Sabina are atat de multi prieteni!
Sabina este o norocoasa .
Norocoasa sa aibe parte de asa prieteni ,norocoasa sa fi fost diagnosticata devreme,norocoasa sa existe un dr. din Scotia care sa raspunda la apelurile noastre disperate in aceeasi zi,norocoasa sa nu fie complicatii, norocoasa sa fie iubita oriunde in lume paseste sau a auzit cineva de ea ,norocoasa sa aibe (datorita voua) stransi la timp toti banii necesari tratamentului si operatiei,norocoasa sa intalneasca un alt dr. chirurg care sa scoata toata tumora si raportul patologic sa spuna ca NU sunt celule canceroase pe margini,deci implicit in restul ficatului Sabinei .
Noi credem cu tarie ca fiecare are drumul lui in viata si Sabina a demonstrat asta pentru ca prea s-au legat toate si chiar daca au fost si probleme ele si-au gasit cumva rezolvarea.
Voi ne-ati dat puterea de a rezista si de a lupta cu disperarea !
Cum spunea Cosmina , iepurasul nostru speriat s-a intors ursulet intelept si ne-a dovedit ,cel putin noua parintilor,ca intr-un trup atat de mic si aparent fragil exista puterea unui inger care s-a luat la tranta cu moartea !
I-ti multumim DOAMNE ca nu ne-ai luat-o pe Sabina si o aperi!
Fie DOAMNE sa nu apara metastaze si peste cativa ani de teste si speranta sa putem spune : nu mai vine inapoi cancerul!gata !Sabina a fost mai puternica decat raul!

Strangeti-va la piept copiii si sarutati-i!Un pupic este si din partea Sabinei!


Dumnezeu sa va lumineze pasii!
Ne bucuram sa faceti parte din familia noastra!
Va pupam!




Florentin Cimpeanu (tatal)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

bun venit Sabina! te-am vazut, esti o scumpa. Sa-ti de-a Dumnezeu sanatate sa te poti bucura de asa parinti minunati

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Multa sanatate si nocroc Sabina esti o minune de copil .Si tot respectul fata de cei care i-au fost alaturi .
M-am uitat si eu la emisiune si m-am umflat de plans ,nici eu nu stiu de ce plangeam ,de emotie sigur dar si de fericire .Baietelul meu (6 ani )ma intreba ce am patit si am incercat sa ii explic ce se intampla si ca Sabinuta a fost foarte bolnava ,mai ,mai sa plece la Doamne ,Doamne si mi-a spus ,da mami dar acum e de bine ,nu mai plange .
Numai bine si multa ,multa sanatate si forta sa reveniti la normal.

Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marioan spune:

Eu nu am ajuns la aeroport asa cum imi doream dar am vazut aseara emisiunea si m-am bucurat enorm sa vad o Sabinuta plina de energie, sanatoasa si curioasa sa vada si sa descopere tot.Sper din tot sufletul ca Dumnezeu sa aiba in continuare grija de ea .Sanatate multa si multi pupici Sabinei, fratiorului, verisoarei , matusei(un om extraordinar) , bunicilor si parintilor.Sunteti o mare familie frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:

Asa mi-e de ciuda ca nu v-am vazut aseara Dar poate reusesc sa va vad in curand! Si noi va iubim Mi se umple inima de fericire sa va vad si simt atat de fericiti!!

Madalina si bebe Sonia
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">Aici poti schimba viata cuiva!

www.babiesonline.com/babies/s/sonia/" target="_blank">Sonia
Sonia 7 luni!
Sonia in vacanta - 6 luni!
Sonia la 5 luni Sonia la 4 luni Botez Sonia pana la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59892" target="_blank">Povestea nasterii

www.snugglepie.com/ezb/214953.png" target="_blank">Varsta Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Am vazut si eu emisiunea, a fost intr-adevar emotionant, iar Sabina este o minune de copil, din toate punctele de vedere ! M-a impresionat si familia ei, si fratiorul care l-a inceput spunea ca nu o sa planga si apoi nu se mai putea opri si isi cerea scuze...Va doresc sa va ajute Dumnezeu sa fiti sanatosi cu totii si sa fiti o familie la fel de draga si de iubita! Felicitari si lui crisflo si tuturor celor care i-au ajutat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Va iubesc.Am citit despre necazul vostru dupa ce o amica mi-a dat informatia.
Ieri deschid Tv si vad o familie frumoasa pe Acasa.Am auzit numele Sabinei si mi-am dat seama ca despre voi este vorba (tocmai ii dadeati biberonul).Din pacate tocmai se terminau Povestirile si seara nu am apucat sa vad reluarea.
Am avut si eu un necaz cu baiatul meu si nu se compara cu ceea ce ati suferit voi, insa stiu cat de mult conteaza sa ai pe cineva alaturi de tine.Ma bucur ca s-au gasit atatia oameni sa va ajute si sper ca de acum incolo sa aveti parte de toate bucuriile din lume.Sabina merita fericire.
Va

Carmen E. si Eduard-Costin (28.02.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Bun venit acasa , Sabinutza!!!!!!!!


Mia, mami de ROLAND (18 noiembrie 2004)

Mergi la inceput