FIV 42

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Bine ai venit Iuliana! Eu una nu stiu de acea clinica din Grecia dar poate daca citesti pe paginile anterioare gasesti informatia cu pricina. Mult succes daca te hotarasti sa faci fiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Lachi multumesc de raspuns. Asa m-am gandit si eu, mai bine sa stiu ce au mai patit si altele, in caz ca apare ceva poate nu am sa ma speriu asa de tare. Ma bucur ca nu ai probleme in urma tratamentului pentru FIV. Dar de ce spui "deocamdata"? Mai pot apare probleme? Sper ca nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Lachi imi pare ffff. rau ca nu ai primit nici un raspuns.Dar era de asteptat.Noi stim asta ca sansele sunt mici si ca oricum cand nu reusesti orice explicatie cred ca e de prisos.Te pupic dulce si sper sa ne putem vedea cand vin la Bucuresti.Acum pe 21 cand vin nu stiu daca o sa raman,caci totul depinde de ce zice dr.,daca stabilim datele pt. FIV sau pt. reinceperea tratamentului pt. prolactina.
Letitia ce faci draguto?Cum te mai simti?Tie ce ti-a zis doctorita?Ca-s ffff. curioasa.A avut ceva legatura cu prolactina?
Ca stii ca si eu stau cu morcovelul din cauza asta.Te pup dulce si asteptam vesti de la tine.
Danutza si eu iti doresc din tot sufletul sa nu ai parte de surprize de astea urate.
Crinuta o sa vezi ca totul va fi bine.Ti-am zis ca am o presimtire ca vei reusi.La mine e mai nasol cu prolactina asta ,dar tu esti super ok si o sa vezi ca vei fugi imediat la mamici de 2006.

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Lachi ai avut dreptate si eu am fost sunata si mi s-a zis sa vin mai repede.Pe 19 trebuie sa fiu la dr.,caci se fac loturile gata si vrea sa stie ce facem.Deja am un gol in stomac,cand ma gandesc.Sper sa fie bine si sa pot incepe tratamentul pt. FIV.
Danita daca nu ai fost sunata inca ar trebui sa suni la clinica pt. ca toate progrmarile de pe 21 se anuleaza pt. ca dr. Protopopescu pleaca din tara,nu stiu pt. cat timp.Banuiesc ca nu pt. mult timp.
Pupici si multa bafta tuturor ,


cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Iuliana, asa e, a fost vorba de Grecia mai demult, din pacate nu mai imi aduc aminte cine a postat mesajul. Cauta la capitolele trecute tot la "FIV". Stiu ca cine a postat mesajul a promis ca o sa revina cu noutati, era vorba de o colega de-a ei de servici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Cecilia iti tin pumnii sa ai vesti bune dupa ce mergi la dr..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Fac si eu galerie la fete,la toate care incepeti procedurile pentru Fiv.

Ceciserban si Crinuta71,sunt alaturi de voi si stiu eu ca veti fi mamici de 2006.
Noi suntem bine,toate analizele au iesit bune pana acum si marti ,pe 20 ma duc sa-l vad pe bebe la doctor;avem deja 14 saptamani implinite,deci suntem in trimestrul 2 de sarcina si a zis doctoru ca au scazut riscurile de pierdere,deci sunt mai linistita in punctul asta de vedere.Pe 28 sept plec spre tara pentru 2 saptamani caci in decembrie va fi burticu cam mare si nu e sigur ca as putea zbura atunci.V-am pupicit pe toate si sa auzim de cati mai multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Delia21 ce repede a trecut timpul! Multumesc de incurajari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Crinuta merci mult pt. incurajari,pt. ca tu stii ca eu sunt mai stresata ca tine ca nici macar nu stiu daca voi face sau nu acum FIV.Dar sper din tot sufletul sa fie bine si sa pot stabili data de incepere a tratamentului.
Delia esti o dulce ca de obicei.Multumim de incurajari si multa bafta in continuare,sa ai parte de o sarcina si o nastere cat mai usoare si sa fii fericita cand vei venii acasa.Ne bucuram mult ca esti alaturi de noi,caci acum chiar avem nevoie.
Pupici tuturor,

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurabyby spune:

Fetelor nu va pierdeti speranta ca o sa reusiti pana la urma,in legatura cu prolactina si eu o am mare ba chiar la inceput foarte mare 1600 am facut tratament cu bromocriptin si in timpul fivului nu are nici o legatura si acum sant in 14 sapt si totul e ok si cu 2 bebelusi se spune ca ar fi baietei.ganditi pozitiv si o sa fie bine.exista dumnezeu ptr fiecare.va pup si mult succes.
14+

Mergi la inceput