Cu dragoste, din IASI (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Luminita Alex are 2ani si 6luni..la gradinitita fara sabse sa mi-l primeasca..gradinita care m-a incintat pe mine e gradinita nr3 de linga biserica SF Nicolaie(linga Casa Sindicatelor)..e renovata tot mobilierul nou..super curat ...am mai fost la cresa de linga liceul Racovita..nu mai sint locuri ..la cresa de pe Tutora am incercat in februarie dar nu s-a acomodat asa ca acolo nu am fost acum.La gradi daca nu are 3 ani..nu maninca singur si nu merge la baie singur nu-l primeste nimeni!!Eu ma gindesc sa-l mai tin acasa pina in aprilie cind implineste 3 ani si apoi sa mai incerc la gradinita.
Deci..ne vedem in w-end ??
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:

Multumesc din suflet Gabi,pt imformatii!

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Vad ca a iesit soarele.
Sambata sau duminica? Unde? Ar fi de preferat o gradina botanica sau gradina Copou...unde s-a facut parculetul acela mic cu tobogan...Asteptam inscreri.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

sunt tare necajita! fata mea plange toata ziua ca nu mai vrea la cresa iar de ieri face febra si doctorita care a consultat-o a zis ca n-are nik fizic, ca e febra de stress!!!!!!
ce ma fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

herra, asa e!
acinorev,febra de stress? iaca de asta n-am mai auzit... exista?? io-s toma necredinciosu`, in locul tau as mai merge la un dr...
despre intilineala cu pitici, pe mine nu contati simbata ca fac curatenia de vara da` duminica as putea veni, acu depinde si de ora ca ea doarme de pe la 14-17
cicuta, iarta-ma da` m-ai facut sa rid, da` ce doamne iarta-ma crezi ca avem noi in plus fata de tine?? suntem niste grase si niste urite,deh, nu chiar toate...
gabi, cam tirzior te-ai gindit cu gradinita, cartile sa fac de prin mai, daca ai gasit ceva zi merci

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Buna fetele!

Probabil ca nici nu va mai amintiti de noi....o mamica cu cu strengar ghidus de 10 luni? din pacate timpul meu e impartit si paraimpartit....si nu reusesc decat sa postez, aici pe forum, decat la sectiune de bebei "colegi" de generatie....
Mi-ar place sa vin si eu la intalnirile voastre, sa mai stam de vorba pe forum....dar....timpul e dusmanul meu...
Strengarul meu se apropie de aniversarea de 1 anisor, prilej cu care-i vom lua si motul....si vreau sa va intreb....unde ati facut voi tortul ptr aniversarile copiilor vostri...photo cake sau din martipan gen figurine de poveste....am vazut ceva in Mall, dar astept parerile si sfaturile voastre.
Va multumim si va fara deosebire

mami de vladut(15 nov.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna, aime, sigur ca imi amintesc de tine!
te inteleg perfect cu lipsa timpului.
nici eu nu am fost la intalniri pana acum; Vlad cand iesim afara sfarseste prin a adormi (sau devine din ce in ce mai irascibil), asa ca unicul meu scop e sa gasesc un loc fara mosnegi fumatori, fara catei care latra, copii care tipa, indragostiti care...pe scurt - umblu de nebuna prin podu' ros si imprejurimi.
era fain cat au avut studentii vacanta, ca mai mergeam pe la facultati...
cred ca pe la anu' iesim si noi cu lumea!
eu tort sper sa-i fac la Constanta, ca de acolo sunt nasii si acolo taiem motul, asa ca habar n-am de cofetarii in Iasi.
numai bine!


Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Hello,fetili mele!
Un pic bag si io nasu' c-am auzit de intalneala.Inca n-am planuri de we,asa ca astept propuneri indecente.Io as prefera mall & kid's land,ca de fugarit copchii is satula ,da' stiti ca nu-s pretentioasa si accept orice!
Cicuta (si cine mai e amator da' timid p'acilea),ia ia-ti inima-n dinti si hai la-ntalneala cu vrajitoarele,sa vezi tu ce patesti!...Ma'c sa bag o sarmaluta si-apoi is cu ochii pe voi!
si we placut!



Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Pai hai sa vedem maine dimineata...pe la 10-11?
Ca si la mine pe la 13-14 tre sa-i duc la somn...pe Matei cel putin.
Cicuta, te asteptam cu draga inima printre noi. Parca noi la inceput ne cunosteam? Dar uite asa, uitandu-ne la copiii, schimband impresii, ne imprietenim.
Pupici la pitici si ne vedem maine?

Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

gabi, impresiile schimbate erau despre cupii? ca nu mi le mai amintesc pe alea, doar pe cele legate de campari
cicuta, mai intii ieseam cu cupiii, acu preferam fara ei dar si asa, ii lasam la kid's land si tot la ultimul etaj ajungem

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput