Dreptul la viata al unei fetite depinde de 2000EUR

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliana70 spune:

Scuze ca nu am mai reusit sa dau vesti despre Larisa, dar treburile merg binisor, cred eu. Luni seara mama avea in mina 66,5 de milioane din colecte, in plus fata de suta de milioane adunata de ea. Inca nu s-au primit cei 13 milioane de la primarie, dar vor veni sigur, ca ne tinem de capul lor orice ar fi. Trebuie sa va spun ca a fost emotionant la spectacolul umanitar, unde a venit si fetita. Elevii unei scoli au dat 12 milioane, in sala erau mai mult copii si acum se fac colecte si in alte scoli. S-a facut colecta si la Festivalul Laptarilor.In plus, Dana Rosu tocmai mi-a scris ca s-au colectat 80 de milioane lei in bazar si urmau sa ajunga in contul de card. M-au sunat si de la Antena1, de la emisiunea 9595 si vor si ei sa ajute copilul.
Problema acum cred eu ca este alta. Mama este derutata,fiecare ii spune de alt medic pentru operatie, bunica fetitei face presiuni sa nu schimbe medicii de la Cluj si femeia este pur si simplu speriata de atitia straini care apar cu solutii in viata ei. Nu poate comunica coerent si sper sa nu clacheze tocmai acum!
Daca doreste cineva fotografia copilului si alte citeva date, atitea cite am eu,rog sa imi scrie la adresa de e-mail iulyapop@yahoo.com ca sa stiu exact unde sa le comunic.
Nu stiu daca mama fetitei ar dori operarea in Italia, pentru ca pur si simplu e aeriana acum si se sperie de noutati, dar la aceeasi adresa de e-mail va rog sa imi oferiti detaliile, poate asta e sansa copilului. Si Dan D. a vrut sa o ajute cu drumul copilului la Timisoara, s-a contactat medicul de acolo, o asteapta si el dar cred ca mama este intr-un moment psihologic delicat si trebuie sa o abordam cu blindete. Adevarul este ca simte si ea care ar fi riscurile si se teme ca o operatie programata in alt loc ar echivala cu condamnarea fetitei... Eu propun sa o intelegem si sa nu o judecam, ea stie ca vrem sa o ajutam, dar ii este greu sa ia o decizie. Puneti-va in locul ei...
Va tin la curent miine, dupa ce reusesc sa vorbesc cu ea. Va multumesc tuturor, inimi de aur ce sinteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

iuliana, de cati bani mai este nevoie?

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana70 spune:

Draga Pashosa, daca tin cont numai de banii despre care stiu sigur ca ii are in mina femeia, fara promisiunile care s-au anuntat ca foarte sigure, acum a adunat in total 174 milioane, deci ii mai trebuie doar 6 din cit a solicitat initial. Repet, nu stiu ce a mai adunat poate pe card, nu am pus in calcul banii promisi de primarie, de un tip din Germania si nici suma adunata de la bazar la Suceava, desore care spunea Dana Rosu, pentru ca nu stiu sigur ce va fi cu acesti bani, nu stiu daca ii are sau inca nu. Daca promisiunile se implinesc, inseamna ca va avea mai mult decit a crezut initial ca ii trebuie. Va anunt ca va mai fi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana70 spune:

Chiar acum am vorbit cu mama fetitei si va pot spune ca banii s-au adunat, iar ea s-a sfatuit cu un preot si a decis sa opereze copila la Timisoara. Miine va vorbi din nou cu medicul si vor stabili cind trebuie sa ajunga acolo. Daca Dan.D. mai poate sa o ajute, ar fi grozav, mai ales ca acum nu cred ca se mai pune problema unui trnasport cu tptul umanitar, pentru ca femeia are bani suficienti si e posibil sa mai primeasca si altii in zilele urmatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

quote:
Originally posted by Maria I

lucia cs,
poti sa-mi trimiti un pm cu toate datele: cum, unde etc pot trimite niste bani? multumesc
Doamne ajuta!

Maria



Maria, scuze ca raspund atat de tarziu, dar numai acum am vazut mesajul.

Eu nu colectez bani pentru aceatsa fetita si nici nu stiu sigur care sunt modalitatile prin care poti dona din Franta. Poate ca cea mai buna modalitate ar fi sa rogi o ruda sa doneze pt tine (si te descurci tu cu ea) sau sa trimiti prin Western Union, (desi ar fi cam scump comisionul).


Ma bucur ca s-a ajuns la suma necesara.

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

http://www.libertatea.ro/index.jsp?page=magazine&detail=article&aid=129095

Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)
Poze de pitici voinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana70 spune:

Micuta Larisa a fost astazi cu mama ei pe la mine. Mamica mi-a povestit ca a fost invitata la emisiunea 9595 la Antena1 si ca acolo i s-a oferit posibilitatea de a fi operat copilul in Italia, cu costuri infime fata de ceea ce e in tara. Ma va anunta cind pleaca. Toate astea sint posibile acum numai datorita unor oameni minunati ca voi. Va multumesc tuturor celor care ati fost si sinteti alaturi de mica Larisa. Sanatate si bucurii tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Emisiunea cu Larisa a fost azi 30.09.2005....puteti vedea aceasta emisiune pe internet la www.antena1.ro ....

Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)


Poze de pitici voinici


"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana70 spune:

Mamica Larisei m-a sunat chiar acum si mi-a spus ca fetita este la Timisoara si va fi operata joi. Nu se mai pune problema transportului in Italia, pentru ca totul ar dura prea mult, iar fetita are probleme mari. Au mers la Timisoara sa mai faca un rind de analize si parca Dumnezeu le-a trimis, pentru ca au descoperit ca s-a marit periculos, cu 2 cm in trei luni, gauricea din inimnioara micutei. Larisa trebuie operata urgent, au decis medicii, asa ca JOI ESTE ZIUA CIND FETITA VA CISTIGA DREPTUL LA VIATA.Nu vreau sa cred ca va fi altfel si va propun sa ne rugam pentru ea, pentru ca nu mai depinde de noi sa o ajutam altfel acum... Sanatate si bucurii tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

HAI lARISA, FA TE BINE INGERASULE...MULT MULT SUCCES

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput