Capricoarne, dati cu cornu' :) (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stepha spune:

Hai, Cybip ca te-am si botezat..
Cum ati ajuns azi la serviciu, pe ploaia asta? Eu - ca un castrravete murat,mi-am uscat la inceput fusta cu servetele si apoi am trecut la aparatul de uscat mainile si am reusit asa sa nu mai stea fusta de blugi ca o tabla pe mine. Pe vremea asta de ce suntem obligate sa venim la serviciu?
Ellen,daca s-ar putea sa fim o zi unul in pielea celuilalt am invata foarte multe si ne-ar ajuta enorm: si ei si noi.....dar, nu se poate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Stepha, nasoala tare vremea asta, asa e. De murata nu am ajuns murata pentru ca m-a adus sotul cu masina, in schimb am ajuns cu 1 ora mai tarziu fata de cum ajungeam, din cauza traficului.

Am uitat sa zic. Cand mergeam cu RATB-ul si era vreme asa nasoala, imi luam haine de schimb la mine.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybip spune:

Offf fetelor, imi pare rau ca la voi chiar a venit toamna ....dar am declarat stare generala de optimism asa ca nu exista motive de tristete. Ellen si Stepha va doresc servici usor!

Mda, cu diplomatia am stat intotdeauna prost, ce sa zic , am ajuns la o varsta la care ar trebui sa fiu ceva mai diplomata, macar experienta de viata sa ma fi facut, dar nu sunt, sau numai atunci cand vreau sa conving pe cineva de ceva si gandesc fiecare vorba pe care o voi spune. De ce oare nu mi se intampla mai des sa gandesc inainte sa vorbesc? as fi avut muuuuulte de castigat pana acum, deh, omul cat traieste invata.
In alta ordine de idei, ca face bine la moral, m-am apucat de ieri sa caut ceva destinatii mai neobisnuite pentru concediu (care va fi pe la inceputul lui noiembrie) si, la indicatia bunului meu sot ne-am oprit la Malaysia. Habar nu aveam cat de frumos poate fi, chiar am si citit niste pareri ale unor persoane care au petrecut vacante acolo, se pare ca e nemaipomenit.A fost cineva pe acolo?
Krelia , ca tot sunt in faza de visari pt petrecerea unei vacante, am vazut pozele voastre din concediu, superb, sunteti asa de romantici...
Va doresc o zi buna si sa se opreasca ploaia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Cybip, multumesc mult. Ia sa vedeti ce vesela si optimista sunt eu, ca asa as vrea sa fiu acasa acum sa ma joc cu bebelina de numai pot
Gata, gata nu mai zic nimic sa nu stric aici veselia si optimismul.

Succes la cautat o destinatie superba pentru concediu. Am auzit si eu ca e super fain in Malaysia truly Asia, asa ca daca va hotarati sa mergeti acolo eu abia astept sa vad poze.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Cornitze de decembrie
alexa121 - 22.12. Brasov
lena - 22.12. sotie de varsator si mamica de fetita scorpion / Deventer, Olanda
Porumbita - 22.12. Germania
Mia - 23.12 Montreal, Canada
Stepha - 23.12. Bucuresti
lz_cecilia - 24.12. Oradea
Catalin - 25.12. sot de balanta / Bucuresti
Dandanescu – 27.12. Montreal, Canada
LindaG - 27.12 Stuttgard, Germania (Arad)
mamaluidavid - 27.12. Odawara, Japonia
marinaeliza - 27.12. Bucuresti
cornelia_laura - 28.12 Bucuresti
V. Erica - 29.12 Bucuresti
claza - 30.12.
cybip – 30.12
acina - 31.12. - Bucuresti
Lorelai - 31.12. Otawa, Canada

Cornitze de ianuarie
ionica - 1.01. sotie de berbec / Costa Rica
Ssarah - 1.01. Bucuresti
nshiro - 2.01. Toyokawa, Japonia
ellen - 2.01. sotie de taur si mamica de fetita balanta / Bucuresti
oanaDo - 3.01
corina iulia - 4.01. Bucuresti
deeapui - 4.01 mamica de ..... / Craiova
smmiha - 5.01.
crista-s - 6.01. sotie de berbec / Bologna (Dr. Taberei)
krelia – 6.01. iubi de geaman / Bucuresti
Bobita - 6.01. sotie de leu/mamica de tauroaica si capricornita/ Bucuresti
Fortelady - 7.01 Bucuresti
gianna_r - 7.01
Zebruca - 7.01 Sibiu
Daisy – 8.01. sotie de pesti si mamica de fetita balanta/ Toronto, Canada (Brasov)
roana - 10.01. Cluj-Napoca
babirusa – 12.01 sotie si mamica de fetita balanta / Germania
Gabrielama - 12.01 mamica de berbecutza / Ploiesti
andy.p - 13.01 mamica de berbecutz / Oradea
Daneza 13 - 13.01. sotie de gemeni si mamica de baietel balanta si fetita leoaica / Monteral, Canada
samila - 13.01.
aurelia1278 - 14.01.
olguttza – 15.01. sotie de .... / Bucuresti
pitzi - 15.01 sotie de capricorn si mamica de leut / Bucuresti
luolan - 16.01 Bucuresti
nora2005 - 16.01. Buzau
bagoiu - 16.01. Bucuresti
justasmallkiss - 17.01.
ariadna - 18.01. sotie de pesti / Mόnchen, Germania
Pispirica - 18.01 sotie de varsator si mamica de berbecut / Bucuresti
sunnyday - 18.01. iubi de balanta / Bucuresti
oLo - 19.01. mamica de capritza / Orly, Franta

Asteptam datele pentru urmatoarele capri-cornitze:
Arhistefy –
chatonel – Toulouse, Franta
emoison -
infofun -
isy -
julia23 -
KLA -
lorelei_19 -
mariaangeli_que -
Marox -
misticgirl -
mr_baz -
palmyrah2002 -
Pegasis - Bucuresti
symaco -
Ven -
Zeeva -

Asteptam cornitze noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44732&whichpage=1" target="_blank">(1)


Krelia...viitoare printzesita

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
26 august 2006

"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

yuhuuuuuu, fetiliiii!!!
Iertare ca lipsi, da'..io-s cu stresu' miresicilor..deh...cauta rishtorant, cauta bisericutza pe placul meu si al lui iubi...fa vizita la nasi, cere-i...si tot asa

Ellen, nu m-am supi, cum crezi asta?? (a doua oara sa nu se mai intample! )

Ca tot vorbeam de apatie si de simtit aiurea...de introvertit...de nervi...mda...deocamdata, nici eu nu pot sa tac si sunt un vulcan cand ma enervez...ciudat, caci, ceva doza de introvertit am....care, se cam bata cap in cap cu vorbaria si tzacaneala de care dau dovada.....ca deh, traiesc cu un geaman, nu pot fi serioasa 24/24...
cu diplomatia am stat de cele mai multe ori prost...mai putin cand vroiam bani de la maica-mea (ma citez: maaaaaaaaamiiiiiii), cand se stia clar ca vreau ceva
..cand e urat afara, nu mai zic...sunt atat de pleostita....

cybip, saru'mana pt aprecieri...imi pare bine ca ti-au placut pozucile noastre.

Krelia...viitoare printzesita

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
26 august 2006

"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Krelia, o sa incerc sa nu se mai intample
Pe cand o sa te vedem miresuca? Succes la cautari.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ellen, 26 august 2006 este ziua cea mare
deocamdata, partea cu restaurantul am rezolvat-o...urmeaza ce-i mai greu...sau nu.....DJ...formatie...rochita..costumash..heheheeee...remember?

Krelia...viitoare printzesita

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
26 august 2006

"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Da, da, imi amintesc. Dar asa repede trebuie sa incepi pregatirile? Parca noi nu am inceput chiar cu 1 an inainte . Sau e aglomeratie mare atunci?

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ellen, multe restaurante incep deja rezervarile din iuni-iulie, asa ca ne-am miscat repede...la capitolul hainutze, las pentru la anul...
Sper ca pana la sfarsitul anului astuia sa am rez. si biserica si eventual sa gasesc si DJ si formatia potriva ...ca pozar si cameraman avem, tre' doar sa mergem sa videm cum lucra (e un amic de-al lui iubi )

Krelia...viitoare printzesita

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
26 august 2006

"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput