Din nou..premergatorul

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leta spune:

Va multumesc frumos.
O sa ii iau si eu fetitei mele premergator, pentru ca nu mai are stare...Desi e dolofana bine de tot, sta toata ziua in picioare agatata de minerele tarcului si daca vrem s-o punem in fundulet tzipa...
Ea are 8 luni, dar are 10,1 kg! Chicco Ufo ce greutate suporta?


Leta si un bebe
POZE DE SEPTEMBRIE

want my life back

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JOGELINCHEN spune:

Si copilul meu merge tot cu UFO de la firma "CHICCO", un premergator foarte sigur si rezistent! Are 3 trepte de ridicare a scaunului(deci nu am avut problema mersului pe varfuri), iar panoul din fata cu butoane, chei si melodii se poate desprinde, dupa dorinta, cu totul, ramanand loc de folosit ca un fel de masuta, pe care noi o utilizam cu inventivitate pentru diferite jocuri. Merge in el de la 7 luni, cand abia daca reusea sa mearga in el cu spatele; de atunci, in doar doua luni, face adevarate trasee prin casa, chiuie de fericire cand se vede independent, astfel a si ajuns sa descopere si sa cunoasca fiecare ungher si sa ne urmeze peste tot prin casa, dupa voia lui. Pe gresia de la bucatarie isi ia avant de chiar zici ca "zboara", acolo fiindu-i mai usor sa alunece fara sa mai impinga cu picioarele de fiecare data si, astfel, viteza cu care se deplaseaza te face sa fugi din calea lui, caci e foarte hotarat...(Sotul meu chiar si-a pierdut o jumatate din unghia de la picior in urma unei tamponari frontale cu masinaria buclucasa!!!) Chiar parca se crede in UFO!!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Leta, Chicco Ufo e bun pana la aprox. 12 kg sau pana la 85 de cm inaltime.

Oana si bebe Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput