Bella, audienta la viata (2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

deci mai fetelor, nu cred ca este cazul sa va faceti probleme daca ajung sau nu banii...Ce Dumnezeu...este pentru a ajuta un sufletel nu altceva..Eu tot nu imi imaginez cum ar putea cineva sa faca altceva cu acesti banuti...este chiar degradant..

Rodica..verifica tu cu Vama, asha cum a spus si Gabriela Hogas ca am impresia ca iti trebuie neaparat si invitatie din partea spitalului precum si confirmare ca aveti unde sta...deci daca ai timp sa verifici ca sa poata da o fuga Gabriela Hogas sa ceara actele necesare...
M-a sunat Nicoleta de la surprize surprize si a spus ca asteapta tel tau daca intampini probleme la pasapoarte...iar de la Tarom se asteapta confirmarea maine..
iti urez mult succes
pupici la fete si lui Adi

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:

Dragi mamici ale Bellei , nasa , fetita voastra este bine !

Nu am avut timp sa ajung la un calculator , am pregatit toate actele , pasaportul Bellei este gata maine , nu am avut nici un fel de probleme , si-i multumim doamnei care s-a ocupat de ea

, Bella a stat foarte cuminte la pozat . Initial ne-au spus ca trebuie sa mergem la Ploiesti pt pasaport , pentru ca nu citisera Hotararea dpc prin care se stabileste domiciliul copilului la noi; si deasemenaea au cerut o hartie care ne-a mai intarziat o zi , de la dpc , precum ca ei stiu si sunt de acord cu plecarea .
De fapt nu este nevoie de acordul dpc , pentru ca mama biologica isi pastreaza drepturile parintesti pe perioada plasamentului , si deja aveam o hartie semnata de mama ( multumiri nacha pentru anticiparea evenimentelor ) .

Maine cand avem pasaportul ei sunam la surprize pentru confirmarea plecarii pe 15 , ora 9:10 a.m.)

Gabriela Hogas informatiile ne sunt extrem de folositoare , nu ma gandeam sa ne pregatim pt 5-6 grade , in rest de la vama ne-au spus ca putem sa luam tot ce trebuie pentru Bela , cu conditia sa ne incadram in kg. respective .

Vreau sa va mai dau o veste buna , Hero a trimis mancarea pentru Bela si dna dr mi-a spus ca e ok sa o folosesc , si Bela ne-a spus deasemenea ca e mai buna decat ce a mancat ea pana acum . Ne-au trimis pureuri - compot de mere si banane , cereale pentru varsta ei ( pe care nu le-am inceput inca si nu le incepem pana-n operatie )
si ce-i mai important , lapte Hero ,care se pare ca este deosebit de gustos ( am ajuns la 60ml supt ) .

Legat de cazare si obligativitatea de a avea cazarea asigurata Adi se intereseaza acum la pasapoarte ca si de asigurarea medicala obligatorie ,o sa mai avem vesti tarziu dupa amiaza .

Nacha, Larei ii este dor de tine !
Sigur ca nu refuzam nici o oferta , eu va povesteam doar ce greu este de gasit! Ma ingrijoreaza faptul ca exista posibilitatea sa iti ceara sa ai cazarea asigurata si sa DOVEDESTI cu vreo hartie ,ceva

Gabi Hogas poti sa detaliezi ceva legat de asigurarea medicala obligatorie ?? De la Tarom ni s-a spus ca raman aceleasi conditii si ti se elibereaza o asigurare o data cu biletul . Este vorba si despre o altfel de asigurare ??

dana - danen , am primit mesajul tau , am trimis un raspuns pe mail , te imbratisam !

dantje iti suntem recunoscatoare pentru cat de constanta si echilibrata esti si pentru felul in care ai mentinut teledonul la cele mai fierbinti cote .Desi este un subiect pentru teledon , vreau sa va spun vestea cea mare : nu am facut un total , dar credem ca suntem acoperiti cu toate operatiile Bellei in acest moment

BCR ASIGURARI A LUAT LEGATURA CU ADI , NU A SEMNAT INCA NIMIC , DAR SE PARE CA AU CONTRACTUL PREGATIT.

Dat fiind ca un reprezentant Ulker si Hero si-a manifestat dorinta de a fi langa noi cand pleaca Bella ( a si vazut-o si s-a indragostit de ea ) credem ca este oportun sa trimitem cateva randuri catre acei care ne-au sprijinit !

Am pregatit cateva scrisori de profunda recunostinta si respect
pentru felul in care acesti oameni minunati printre care va numarati cu totii , au reactionat la cazul Belei , si au facut posibila aceasta plecare ! O sa le trimitem imediat ce avem confirmarea ca totul este in regula si putem pleca !
<desprecopii> ne-a invatat ce este daritate si cum se pot intr-adevar muta muntii, cum se poate schimba viata unui om , cum v-ati adunat cu totii inimile si vi le-ati pus langa fruntea Bellei
asa cum au facut- primii crestini langa Domnul Inimilor , si cum stiu ca o veti face de fiecare data cand El o sa va strige . Credinta mea trece prin inima Bellei si se aduna in ochii ei mari deschisi catre voi si catre viata : VA IUBIM !


















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Draga Rodica.... m-ai facut sa-mi dea lacrimile... de fericire! Optimismul tau si iubirea ta profunda pt acest copilas scump, drag noua tuturor, ma misca pana la lacrimi!

Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere si tot ce mai ai tu nevoie in viata pentru a fi capabila sa-ti duci la indeplinire misiunea asta dulce si grea pe care ti-ai ales-o: de a fi mama Bellutei, de a o vedea cum creste sub ochii tai sanatoasa si fericita!

Am un deosebit respect pentru tine si pentru sotul tau, tot asa cum am si pentru nasa voastra, gabriela! (cate una pt fiecare)

Si noi va iubim si vom sta cu inimile cat un purice pana veti veni inapoi, in tara cu fetita sanatoasa!



Dana si nazdravanu' de Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

VA RUGAM SALVATI-O PE BELLUTA!!!!!!!

http://bella.netfirms.com/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Soli, asigurarea medicala obligatorie este cea de care iti vorbeste toata lumea, inclusiv taromul. se obisnuieste sa o faca ei si sa ti-o elibereze odata cu biletul. nu exista alta asigurare, sa vrei si nu poti sa iti faci o asigurare medicala deosebita, asa ca nu iti fa griji, asigurare sa fie.

e adevarat ca atunci cand iti scriam erau 5-6 grade. ultimele doua zile a fost mai cald, cam 15 grade. habar n-am cum o sa fie peste cateva zile. ia-ti putin din toate, si tricou dar si pulovere ca aici cand e frig e si multa umezeala. depinde cum esti mai friguroasa sau dimotriva, dar pt belluta sa fii asigurata si cu hainuta mai groasa si caciulita etc. stii tu mai bine. de fapt, daca nu mai ai loc in bagaje, nu iti fa griji de haine groase, ca are mihaita si sigur ii vin si bellei ca au aceeasi statura. pune ce nu putem noi sa iti dam, lucruri vitale pentru bella. hainele nu sunt o problema majora.

ma bucur ca aveti actele in ordine si ca sunteti ok cu banii.

toata admiratia oamenilor care au fost si sunt alaturi de bella. fetitza draga, sa te faci bine repede si sa ii bucuri pe parintii tai minunati

Doamne ajuta!
Gabriela

"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Soli, am o mare rugaminte, dar doar daca poti si ai drum, nu vreau sa te stresezi pt mine.

Am nevoie de 3 lucruri:
1. un cd de la witchie, daca poti, datele de intalnire le poti stabilit de comun acord cu ea direct
2. de la farmacie un sirop pentru mihaita LIV 52 vreo 3 sticlute (SIROP, nu pastile)
3. de 3 luni plang dupa ciocolata amaruie Ambasador de la Kandia (este super buna si de post) si aici nu au dulce de post. daca poti ia-mi te rog vreo 5 bucati.

deci, daca vei putea multumesc mult, daca nu, nu iti face griji, gasesc alta solutie.

cu drag,
gabriela

"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:

Este totul aproape gata , asteptam maine confirmarea Nicoletei de la Surprize .

Gabi Hogas nu-ti fa nici un fel de griji , iti aducem tot ce ai nevoie; Daca intre timp iti amintesti ca mai ai nevoie si de altceva , anunta-ma , te rog , o sa verificam de doua ori pe zi pana cand plecam , mailurile si mesajele !Multumesc din suflet pentru oferta de a imparti hainutele lui Mihaita cu Bela !Imi doresc din tot sufletul sa va putem fi si noi de ajutor cumva ; Ti-am simtit durerea si amaraciunea de dincolo de cuvinte cand ai spus ca i se potrivesc hainultele Belei, doamne Gabriela , fii tare pentru puiul mic , stiu cum iti toaca asteptarea nervii si cand vrei sa folosesti la maxim acest timp " suspendat " .Noi ii punem Belei colinde de craciun , muzica de copii, filme de desene animate cu printul shreck si scooby -doo , ne bucuram cand se bucura de gusturi noi , de mirosul cojilor de portocala coapte , Adi ii spune ce gust are tortul de ziua ei , si cum or sa manance ei impreuna ciocolata si
seminte prajite la televizor ; eu ii ascult si Bela ii raspunde in felul ei , si CRED in tot ce spun ei ca in Dumnezeu .

O sa fie bine !

Maine e o zi grea ! noapte buna , tuturor !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

M-ati impresionat , Rodica si Adi, sunteti minunati!!!! Voi si toata lumea care s-a implicat in salvarea acestui sufletel!!!! Dumnezeu sa va intoarca inzecit!!!! Va doresc mult, mult succes, sa nu intampinati nici o piedica cu plecarea si sa reveniti sanatosi, sanatosi!!! Dumnezeu sa fie cu voi si Bella sa vina sanatoasa acasa1!!!

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Belluta bebeluta,iti doresc ca acestea sa fie ultimele tale amintiri urate,restul sa fie doar amintiri frumoase si minunate.In cateva zile vei vedea o lume noua,cea a halatelor albe,nu-ti fie teama ei sunt cei care vor ajuta inimioara ta sa lucreze asa cum trebuie,ei vor face ca plamanii tai sa nu mai fie suparati pe inimioara.
Sa fii rezistenta ca si pana acum,si asa cum am mai primit lectii de la alti luptatori mici,sa ne dai si tu o lectie de cat si cum trebuie sa luptam in viata.
Rodica si Adi, putere multa,si nu uitati ca noi suntem cu voi,dar mai important decat noi, e Dumnezeu cu voi.

Dantje & Martijn

Mergi la inceput