Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

carmen, ce i-ai facut fetei?

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

chely belly

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei la mare si tzucurica fara motz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Andrea, imi pare rau de Stefi, mergi cu paracetamol in continuare, poate ii trece. Eu la nas cu muci folosesc ser fiziologic cu colargol en gros. De mult tot vreau sa te-ntreb, tu unde lucrezi?

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei la mare,tzucurica fara motz sitzucurei de septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Uf...mi-am terminat si eu treaba pe ziua de azi..ma apuc de scris o aplicatie..vreau sa aplic pentru un alt job, tot aici in aceeasi cladire..nu am nici cea mai mica sansa..dar ce pierd?
Andrea sanatate Stefaniei...si da-i si tu paracetamol la 4 -6 ore...ti-as fi spus si citrice..dar tocmai ieri am cititi aici un articol cum ca vit. C ..nu previne si nu scurteaza racelile...naiba s-o ia de medicina....ca trebuie sa citesti zilnic sa poti sa tii pasul cu ea..Chiar tu ce lucrezi de o poti face de acasa...?
Vazut pe chelly bely...dulce si asa! Si tu Carmen tu ce lucrezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Salutare tuturor!
Mai un pic si ma car acasa... si cum nu prea am de lucru am zis sa mai cetesc ce mai e cu voi..

Olivia, super petrecere ati avut, si tortul a fost misto... sa nu-mi zici ca animalutele alea se puteau minca .. musafiri din toronto v-au plecat?

Andreea de Felicia ce scumpa esti...... Felicia, succes cu mutatul in ro... nici noi nu cred sa mai zabovim mult pe aceste taramuri... numa sa mai strangem ceva bani...

Hai ca ma duc si io la fii-mea acu... pupici tuturor ......






Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna dimineata!!

m-am trezit,mi-am fumat tigara,mi-am baut pepsicul(ca nu beau cafea...Andrea M.sa ne luam de mana)...copilul doarme...bai ce viata..te culci seara,te scoli dimineata ,iti vezi de ala tale...

Andreea M. stiu de album si in fiecare zi imi zic "azi pun pozele".dar...promit sa rezolv si asta...ca eu sunt cam grea de cap,nu, mai bine zis comoda si astept sa mi le puna George ca eu cica nu stiu..nici n-am incercat...oricum merci de parola.

Hai ca va las ca de acum s-o scula....

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Buna Dimineata si La Multi Ani pentru sarbatoritele si sarbatoritii zilei (Sf. Maria) !
Codrut s-a trezit azi la 7; cu noaptea-n cap! Are o stare excelenta: e vioi si vesel, are o foame de lup, alte scaune nu a mai avut de ieri...Maine merg cu el la pediatra si in functie de cum il gaseste hotaraste vaccinarea sau nu.Sa vedem azi cum se prezinta cu burtica...
Va pup pe toate! Revin dupa o tura de cumparaturi.

Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza
aoleu Carmen de ce tunsesi cupiluuu????? (sac sac da tot frumoasa e!)
Olivia bafta, nu se stie niciodata de unde sare iepurele, nu?
Andreea mironeanu, da-i Stefaniei paracetamol sic am atit, ceva ser sau apa de mare in nasuc si....sanatate!
am ceva treaba de dimineatza si incerc sa revin asap!
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!
LA MULTI ANI, MARIILOR! Sa fiti sanatoase, fericite si iubite, si cele mari si cele mici!
Andreea- Amironeanu, sa stii ca la noi a dat rezultate Vitamina C, cand Matei are cate un inceput de raceala, ii dau cate o jumatate de fiola pe zi in ceai, Panadol, Karvol in lampita de aromatherapy, lapticul ceva mai cald si.... multa sanatate!
Eu abia astept week-end-ul sa merg la micul meu, mi-e dor de el de o iau razna, ieri i-am facut ordine in haine (pus la saci muuuuulte mici) si mi-au dat lacrimile cand am dat peste costumasul lui de la botez, peste bluzitele alea minuscule, cand am gasit primele lui ghetute.... Ehhh, ce trece vremea, acusi o sa ne rugam de ei sa mai stea pe acasa!!! Na, ca am devenit patetica!!!
Azi sunt boieroaica, stau in pat cu telecomanda in mana, dupa-amiaza merg la mama ca-i Maria (si eu Mariana, dar intotdeauna am sarbatorit-o doar pe mama, ca eu mi-s si Gabriela si am prea multe aniversari).La 3 am programare la coafor impreuna cu viitoarea noastra fina (pe 24 suntem nasi), asa, sa vedem cum sa ne coafam atunci...asa ca sunt alintata foc!
Va pupic si o zi buna!!!


http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata si LA MULTI ANI de SF.Maria pentru toate/toti care poarta acest nume!

Azi e si aniversarea lui Stefan, face 1 an si 2 luni (eu continui sa-l sarbatoresc luna de luna, asa cum faceam si pina intr-un an...). Azi l-am lasat cu mama - era cam smiorcait de dimineata, nu stiu ce a avut, nici macar laptele nu si l-a baut tot. Sa fie oare efectul injectiilor pe care le-am inceput ieri? Si mai avem inca 14 zile de injectii!! Bietul puisor...
Totusi doarme bine noaptea asa ca de asta nu am sa ma pling.

A, si vroiam sa va dau si o reteta de pateu de ficat facut in casa (nu stiu cine spunea ieri de asta) care este super bun!
Luati ficatul de pui (eu de obicei pun o casoleta intreaga), il spalati si curatati de grasimi, ate, etc si il puneti la fiert in lapte, la care adaugati nucsoara macinata (cam o lingurita plina). Lasati sa fiarba cca 30 min, il scoateti si il scurgeti si il dati prin masina (sau la blender, robot) si il amestecati cu unt (eu folosesc unt mai gras, cum este cel de la president) - daca il vreti mai moale, mai puneti in compozitie citeva linguri din laptele in care a fiert ficatul. Lasati la frigider cam 1 ora si apoi mincati-l ca o sa va lingeti pe degete!!!!

Nu prea sunt eu bucatareasa mare, dar uite ca ieri si azi am fost in verva de retete...


Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput