Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

SimonaR, la noi e problema cu mutat patul in dormitorul conjugal.Trebuie demontat ca nu incape pe usa dormitorului.Dar cred ca o sa mutam canapeaua la ea in dormitor si dorm acolo....mai chinuit...dar asta e!
La fel si noi...ziua nu prea o cerem dar noaptea e musai sa aiba 2 suzete...una in gura si una in mana.Daca peste noapte se trezeste si nu are suzeta in mana, se ridica in cur, maraie si incepe sa pipaie prin pat de suzeta.Eu trebuie sa fiu pe faza sa-i dau repede suzeta ca altfel incepe sa planga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Patrick si Codrut - de la noi

Gongutza - bine ati aterizat, vrem pozele !

Pako - puzzle-urile arata super, cred ca Andrea este incantata si felicitari si de la noi pentru umblat !!!

Giulia doarme la ea in camera, cica. Uneori ii las biberonul cu lapte cand nu vrea si nu vrea somn si o parasesc, nu stiu cand si cum o bea si adoarme, asta in cazurile de nervi care s-au dus pe pluta. Alteori o luam cu noi si apoi o telep[ortam, daca nu adormim si noi. Cand o apuca fomile, ceea ce mai nou este crima, la 6 dimineata urlaaa cat o ti plamanii o aducem langa noi, ii dam papa, adoarme si inapoi la ea.
CE SA-I MAI DAU LA CINAAA ??? Va rog din suflet sfaturi. De ce nu se satura si vrea laptele la 5-6 dimineata, si nu apa sau ceai, pana nu bea 200 de lapte nu tace. Cina consta din sandwich cu branzeturi ca astea ii plac, dupa care laptele cu cereal, pe la 23,00. Si nu-i ajunge ca pana acum la 8-9. Why ???

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Va multumesc din suflet pentru urari! Sambata ne sarbatorim cu tort, coifuri, ghirlande si tot tacamul, va pun poze...

...acelasi lucru il doresc tuturor copiilor in fiecare clipa din viata lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Daria, eu ii dau budinci de legume, paste, sau gris cu lapte, sau orez cu lapte, sau sandwich-uri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Cum faceti pastele pt copilasi? Cu carne tocata? Le pasati in blender?

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

salutare!!!
am vazut poze frumoase cu Codrutu ..imi place poza Buflei ..ah ce pofta de concediu am ...Multa sanatate lui Codrut ..si tie !!!
am vazut pozele si cu Patrick si Alexu ...se vede ca s-au distrat bine ...si parintii frumosi ai lui Patrick !!!!

Monica , petrecere faina !!!

Olivia , deci treci la laptele de vaca ?mai zi-ne ce a zis dok

Daria , mai poti sa-i dai ...gris cu lapte , orez cu lapte , puddinguri , budinci , prajiturele din alea bune sau chiar checul sarat

eu i-am schimbat programul lui pufu si vad ca pana acum merge bine ...ca sa nu va mai spun ca a venit super fericit de afara ..a fost cu bona !!!erau amandoi f incantati ...eu am bocit putin dar mi-a trecut ...imi tremurau genunchii de emotie ..sa nu radeti de mine ...Irina (ina32)multam de sustinere !!!
o sa-i mai trimit si dupa amiaza
pupici

Simona si Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Bogdan Alexandru !!!

LA MULTI ANI puiut scump, sa fii sanatos, sa cresti mare si voinic, sa ai in viata numai impliniri si tot norocul din lume!


Monica, sa-ti ajute Dumnezeu sa ai noroc in viata si sa te bucuri de minunea ta Bogdanel!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

La multi ani, Bogdan! sa cresti mare sanatos!

Fetele, e gata! De azi am mutat patutul lui Tudor in alta camera, urmeaza prima noapte in care va dormi singur. Am emotii! Sper din tot sufletul sa nu-mi fie mai greu, ca pana acum nu trebuia decat sa ma ridic din pat, de acum incolo, cand se trezeste va trebui sa merg si in alta camera. Oare de cand sa ma astept sa doarma mai bine?
Aseara am reusit pentru prima data sa iL culc direct in patut, si nu in patul nostru mai intai, nici nu stiu cum. Asa ca vreau sa facem si la capitolul asta o schimbare. Si alta ar mai fi, sa invete sa bea apa singur noaptea. Cam multe schimbari imi doresc, dar o sa le luam asa pe rand. Sa ne tineti pumnii.

Azi noapte iar n-am dormit vreo 2 ore, nici unul din noi, din cauza de masele.

Simona, bafta multa la schimbari si voua!!! Lasa ca va obisnuiti amandoi cu bona!

Eu i-am dat pastele maruntite cu furculita
Va scriu mai tarziu o reteta de paste cu brocoli, delicioasa, din care a papat si bebe aseara, da nu acum ca trage de mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

iubitele, ati vazut ca au aparut bebelusi de iulie-august 2005, la clubul scutecelor ???
Doamne, cat de repede trece timpul ...parca mai ieri apaream noi prin zona, cu cei mai mici bebelusi !

Mitzu, bafta multa cu schimbarile ...o sa va fie mai bine singuri in camera!
si da, io sint nebuna care gatea la 2 noaptea, da io gatesc din astea obisnuite, nu bunatati ca ale Dariei ...mi-as prinde urechile si n-as avea rabdare!

Am vazut pozele cu toti puiutii ...Luca, Codrut, puiutii Cameliei, toti sint dulci si scumpi!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

LA MULTI ANI BOGDANEL !

Sa cresti mare, sanatos si norocos !



Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia

Mergi la inceput