Constanta la apel (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jone spune:

buna dimineata!

adriana cand tocmai va ajungeam si noi din urma ca alex o sa faca 7 luni voi ati sarit la 10?

sunt povesti cu personaje altele doar cu povestitor
unele se aud mai bine altele mai putin.

Alba Ca Zapada si cei sapte pitici.mp3
Basme Din 1001 De Nopti - Simbad Marinarul.mp3
Basme MAGICE - Aleodor Imparat.mp3
Basme MAGICE - Ileana Sanziana.mp3
Carlo Goldoni - Evantaiul.mp3
Carlo Goldoni - Femeile Tafnoase.mp3
Carlo Goldoni - Sluga La Doi Stapani.mp3
Casuta din padure.mp3
Charles Dickens - David Copperfield.mp3
Greuceanu.mp3
I.L.Caragiale - O_Scrisoare pierduta Cd1.mp3
Ion Creanga - Capra cu trei iezi.mp3
Pinochio.mp3
Poveshti - Ursul pacalit de vulpe.mp3
Sarea in bucate.mp3
Visul unei nopti de iarna.mp3

dupa cum vezi si ptr mici si ptr mari.
daca mai gasesc continui titlurile.
ele sunt sub forma de mp3 ptr ca sunt trase de pe casete.

angelique ai primit si ultima carte?

fetele nerabdatoare



jo si alexandra


*********
jurnal
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

ai fost tare, jo.o sa-i spun lui razvan sa mai astepte pana face alex 10 si dupa aia mai crestem in continuare.sa creasca amandoi.

albumul meu
ziua marinei
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

adriana m-am gandit mai bine.
lasa-l sa creasca ca e mai bine sa fie mai mare decat alexandra.
cand s-or duce la plimbare cu gasca o sa aiba grija de ea.

apropo
mai tarziu copii nostrii or sa aiba si ei forumul lor unde o sa se vaite de noi, mamicile?
tre sa caut programele de supravegheat pe unde o sa bantuie fiimea pe net.si cu cine sta de vorba, ca sunt tot felul de obsedati.(trec in agenda de studiat problema)



jo si alexandra


*********
jurnal
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Neata, fetelor. Multumesc mult, Jone, trimite-mi totusi adresa sa incerc, cine stie. Fetelor, la intalnire ce aducem fiecre, ceva de papa, de baut, sau punem bani si cumparam? Cum ati facut cand v-ati mai inatalnit?

Pupici,
Angelique

pozele mele
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48808&whichpage=7" target="_blank">povestea nuntii

Nu te incrancena, lucrule bune vin cand le astepti mai putin. Tine minte: tot ce se intampla are un scop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

ok, jo.ii dau voie lui razvan sa creasca.vezi ca e bine sa fie mai mare.io pe al meu il las pe net(dar mai tarziu) ca e baiat.cred ca gasesc ei unde sa se vaite de noi

albumul meu
ziua marinei
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

'Neata, duduci! Cred ca s-a cam terminat cu caldurile, e o dimineata placuta si miroase usor a toamna... Ce bine de mamicile care stau acasa si pot iesi cu bebelusii la plimbare!
Fetelor, noi vrem sa dam o fuga pina in Delta in we asta. Voi ati fost pe-acolo cu copiii? Unde ati stat, unde ati mincat?
Am auzit ca tintarii sunt mai educati decit credeam - apar doar intre 9 si 11 seara. Iar daca ai un spray repelent, chiar scapi teafar! Un alt pont, pe care vi-l dau si voua, este ingurgitarea unei pastile de complex B, care se pare ca alunga definitiv insectele din preajma celui vizat. Cel putin asa mi s-a spus!
Va doresc si voua un we placut, cu copilasi sanatosi si cuminti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani fericiti, Razvan!

Sanzi, sanatate lui David!

Posibil sa ajungem si noi la intalnire (eu cu Maria), dar suntem cu semnaul intrebarii. Ne-ar conveni sambata, ca duminica ne pregetim si noi de gradi, dar ne supunem majoritatii, ca ar fi culmea sa dau un vot si sa nu venim. Sanzi si cred ca e bine totusi sa aducem cate ceva: un suc, o prajitura. Poate aranjez cu mama pt. ceva bun .

Gabi, distractie placuta in Delta! Noi vroiam sa mergem la Gura Portitei, dar acolo trebuie sa rezervi din timp.

Stefan se hlizeste la trapez de jumatate de ora, trage niste chiote! Sa nu il deochi ce cuminte e!


Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Au voie toti copii inghetata?daca nu sa ma orientez la alt desert.
FELICITARI micilor sarbatoriti.
Angelique oricum ai fost trecuta la intalneala,daca vrei cedez eu un pui,de te va place Andreea nu mai scapi de ea;lipita de tine o sa stea.(cedez doar ptr timpul cat stam la Sanzi,ca nici eu nu ma satur de ei cand ne intalnim)
Si sa va dau o tema de lucru:STIE CINEVA DESPRE-MIASTENIA GRAVIS CEVA?
De o buna bucata de timp 3/4 ani,starea mea generala era f.proasta.Faceam analizele de cate 3/4 ori pe an si din pct. de vadere tehnic totul era OK.Dar in fiecare dimineata cand schimbam pozitia corpului,vomam.Dadeam afara cava mucilaginos cate odata transparent si cand eram obosita era galben-verzui spumos.Am fost la toti doctorii cu renume din Constanta si nimic pana o colega de munca mi-a zis ca vine un aparat de la Bucuresti-biorezonanta magnetica si ca pot afla tot ce am si ce nu.Asa am ajuns sa ma inscriu si sa ma consulte.Si mi-a zis acolo sa nu mai beau alcool deloc si deloc cafea si ca as fii pred. la MIASTENIA GRAVIS.Ca am un canal al ficatului blocat cateva lipsuri de diverse nesemnificative.Mi-a dat si o reteta,de la CALIVITA,pe care nu am luat-o,dar doar ptr faptul ca nu am mai baut cafea(de 6 luni),nu am mai avut starile de dimineata si (am uitat sa va sopun,dormeam foarte mult,in permanenta eram obosita)si nici nu mai dorm atat.
Toti doct. imi spuneau ca nu au mai auzit,ca s-ar putea sa fiu bolnava de obosela cronica si daca ma simt bine cand mi-e somn sa dorm-dar eu dormeam tot timpul.
Deci daca stie cineva pe ce site sa intru va rog mult sa-mi spuneti ,eu nu am gasit decat in engleza date despre.

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

VEzi aici -
http://arhiva.jurnalul.ro/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=10897&topic=9
DAr sa nu te sperii prea tare. Nu cred ca e cazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

De aseara, sunt "mamica de fetita" si baietel! Finuta mea, Andreea, a insistat fffff mult sa o iau acasa, sa doarma cu nana!!!! Nici pana la ora asta nu s-a mai dat plecata de la mine si cred ca nici nu mai "scap" de ea asa usor! Sa ne fi vazut dimineata: 2 copii/2 olite, 2 periute de dinti, 2 scaunele+masuta mica, 2 portii la fel de papica, bataie pe jucarii, hlizeli*2, lupte "corp la corp" in patut la Sebi... Daca a baut Sebi laptic (inainte de somnicul de la pranz), a cerut si ea laptic (altfel, nu bea lapte in timpul zilei!)! Daca a cerut ea bobo, logic, a cerut si el bobo... Va imaginati voi... maaaare taraboi!

Am 4 CD-uri cu povesti in format Mp3 si unul cu 104 volume din literatura romana (se deschide cu Acrobat). Daca vreti, va pot face copii dupa ele.... si nu-i nevoie sa mai descarcati de pe net!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput