Copilasi si bebelusi de sept-oct 2004 (76)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Eu ii dadeam bonei 5 milioane, de L-v de la 8-18.Ii gatea ILincai+ schimbat+plimbat.Nu facea nimic altceva in casa.Am inteles insa ca ii dadeam cam mult...

Patrice si Ilinca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

CRISTIA, si Amelia face asa. In ultimul timp daca nu vrea aflu numai atunci cind scuipa. Deschide gura frumos ii bag lingurita si dupa aia: puf si scuipa totul.

ELIANA, tot vroiam sa intreb, oare tu ii zici Elenei: "meme" din acelasi motiv ca si noi :). CA si eu ii mai zic meme ptr ca in ultimul timp cind nu ii convine ceva nu striga: ma-ma ci : me-me.

PATRICIA, iti tinem pumnii strinsi miine. SA fie asa cum doresti.


am vazut decoratie de tort ptr fetite: aici
E ft originala si e facuta de o prietena
Pupici

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by LiliaToma

ELIANA, tot vroiam sa intreb, oare tu ii zici Elenei: "meme" din acelasi motiv ca si noi :). CA si eu ii mai zic meme ptr ca in ultimul timp cind nu ii convine ceva nu striga: ma-ma ci : me-me.

Exact... Cand ma striga nu imi spune mama ci meme, nu numai cand nu-i convine ceva... cand se trezeste, cand vrea ceva de la mine...


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

si aici alta decoratie interesanta...
Sa nu credeti ca imi caut inspiratii, ca am de gind sa il cumpar tortul....lenoasa ce sunt...

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Buna fetelor!
Am prins un somnic al maimutei si am dat buzna aici.
Multumesc pt linistiri de Sf Alexandru, intr-adevar e cu negu in calendar dar.. am eu pacate mai maricele decat asta
Lilia super norocoasa gagica ta, e o scumpica si o grasunica in poza aceea, arata tare bine
Aissa pupa mandretea de Alexuta cu palariuta, tare dulce mai e in poze!
Pufy pupa mult nazbatiosul de bazuc, sa stii ca si Gogo a fost azi ciudata, maraita si nici in leagan n-a prea vrut nici ficatel cu piure n-a papat inca , nu stiu ce o avea
Nu vreau sa va intristez, dar am citit azi despre tragedia lui Demi si stiu ca multa lume s-a gandit la ingeras la ora 15.... asa ca am cam fost intoarsa si eu pe dos
Sa va zic de noi? Suntem muscate de tantari, suntem capoase si vrem afara non-stop. Nimic nou deci. Suntem cam lenese la mers, vrem doar de o manuta, cu hamul ne aplecam in fata deci l-am cam exclus, cu premergatorul nu prea ne mai lasa mami deloc ca mergem pe varfuri, dar singurica luam cazaturi din plin, toate pe fata. Recordul personal e de vreo 7-8 pasi fara cazatura. Deci mai avem...
De papat papam tot de obicei, de vorbit aceleasi combinatii ("meme" am eu o vecina careia toti asa ii zic fiindca o stiu de mica si asta zicea mereu - dar si Gogo asa bombane cand e suparata) Cand are chef de vorba spune multe in legea ei, cand nu-nu. Numai prostii scriu aici, si toate-s lucruri evidente. Stim sa facem ca si calutul "clo-cla" fara "l" (ati inteles ceva?), ca si catelul si "psss". Fugarim tot ce se cheama animal si copil. De tricicletele acelea cu copertina ne luam mereu si la 1 an vrem sa-i luam si ei (chit ca vine iarna). La fel de rotile cu zanganea acelea cu maner.
Ce ma bucur e ca poate sufla nasucul, are o strambatura care presupune inspiratie si expiratie brusca (ce exprimare pe mine) si ies toti mucusorii afara urgent. Si o sa stim sa suflam la un anisor.
Am fost haotica, stiu, dar habar n-am de unde s-o iau. As spune o groaza, sper ca o sa reintru in ritm cu DC si sa mearga netul continuu.
Multa sanatate daca aveti nevoie, bafta la cautat bone, bafta si pumni stransi maine lui Nature!
Va pupacesc si mai punem poze !

PS: Avem 2 stelute si noi in ciuda faptului ca nu mi se contorizeaza mesajele.... dar nu conteaza

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Bebeii nostri s-au inteles sa faca fitze azi? Dami al meu care nu se trezeste deloc noaptea, azinoapte m-a terminat. S-a trezit din ora in ora ca sa bea ceai iar la 7.30 era in picioare, fresh ca si cum nimic nu s-a intamplat iar eu , prapadita de mine, abia ma tin pe picioare ca am racit si mi-e un rauuu.

Nature bafta!

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut

Intru si eu cu intarziere sa spun LA MULTI ANI celor care-si serbeaza ziua numelui azi.

Chiar ca e zi de bebi ciudati! sa vedeti ce facu vizigotu. De mancat a mancat multumitor. Mai ales ca eu nu ma mai stresez, nu vrea sa mance? Pa la re, pana la urmatoarea masa nimic! Chiar rade tati de el "pune mana si mananca ca ma-ta e nebuna si pana peste 4 ore nu=ti mai da nimic!". Ei, buna ne=buna metoda merge. Sa vedeti ce bucatar bun e foamea.
Asa ca ziceam ca va povestesc de fiul. Am fost pana aci aproape in intersectie sa o conducem pe bunica la taxi si am luat odoru de manutza. Am zis ca mai pe picioarele lui, mai in brate la mami... merge, nu mai luam carutu. Am dus noi bunica, am pus-o intr-un taxi si hai sa ne intoarcem. Pun teroristu pe jos sa mearga, evit cu abilitate niste mucuri de tzigari pe care voia sa le ia, si ne angajam pe traiectorie spre casa, aveam de parcurs un trotuar de vro suta de metri. Mai in dreapta noastra alta mamica cu alt bebu, de vreun an si jumatate, la fel de manutza. E, si al meu il ia pe celalalt de mana si da-i si pune-te pe mers. Am ras eu cu cealalta mamica despre copiii sociabili si tot am mers. La un moment dat insa, tovarasu de drum a lu fiul trebuia sa intre in bloc. Noi mai aveam pana la blocu nostru. Matei insa a hotarat ca el il iubeste pe celalalt bebu si nu ii mai dadea drumu! Ii lua manutza, si-o punea pe fata, radea, "iubea" manutza si tot asa.

Celalalt, usor reticent, dar statea. Da maica-sa sa intre cu el in bloc,vizigotu atasat, dondanea de nu se putea. Pana la urma l-am luat in brate si l-am convins sa dea drumu manutei lu bebe .... spre norocu meu nu s-a pus pe urlat, insa m-a bombanit pana acasa de imi venea sa-l las in lift.

Na, sa mai zica cineva ca e bine sa ai cupil sociabil ....


Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

M-am hotarat - sunt o fraiera ca o platesc prea mult pe bona. Pai a mea numai o scoate la plimbare si-i da sa pape, ca mancarea i-o pregateste mama. Mai calca din cand in cand, destul de rar. Si atat.


Am pus poze proaspete, de azi dimineata la albumul Sf. Alexandru - 10 luni + de la poze noi.


Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

poze noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Hahaha, Mina, sociabil rau vizigotu'.... daca era o fetita mai intelegeam, dar si asa merge, gustul omului nu se discuta . Noi am urlat intr-o zi dupa o babuta batrana de tot de pe o banca din parc, ea saraca nu prea sociabila dar fii-mea se lipise de ea dom'le...
Mai voi cum faceti cand bebele merge pe jos si vrea mucuri de tigara (ca tot zicea Mina), hartii/gunoaie etc, ca eu incerc sa-i distrag atentia dar nu mereu o pacalesc... Cand o merge singura vad eu belea, acum o mai dirijez oarecum....
A propos de mers singura, azi ne-am vazut cu o fetita care sta la tara, are un an si merge-n picioare si face genoflexiuni de la 9 luni. Tare descurcareti copilasii astia de la tara...
Foloseste cineva roll-on Off anit-tzantzaroi? Cum vi se pare?
Hai ca va pup!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Naty sa-ti fie sanatoasa si la fel de frumoasa printzesuca ta cea roz! Am vazut-o, e o scumpete si s-o dansati bine de ziua ei!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput