Impreuna, Timisoara! (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulina_buclucasa spune:

Ciao!

Am descoperit, pe aici, citind, ca mai multe fete ( Diana 1971 si Giova ) se pling, ca bebicii, din burtica se cam agita. Ma alatur si eu (36 de saptamini ) , se intimpla, in mod special, seara, sau cind ma pun in pat . Poate s-au inteles sau o fi, din cauza ca e luna plina , habar nu am ...

Andanii, groaoznica povestea cu doctorii si ciinele,sper sa fiti bine si sa va feriti de astfel de incidente

Si eu sunt la dr. Bran, are eco 3D ?...nu stiam...
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

neatza timisoara!

greu va treziti mai...
io la munca, baut cafeaua, ma banganesc pe-aici ca nu ma pot trezi.
voi?
doris ma tunzi joi sau ce?!

anda & bb edi
http://users.pcnet.ro/scpcnet/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

Se poate, Noi, pe pagina a doua???
Alexa, suvitele, mai intai trebuiesc decolorate, facute blonde, apoi peste punem culoarea care vrei.
Mai vorbim vineri seara, da-mi un telefon.
Andanii, eu ii luam de gat pe medicii aia, saraca de tine prin cate ai trecut...
Danitin, pentru mine rasfat inseamna, sa fiu singura, sa am timp sa colind magazinele, asta ma relaxeaza, sa ascult muzica, mi-ar place sa am timp sa merg la sala, dar nu am...
Cu aranjarea pentru mine exista un avantaj, lucrand intr-un salon, beneficiez, gratuit, colegial, de toate procedurile, deci de astea nu duc lipsa...
Irina, eu ii cumpar la Ines, hainute faine din Aurora, pe primul rand cum intri in piata, pe stanga, al treilea sau al patrulea magazin.
Acel patron are un alt magazin, tot cu hainute si pantofi pentru copii, in Kappa, cel nou.
Sau, in Euro, dar nu stiu sa-ti spun exact unde,e un magazin super cu hainute, cand mai merg, ma uit la ce stand.
Giova, poti sa-i pui muzica clasica, la mine se linistea, sau cumpara o jucarie muzicala, pe care o pui pe burtica, sa cante, vezi efectul...
Angy, nu mai zi ca ai mancat ciorba de burta, ca mi-e o pofta...
Lili, si Codruta e agitata?
Ce mai faci?

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

angy daniel e fratele? atunci da e mai complicat pe unul sa il lasi afara si pe celalalt nu ...
si fetitele alea sunt asa micute, de gradinita .... ma intreb oare asa ceva le baga in cap parintii .... mi se pare destul de grele cuvintele alea

bulina deocamdata copilu e bine, asteptam pana sambata sa vedem ce se intampla cu cainele ca in sfarsit sa ma linistesc si eu

sa ne ferim da .... eu daca ar fi dupa mine l/as tine de mina tot timpul ... dar din pacate trebuie sa aiba putina independenta si el , are deja acusa 8 ani si ar fi cazul sa se descurce si singur, de aceea i/am dat voie sa se joace cu puiutii de caine ca erau asa de frumosi si cuminti, erau multi copii acolo ..... dar nu stiu ce l/o fi apucat pe al meu copil sa mearga sa mangaie mama care atipise si binenteles ca s/a speriat si a facut un gest de aparare, numai l/a atins cu coltii ca de il musca il facea neom.
asa a fost sa fie, si cu cat il feresc mai mult de pericole cu atat mai mult se intampla ... stii vorba aia ''de ce ti/e frica nu scapi''

doris nu numai ca nu i/am luat de gat dar vorbeam si foarte frumos cu ea, ma gandeam ca doamne fereste mai ajung in spitalul ala si poate sa imi faca probleme ... cand e vorba de copil tare ma abtin sa nu ii faca apoi mai rau decat e ..... am avut o peripetie de genul asta cand si/a spart capul copilu pe la un an jumate, nu i/a convenit doctorului cum am vorbit si i/a tras o cusatura copilului pe frunte de toata jena ... si atunci am jurat ca o sa ma abtin la medici cand e vorba sa faca ceva copilului cat pot de mult

abia astept sa treaca zilele astea sa vedem ce mai e cu nenorocitul ala de caine ca deja stau intr/o tensiune de imi explodeaza capul


va pup pe toate
andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

neatza fetele!!!
si eu sunt cam adormita, m-a trezit Clau de la 7. Sunt sefii aici si dehhhh.. macar cu prezenta sa-i intampin.

Doris, Marco s-a zbenguit toata ziua cat eram la munca, asa ca nema muzica si jucarie.Aseara, acasa mai putin, dar n-am avut timp de el ca am calcat, spalat, etc.
azi vad ca e mai linistit, nu prea a miscat. Sper sa dea un semn, ca de nu disper!!!

poze
gio si bb Marco 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

neatza fetele
mai apuc si eu sa intru pika pe forum, altfel cred ca trec la rubrica "Ne-au vizitat"

ana merci inca o data de hainutze, sunt supeeer, lui ale ii sta asa bine cu baticutzul ala imi vine sa o mananc! o sa fac ceva poze noi, o sa datzi pe spate ce moace face!!
doris daca o frezezi pe anda, m-as abona si eu, shasha ii mai imping o vizita!
giova nici ale nu ma prea lasa sa dorm pe partea stanga, insa spre sfarsitul sarcinii trebuia sa dorm asa altfel nu puteam respira ... ar fi bine daca ai reusi sa te obisnuiesti.

pupici la evribadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Multumesc de raspunsuri la faza cu relaxarea. Hai sa va spun de ce am dat cu intrebarea. Sut super obosita si stressata si am impresia ca am intrat intr-un cerc vicios. Dimineata abia ma pot trezi, chef de lucru nix, ma adun cu greu, fac fata zilei, seara ies cu Lori, pe la 21,30 ma apuca un somn teribil dar pana culc copilul imi trece si, la 23.00 ma invart degeaba prin casa pana noatea tarziu. Zilele trec infernal de repede si, din toata vara asta, am ramas cu prea putine amitiri frumoase. Altadata imi programam, in fiecare zi, cate o mica bucurie. Sa vad seara un film bun, sa mergem la strand dupa serviciu, sa/mi cupar o carte interesanta, sa merg la masaj sau la sauna, sa planific o excursie... Acum parca mi-au secat ideile. A propos, stiti vre/un strand care se fie deschis si dupa ora 20.00?

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Buna fetelor,
am aflat ca se intoarce sefu azi ....... asa ca ma grabesc sa scriu si io nitel pe aici .. ca de acum inainte ... nu mai prind net ... decat seara acasa.

Irina am nevoie de parerea ta: am comandat pentru ziua lui Dani cele 3 carti ale lui Dan Brown, am primit deja mail de confirmare cum ca s-a onorat deja comanda. In 2-3 zile trebuie sa ma prezentez la oficiul postal de care apartin.
Cum procedez mai departe? Nu ca nu m-as descurca ... dar io intru in conflict de fiecare data cu proastele care lucreaza acolo ... cum sa fac sa nu ma enervez? La care ghiseu tre sa ma duc si cat de tare tre sa zambesc ... ca sa ma serveasca fara mutrele acre de rigoare?
Pana la ce ora au deschis ... ca io cum lucrez o saptamana pana la 5 si alta pana la 7 ... sa nu ma trezesc fara carti pana la urma.
Merci mult.

Va pupacesc pe toate si ne revedem (virtual) deseara ... ca de acum ... tre sa muncim ...

Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare,
merge netul asta la mine ...dupa fabrica de impachetat fum...
Alinushule....bey ce ma bucur ca ii vin hainetele lui Alessandra....Hai s-o vad pe mandra cu baticutu,ca mi-e dor de ea,sa vad si io cat a mai crescut....
Ioana,mama,la tine nicicum nu-i bine:ba te bate Marco prea tare cu piciorusele,ba ca nu face nici o miscare....Pai doarme si el,ca e obosit de cat a alergat prin burtica.....
Danitin....m-ai facut sa zambesc cu intrebarea despre stranduri...ca si io as vrea la strand,chiar de s-ar creea un tzunami cand as intra in apa,dar nici eu nu stiu sa fie deschis unul dupa 22.00....
Anda,asa-i cu clasa muncitoare....se trezeste de dimineata...hehehehe...mai o luna si o iau si eu de coada,sa ingrosam randurile la clasa asta....
Mey,gagici,intru mai tarziu,ca merge tare greu netul...Stau de juma de ora deja ca imi deschida o pagina pe forum si in plus imi tot da eroare la deschis subiectele active....
Va pup si vorbim mai pe seara!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ana sunt linistita ca l-am simtit.
Azi e mai lenes, dar dupa ziua de ieri te cred si eu.
Chiar ii ziceam ieri mamei mele, ca ma dispera cat misca. si azi ce-mi zice: sa ai grija sa nu-l bati!!
Pai cum sa-l bat?


poze
gio si bb Marco 20+

Mergi la inceput