Constanta la apel (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jone spune:

simona daca iti zic ca sotu meu nu a vorbit cu mine 3 saptamani.
i-am zis in fata ca ori se obisnuieste cu ideea ori eu plec cu tot cu burtica.
el, scumpetea, se gandea ca nu avem casa, urma sa plece ptr prima data in voiaj ca ma lasa singurica etc.
si faza e ca nu s-a obisnuit dar a acceptat pana cand........a vazut bebitza dragalasha.
nu a fost acasa cat am fost gravida decat 3 sapt. apoi cand am nascut iar nu a fost acasa.
si era sa dau nitel si coltul cand am nascut.
dar toate au trecut.nici nu imi mai aduk aminte daca am tipat-racnit-injurat cand am nascut.stiu doar ca eram super ragusita.
cand a plecat acu ultima data era sa piarda avionul ca nu se desprindea de patut.
si uite ca acu cumpara toale de bebe, mi le-a si trimis....SUNT PTR 3 ANI.O FRUMUSETE!.
i-am zis daca tot face china sa cumpere de un dolar 3 tricouri.si ce crezi ca a facut???
A CUMPARAT DE 170 DE DOLARI 12 PIESE!el care e atat de "econom" si ptr el nu cumpara nimik.imi venea sa lesin la telefon cand mi-a zis stiind ca toti banii sunt dramuiti si se duc numa ptr casa.
deci ...concluzia...eu cred ca numai in filme lesina "individu" de fericire
aaaa!si inca ceva la 2 zile dupa ce a plecat m-am trezit ca ne anunta ca locul de munca se desfiinteaza!
apoi am avut si accident cu masina.sa iti mai zic si altele?
dar pana la urma am scos-o pana la capat.

cineva zicea ca "ehe!daca face un copil adio gratare si iesiri de weekend."e cea mai mare tampenie din pct meu de vedere.eu am iesit in aprilie la gratar si alex era in costumas din ala mai de iarna ca era rece si vreau sa zic ca s-a comportat excelent.adik nani-tzatzi-nani si tot asha.

sa inchei pledoaria mea: sa iti zic felicitari?
FELICITARI!-eu iti zic si sa fie intr-un ceas bun.

eu nu sunt normala la cap...deja ma gandesc la al doilea

jo si alexandra


*********
jurnal
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

sunteti toate niste dragute.

intorc situatia asta pe toate fetele. nici nu stiu cum sa explic : pe de o parte ma bucur, pe de alta mi-e of rica teribila : de emotiile pe care le voi avea la defence , de sistemul sanitar olandez... fara analize, fara echo. binenteles ca voi scoate eu bani din buzunar, ca sa le fac , chiar daca platesc si ditai asigurare. pe de alta parte sunt fericita ma gindesc cum alte cupluri incearca de nu mai pot (de altfel asta-i si ideea ptr care am facut-o "neprotejati" desi stiam ca am defence-ul in decembrie. m-am gindit, sa ne antrenam ...ca uite avem ani de zile de asteptat (multe prietene de-ale mele incearca la greu...am uitat insa ca fiecare corp e asa de diferit...)).
si totusi un copil e cel mai sfint dar de la Dumnezeu. n-am facut vreodata avort (desi azi asa scurt mi-a trecut si asta prin gind). dar mi-e groaza ca-i voi face rau copilului cu stilul meu, si cu ce ma asteapta. apoi pina pe 5sept am de predat manuscriptul, sper sa nu ma apuce greturile pina atunci.

si uite asa, ma doare capul de atita gindit , si intors pe toate fetele, de la 3 de cind am facut testul.
sotul meu deja a trecut (ca un "taur" ce e) la pus la punct, gindit: unde vom sta, ce vom face, cumparam casa, raminem aici , plecam....toate chestiile astea care-n viata noastra sunt atit de neclare...

va multumesc mult inca o data , ptr rindurile pe care v-ati straduit sa mi le scrieti cu atita generozitate. conteaza. cred ca incep schimbarile hormonale ca-mi vine sa pling...glumesc.

***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

grumpy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Simona, sa stii ca si la noi s-a intamplat pe neasteptate!!! Eram intr-o tara straina, am dat tot ce aveam mai bun in mine sa obtin jobul care imi ocupa aproape 24 de ore din 24!!! Nu eram casatoriti...io vroiam cariera frate!!!! Ultimul lucru pe care il doream si la care ne era gandul era un copil!!!
Ne uitam ca gasca-n lemne la + -ul ala mare de pe test...

Dar nu are sa iti vina sa crezi ce repede se aranjeaza toate...nu trebuie sa iti faci nici o grija, si nici un stress!!!
Asa ca.......FELICITAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRIIIIIIII!!!!!!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
Poze la munte si la mare

Poze noi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Pe mine nu m-ati trecut pe lista ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by Edessa

Pe mine nu m-ati trecut pe lista ??



scuze!
e simplu: de obicei, daca vrei sa fii trecuta pe listuta, dai un PM persoanei care a deschis subiectul si care poate edita listuta, cu datele ce vrei sa apara in listuta si se rezolva imediat!

cum eu am deschis acest capitol, te voi adauga la listuta, dar sa-mi zici detalii! nu te supara, dar n-am retinut daca ai sau nu copii si nu vad nici la semnatura sau data nasterii, etc....

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

simona - poate o sa ai, hai sa zicem noroc, si o sa fii ca mine...la 5 luni (decembrie) nici nu se vedea burtica.
si apoi si greturile trec pana atunci.
si ai sa vezi cu atatea mamici aici...o sa ai la sfaturi.
primul sfat (daca imi permiti)
sa te uiti numai la copii frumosi (adik ai nostri de aici)
sa vezi numai filme romantice si comedii
si mai ales nu te uita la stiri!
acum poti manca tot ce iti trece prin cap (eu mancam varza cruda prajita cu oua, ce imaginatie bolnava aveam, acum nu ash mai manca ptr nimik in lume)
ce pilates?!ce aerobic?!ai scapat de ele glumesc.
acum o sa descoperi plimbarile seara si mai ales faptul ca vei avea o stralucire in priviri si un farmec cum numai femeile gravide au.
(pe alea mai putin bune nu ti-le zic :P oricum in comparatie cu cele bune sunt f.f.f putine)
uite de exemplu ce ai facut din mine:scriu de nu ma mai opresc.
somn usor!
somn usor la toata lumea!

jo si alexandra


*********
jurnal
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

atat de emotionata sunt ca peste cateva ore imi voi revedea sotul, ca am insomnie si bantui pe aici....

Angelique, te-am trecut si pe tine in listuta. E pacat ca mama ta nu a stiut sa-ti fie aproape... Sper sa te intelegi bine cu sotul tau, sa va iubiti, sa va respectati si sa aveti o viata frumoasa impreuna! Cred ca nu ti-a fost usor sa "rupi" relatia cu mama ta, pt el...... De multe ori, mamele gresesc din prea multa dragoste...?!
In fine, acum, viitorul tau este alaturi de sotul tau!
Cum au mai spus si fetele... ce bine ca acum mai avem inca o "pila" la Casa de pensii!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

si apropo daca zici ca sotu' e taur...stai linistita.
tauri iubesc copii.
eu sunt taur.

si eu am avut un gand linistitor:"dca altii au putut eu de ce sa nu pot!"(altii=o prietena f.f.f buna care nu stia sa faca decat ciorba de vacuta la plic si acum:sot, copil, casa etc + stie sa faca sarmale si placinta)

jo si alexandra


*********
jurnal
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

vic - sotu tau a venit, sotu tau a plecat si iar vine.
numai al meu nu vine inca

jo si alexandra


*********
jurnal
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Jo, nu mai plange! Daca te "linisteste" cu ceva, afla ca vine maine si pleaca iar poimaine..... Asa ca.... nici nu stiu ce efect va avea chestia asta asupra lui Sebi, dar banuiesc ca va fi bulversat... sa constate luni, ca tati iar nu-i......

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput