greseli...

greseli... | Autor: kit

Link direct la acest mesaj

Imi pare rau sa atrag atentia asupra acestui lucru dar, dupa cum spuneti si dvs. acesta e un site care se respecta. In aceste conditii greselile de lb. romana nu-si au locul aici.
In urma trimiterii unui raspuns la un subiect putem citi: "mesajul dvs. va APARE...". Corect este "va APAREA".
Cu respect, absolventa filologie, in prezent profesoara

ancond

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Draga kit, vad ca esti mai noua pe-aici...daca numai atat te deranjeaza, cred ca in curand o sa suferi ingrozitor. Unii dintre noi fac niste greseli de-ti sta mintea-n loc. Oricum nu asta e ideea, iar corectarea greselilor de pe forum sau impunerea unui standard nu e posibila. Trebuie sa inveti sa ignori greselile aici si sa retii doar ideile, adica citesti si tu printre randuri, altfel...

Sedere placuta

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

acu are si ea dreptate, de la admini se cere mai mult si nu e greu sa corecteze, doar e "fatada" :P ...

Toulouse, la ville rose


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Eheheh, te vei obisnui (si eu tot absolventa de Filologie sunt),
Roxana si Chatonel au spus cam tot ceea ce era de spus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Am o propunere constructiva. Am sesizat si eu greseli de exprimare sau chiar dactilografiere apartinand DC. Nu faceti voi o lista cu toate aceste erori pentru a putea fi corectate?

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

quote:
Originally posted by marius

Am o propunere constructiva. Am sesizat si eu greseli de exprimare sau chiar dactilografiere apartinand DC. Nu faceti voi o lista cu toate aceste erori pentru a putea fi corectate?

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro



asta e ironie?

Bau!
"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie
http://community.webshots.com/user/carolaeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu chiar deloc...mai multi ochi vad mai multe si daca ar fi centralizate s-ar putea corecta mai usor. Asta ar fi ideea

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Eu am gasit doua exemple de misspelling:

1. Daca esti nelogat, ai in partea de sus un link "vreau sa devin membru", sub form-ul de login. Acolo scrie "membu" in loc de "membru".

2. La pagina cu toate forumurile (eu acolo am vazut, nu stiu daca mai apare si in alta parte) unde sunt listate sus actiunea de ajutorare a sinistratilor, inimioarele DC si intalnirea de la Campulung, la casuta cu umbrelele DC scrie "Comanitatea" in loc de "Comunitatea".


Luminous beings we are, not this crude matter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Ideea lui Marius este bine venita! Lista greselilor care sunt semnalate in cadrul acestui mesaj vor fi corectate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Regulament, Art 00: "...o serie de reguli care trebuiesc (trebuie) respectate ..."

Regulament, Art. 04: "...in fuctie (functie) de gravitatea atacului..."

Regulament, Art. 05: "care creeza (creaza)tensiune..."

Regulament, Art. 07: "Prin raspunderea (cand se raspunde) la un anumit topic... "

Ma opresc aici.
Cu bine.


.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C’est une grande folie que de vouloir ętre sage tout seul. »
La Rochefoucauld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Toare greselile semnalate au fost remediate. Multumim pentru atentia voastra. Daca mai gasiti ceva ... let me know!

Mergi la inceput