Toate forumurile Zona problemelor&sugestiilor pentru DC  Anunturi tehnice & Probleme & Sugestii

greseli...

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 4

kit
kit

74 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite kit un Mesaj Privat

greseli...

Imi pare rau sa atrag atentia asupra acestui lucru dar, dupa cum spuneti si dvs. acesta e un site care se respecta. In aceste conditii greselile de lb. romana nu-si au locul aici.
In urma trimiterii unui raspuns la un subiect putem citi: "mesajul dvs. va APARE...". Corect este "va APAREA".
Cu respect, absolventa filologie, in prezent profesoara

ancond
      (0 aproba) (0 dezaproba) |
roxana1974
roxana1974

6838 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiroxana1974 Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxana1974 un Mesaj Privat
Draga kit, vad ca esti mai noua pe-aici...daca numai atat te deranjeaza, cred ca in curand o sa suferi ingrozitor. Unii dintre noi fac niste greseli de-ti sta mintea-n loc. Oricum nu asta e ideea, iar corectarea greselilor de pe forum sau impunerea unui standard nu e posibila. Trebuie sa inveti sa ignori greselile aici si sa retii doar ideile, adica citesti si tu printre randuri, altfel...

Sedere placuta

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."
Mergi la inceput

chatonel

7082 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite chatonel un Mesaj Privat
acu are si ea dreptate, de la admini se cere mai mult si nu e greu sa corecteze, doar e "fatada" :P ...

Toulouse, la ville rose

Editat de - chatonel on 27/08/2005 12:17:40
Mergi la inceput

Carmi

1992 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Carmi un Mesaj Privat
Eheheh, te vei obisnui (si eu tot absolventa de Filologie sunt),
Roxana si Chatonel au spus cam tot ceea ce era de spus...
Mergi la inceput

membru veteran marius

18949 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui marius Adauga semn de carte la raspuns Trimite marius un Mesaj Privat
Am o propunere constructiva. Am sesizat si eu greseli de exprimare sau chiar dactilografiere apartinand DC. Nu faceti voi o lista cu toate aceste erori pentru a putea fi corectate?

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro
Mergi la inceput

carola

2054 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite carola un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by marius

Am o propunere constructiva. Am sesizat si eu greseli de exprimare sau chiar dactilografiere apartinand DC. Nu faceti voi o lista cu toate aceste erori pentru a putea fi corectate?

Marius Pernes

asta e ironie?

Bau!
"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie
http://community.webshots.com/user/carolaeu
Mergi la inceput

membru veteran marius

18949 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui marius Adauga semn de carte la raspuns Trimite marius un Mesaj Privat
Nu chiar deloc...mai multi ochi vad mai multe si daca ar fi centralizate s-ar putea corecta mai usor. Asta ar fi ideea

Marius Pernes
Mergi la inceput

Kehleyr

3257 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kehleyr un Mesaj Privat
Eu am gasit doua exemple de misspelling:

1. Daca esti nelogat, ai in partea de sus un link "vreau sa devin membru", sub form-ul de login. Acolo scrie "membu" in loc de "membru".

2. La pagina cu toate forumurile (eu acolo am vazut, nu stiu daca mai apare si in alta parte) unde sunt listate sus actiunea de ajutorare a sinistratilor, inimioarele DC si intalnirea de la Campulung, la casuta cu umbrelele DC scrie "Comanitatea" in loc de "Comunitatea".

Luminous beings we are, not this crude matter.
Mergi la inceput

admin

966 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui admin  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui admin Adauga semn de carte la raspuns Trimite admin un Mesaj Privat
Ideea lui Marius este bine venita! Lista greselilor care sunt semnalate in cadrul acestui mesaj vor fi corectate.
Mergi la inceput
lu.more
lu.more

1867 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lu.more un Mesaj Privat
Regulament, Art 00: "...o serie de reguli care trebuiesc (trebuie) respectate ..."

Regulament, Art. 04: "...in fuctie (functie) de gravitatea atacului..."

Regulament, Art. 05: "care creeza (creaza)tensiune..."

Regulament, Art. 07: "Prin raspunderea (cand se raspunde) la un anumit topic... "

Ma opresc aici.
Cu bine.

.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C’est une grande folie que de vouloir ętre sage tout seul. »
La Rochefoucauld
Mergi la inceput

admin

966 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui admin  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui admin Adauga semn de carte la raspuns Trimite admin un Mesaj Privat
Toare greselile semnalate au fost remediate. Multumim pentru atentia voastra. Daca mai gasiti ceva ... let me know!
Mergi la inceput
Pag. din 4 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com