O speranta pe nume Virgiliu

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns firaflor spune:

buna seara fetelor
Sunt acasa de ceva vreme, dar am fost ocupata cu plecarea lui Adrian, tatal micutului meu drag. Deja imi este foarte fff dor de el. Primul bilant medical va avea loc pe data de 3 oct. Nu este internat permanent, ci intr-un spital ambulatoriu, ziua si-o petrece la spital si seara se intoarce "acasa". Aceasta insemnand o "rezidenta", adica o pensiune la noi (conditiile sunt bune, dar costul este de 30 Euro/zi). Din pacate nu am putut conta pe ajutorul oamenilor care au sunat din Italia dupa emisiune... ii intelegem pentru ca nu le este nici lor usor. Despre micut va pot spune ca este in continuare zglobiu, i s-a inchis perisorul si ochii i s-au schimbat la culoare, sunt verzisori.
Am avea nevoie de adresele unor FUNDATII UMANITARE din ITALIA (TORINO) care ne-ar putea ajuta macar pentru un spatiu unde sa poata locui pe perioada investigatiilor si a tratamentului.
Multumim tuturor celor care sunt alaturi de noi.
Dumnezeu sa ne tina puternici pe toti si mai ales pe micutii nostri puisori.
Florentina, matusa lui Virgiliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Flori, pashosha a scris la subiectul tau dspre fundatii si ajutor in Italia. Ai fost la adresele date de ea? Citeste pe la primele pagini de la subiect.
Multa putere va doresc si bateti la toate usile de acolo. Trebuie sa gasiti un ajutor de undeva. Revino cu vesti ... impreuna reusim ... Dumnezeu face minuni prin DC.
Cat despre dor, este cumplit, te inteleg perfect

Cu drag,
Gabriela


quote:
Originally posted by firaflor

buna seara fetelor
Sunt acasa de ceva vreme, dar am fost ocupata cu plecarea lui Adrian, tatal micutului meu drag. Deja imi este foarte fff dor de el. Primul bilant medical va avea loc pe data de 3 oct. Nu este internat permanent, ci intr-un spital ambulatoriu, ziua si-o petrece la spital si seara se intoarce "acasa". Aceasta insemnand o "rezidenta", adica o pensiune la noi (conditiile sunt bune, dar costul este de 30 Euro/zi). Din pacate nu am putut conta pe ajutorul oamenilor care au sunat din Italia dupa emisiune... ii intelegem pentru ca nu le este nici lor usor. Despre micut va pot spune ca este in continuare zglobiu, i s-a inchis perisorul si ochii i s-au schimbat la culoare, sunt verzisori.
Am avea nevoie de adresele unor FUNDATII UMANITARE din ITALIA (TORINO) care ne-ar putea ajuta macar pentru un spatiu unde sa poata locui pe perioada investigatiilor si a tratamentului.
Multumim tuturor celor care sunt alaturi de noi.
Dumnezeu sa ne tina puternici pe toti si mai ales pe micutii nostri puisori.
Florentina, matusa lui Virgiliu



Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Doamne, azi e ziua cu rezultatele.
Ne rugam la Dumnezeu sa fie cu voi.
Asteptam si noi ceva vesti.


Va pupam si multa sanatate

Cosmina, matusa Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Florentina , chiar nu vin rezultatele?
speram sa fie de bine tacerea asta.

Mi se pare mie sau am vazut firaflor la alt subiect si aici nu?

astep in continuare sa ne spui ce face micutul vostru.

Sanatate multa

Cosmina, matusa Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Nu mai stie nimeni nimic de Virgiliu??

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firaflor spune:

Am trecut printr-o perioada ff grea. Nu am avut nici acces la net.
Imi cer scuze ca v-am facut sa asteptati atat de mult vesti de la mine.
Virgiliu se afla in continuare sub observatie pana pe pe 14 noiembrie, deoarece tratamentul facut in tara a fost foarte dur, aceasta forma de histiocitoza nu trebuia tratata cu chimioterapie. Se pare ca semnele bolii au aparut , acea eruptie cutanata de acum 1 an este iarasi pe pielicica lui. Dl.prof. este f optimist in ceea ce priveste vindecarea lui si doreste ca prin aceasta tinere sub observatie sa vada evolutia acestei eruptii si totodata o curatare a organismului.
Chiar daca nu am putut comunica, m-am gandit mereu la voi si v-am simtit alaturi de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Buna,
ne bucuram ca mai avem vesti de la voi.Ne pare rau in schimb ca problemele voastre persista. Rabdare si putere. Cu incrdere v-a trece totul. Stiu ca traiti un cosmar , dar se mai intampla si minuni.

Va uram numai bine mai departe si sa stiti ca ne rugam pt voi.

Sabina va pupa din patuzul ei de acasa.


Cosmina, matusa Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Curaj ! Va tinem pumnii .Bine ca in sfarsit avem vesti .



Comorile mele:http://community.webshots.com/user/nickysweet4u
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Bine ai venit acasa ingeras mic.

Aseara am aflat de la matusa lui Virgiliu, ca astazi urmeaza ca ei sa vina in tara.
Este intr-o conditie fizica mult mai buna decat cea in care era cand a plecat. Urmeaza recuperare si drumuri inapoi decate ori o fi nevoie.

Va dorim din tot sufletul sa nu fie nevoie. sa aveti parte doar de zile bune si sa va bucurati de copilul vostru sanatos.

va pupam si multa sanatate

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Bun venit Virgiliu.

Si multa, multa sanatate.

Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag

Mergi la inceput