O speranta pe nume Virgiliu

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Mihaela , te rog frumos , daca poti , sa imi trimiti poze cu micutul si toate datele pe care mi le poti transmite , inclusiv copii dupa documente .Cu traducerea textelor in limba engleza voi incerca sa fac eu ceva .
Eu sunt ploiesteanca ( locuiesc in Bucuresti de 5 ani ) si nu numai ca adresa voastra imi e cunoscuta dar si numele .Nu asta e principalul motiv pentru care voi incerca sa va ajut in felul meu .Nu stiu daca am voie sa imi dau adresa de email aici dar daca imi scrieti mesaj privat , voi putea raspunde .Id ul meu de yahoo este nickysweet4u .Putem vorbi si acolo despre mai multe detalii .

Un bb are nevoie de noi :

http://www.unesco.8m.com/Sabina/introduction.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Cum stati cu pregatirile de plecare? Ce face ingerasul mic?
Au inceput sa vina ceva bani in urma emisiunii?

Noi speram ca da.


Multa sanatate.

Va pupam.

Cosmina, matusa Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firaflor spune:

quote:
Originally posted by crisflo34

Cum stati cu pregatirile de plecare? Ce face ingerasul mic?
Au inceput sa vina ceva bani in urma emisiunii?

Noi speram ca da.


Multa sanatate.

Va pupam.

Cosmina, matusa Sabinei



Incercam sa le facem fata, faptul ca am fost amanati cu plecarea si noi deja rezervasem locurile (trebuia sa plecam pe 07.09 si vom pleca pe 12.09) ne-a facut ceva probleme cu TAROMUL dar le-am rezolvat.
Dupa emisiune, intradevar am primit multe telefoane si multi oameni cu suflet sau oferit sa ne ajute ! Sa peram ca va fi bine.Irina a fost de milioane! Inaine sa intram noi in direct ai intrat tu in direct(pe postul ACASA) si ne-am bucurat foarte mult ca totul a fost OK cu Sabina ! Virgiliu o pupa pe Sabina ,ii doreste sanatae si o roaga sa se roage pentru el!...vom pleca LUNI la ora 9.00 si vom ajunge in jur de ora 12.00 ... va tinem la curent cu derularea evenimetelor si va pupam dulce!!! multa sanatate pentru Sabina! Va tinem la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firaflor spune:

PENTRU alinutza13,lili_ang
VA MULTUMIM DIN TOT SUFLETUL CA SUNTETI ALATURI DE NOI! multumim SI fetelor care se ocupa de acest forum ca au grije de noi ! avem incredere in voi si contam in continuare pe sprijinul vostru si pe ajutorul lui Dumnezeu! Micutul va pleca luni in Italia si va tinem la curent cu derularea evenimentelor!...avem emotii dar speram ca totul va fi bine! sisa ve rugati pentru noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firaflor spune:

quote:
Originally posted by pashosha

va rog mult luati legatura cu biserica catolica de acolo..romanii din italia pot sa ajute....stiu ca ei mai acopera uneori cheltuielile..
Virgiliu o sa se faca bine..Dumnezeu e mare...
va zbateti pe la fundatii, vreti numere de tel sau adrese?

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!




ITI multumim din suflet pashosha pentru FAPTUL CA ESTI ALATURI DE NOI si TE-AS ruga daca se pote sa ne trimiteti numere de telefon si adrese de la Fundatiile care creZI ca ne pot ajuta!.....VA TINEM LA CURENT CU evenimentele...luni pe la ora 9.00 plecam in Italia si ne rugam la bunul Dumnzeu ca totul sa fie bine! multa sanatate si multe bucurii lui Maia si Luca.
Florentina matusa lui Virgiliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firaflor spune:

quote:
Originally posted by ralualexandrei

Mihaela am vizionat si eu emisiunea aseara cu ochii inecati in lacrimi,ma doare sufletul cand vad prin ce trec unii copilasi insa cu ajutorul lui Dumnezeu si al oamenilor in special al oamenilor minunati de pe DC ,sunt convinsa ca totul va fi bine pt micutul vostru si veti putea din nou zambi.Astazi am sa trec pe la banca si voi pune si eu ceva in contul lui.Asteptam in continuare vesti de la voi.Dumnezeu sa va ajute!

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3



Va multumim din tot sufletul ca sunteti alaturi de noi si afectiv si material,nici nu stiti cat conteaza pentru noi orice sprijin,am fost pierduti la un moment dat dar cand am vazut cata vointa si cat lupta micutul nostru sa traiasca ne-am revenit parca el ne-a dat din puterea lui!.....luni-12.09.2005 vom pleca in Italia la ora 9.00 va tinem la curent cu derularea evenimentelor! iii multumim bunului Dumnzeu ca va avem pe voi!

Florentina matusa lui Virgiliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ang spune:

Ne rugam pentru Virgil sa dea Dumnezeu sa fie bine! Sa ne tii la curent! Eu cred ca luni ajung la banca sa pun niste banuti! Sanatate multa puiului si sa dea Dumnezeu sa se intample minunea si in cazul lui!!!

Avem si poze
http://community.webshots.com/user/lili_ang
SI
http://community.webshots.com/user/lili_ang1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firaflor spune:

quote:
Originally posted by LauraNicole

Mihaela , te rog frumos , daca poti , sa imi trimiti poze cu micutul si toate datele pe care mi le poti transmite , inclusiv copii dupa documente .Cu traducerea textelor in limba engleza voi incerca sa fac eu ceva .
Eu sunt ploiesteanca ( locuiesc in Bucuresti de 5 ani ) si nu numai ca adresa voastra imi e cunoscuta dar si numele .Nu asta e principalul motiv pentru care voi incerca sa va ajut in felul meu .Nu stiu daca am voie sa imi dau adresa de email aici dar daca imi scrieti mesaj privat , voi putea raspunde .Id ul meu de yahoo este nickysweet4u .Putem vorbi si acolo despre mai multe detalii .

Un bb are nevoie de noi :

http://www.unesco.8m.com/Sabina/introduction.htm



Mii de multumiri ,ti-am trimis un e-mail, sper ca l-ai primit ,poti sa ne comunici nr. de telefon sau sa ne scrii si pe cele doua adrese de e-mail:a lui virgiliu , a lui Florentina -matusa copilul!Multa multa sanatate1 SI NE RUGAM LA DUMNEZEU SA AIBA GRIJE DE OAMENII CA VOI!
Florentina matusa lui Virgiliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Le-am primit .Multumesc mult !
Fiti tari !

Copiii astia au nevoie de noi :

http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Florentina, te sfatuiesc de asemenea sa iei legatura cu crig72, stiu ca ea a fost ajutata de biserica catolica...nu ii stiu acum detaliile, dar o gasesti cu siguranta la mine pe subiect in partea a 2 a...ei i-a platit tot biserica..
de asemena , nu trebuie sa imi multumesti..suntem la umanitare si suntem toti o apa si un pamant..nu facem altceva decat sa ne sustinem unii pe altii..asha cum am mai spus..aici trebuie sa ne ajutam intre noi, si ma bucur nespus ca vad ca acest lucru chiar se intampla...
eu pot sa te asigur ca azi iti vor parveni toate , absolut toate datele care le am eu despre fundatii in italia..multe dintre ele sunt in domeniu cardiac, dar , in final, o fundatie umanitara este o fundatie umanitare..asha ca, ei ori te ajuta ori te indruma..tu trebuie sa iti pregatesti o scrisoare in care sa explici tot..fa in asha fel incat sa nu fie exagerat de lunga si daca nu are cine, ti-o traduc eu in italiana cu cea mai mare placere..daca tu in weekend trimiti datele, cu siguranta iti vor raspunde in o saptamana..inca ceva, fa-ti roaming la tel, sau si mai bine, da detaliile cu nr de tel, ale spitalului din torino...daca vrei si te ajuta , iti pot oferi o cartela vodafone de italia..si in acest fel poti da si un nr de telefon mobil, personal din italia...

cum doresti tu, mie sa imi spui..singura rugaminte pentru a va da cartela ar fi sa veniti voi cumva catre rahova drumul taberii..dac se poate.
mult curaj si nu cedati..incercati pe net..bisericacatolica.it

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput