Sabina - la 6 luni intre viata si moarte (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Bravo Sabinutza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Am lacrimi in ochi de bucurie ! In ziua operatiei m-am rugat impreuna cu Dan pentru Sabinutza si ne gandeam cate mii de alte rugaciuni se inaltau atunci pentru ea. Ma bucur nespus ca Dumnezeu ne-a ascultat si de aceasta data. Doamne, iti multumim !!!

Felicitari la toti cei care ati fost si sunteti alaturi de Sabina si de familia ei. Dumnezeu sa va rasplateasca !!!

Sabina, de la Mihaita

PS. Vreau si eu sa vad pozele fericite ! Unde sunt?

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Gabi, pozele fericite le poti vedea jos de tot pe aceasta pagina:
http://sabinac.netfirms.com/fotografii.htm
Pozele sunt puse in ordinea evenimentelor.

Ne rugam sa vina cat mai repede clipa cand o sa ne bucuram pentru Mihaita si o sa ne uitam la pozele lui fericite.

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

am vazut pozele cu o fetita minunata, rotunjoara si rosioara in obrajori care explodeaza de sanatate. am mai vazut si o mamica tare obosita care sunt sigura ca are nevoie de multa odihna. of, cata putere pe ea. suntem alaturi in continuare.

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Cosmina am ramas toti absolut hipnotizati de zimbetul Sabinutzei dar sa intreb si ceva mai delicat: cum e cu banii? Au ajuns toti? au platit operatia? Cam la cit se estimeaza costurile post operatorii? Eu mai am un restuletz de bani pe care am sa-l trimit miine. Am mai primit dupa ce am trimis suma mare de bani in UK, inca 4 donatii: 50 de la carmita baby, 20 de la ancutza, 20 de la un amic sirb de al meu si inca 10 de la o nemtzoaica de pe forum. Si mai am si un rest din prima transa si inca 20€ pt jurnalul facut de Veve pt mine(jurnal adjudecat la bazar). Cum nu mai am alte promisiuni de banutzi as vrea sa-i trimit miine, probabil ca parintii au nevoie inca in contul ei de banutzi. Si la cit de repede se reface Sabinutza acum aud ca ei au zbor spre romania si eu inca nu am trimis banii:)) Sa dea Dumnezeu acum sa fie asa!! Insa acele doua cure de citostatice de dupa operatie unde vor fi? Acolo sau in Ro?Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Multumim tuturor pt gandurile bune.
Multumim Gabriela Hogas. Suntem siguri ca ziua in care ne vom ruga pt operatia voastra este f aproape. Curaj mult si incredere.

Sabina evolueaza excelent. Rezultatele analizelor trebuie sa apara saptamana asta. Tot saptamana asta apare din concediu Dr Jon. El este oncologul. Din cate am inteles urmatoare cura de citostatic este pusa pe 18.09.05.
Da amanadoua curele de citostatic le va face in UK.
Daca totul merge bine intre cele doua cure este o pauza se doua saptamani. Nici noi nu stim mai mult deocamdata. Asteptam sa vina Jon si sa evalueze rezultatele si starea Sabinei. El este singurul in masura sa ne spuna programul pe mai departe. Cristina nu mai are rabdare sa apara Jon si imi tot spune ca vrea acasa. Asta e un semn tare bun, ca si-a revenit la simturile normale si ca nu mai e asa de speriata.
Inca nu avem nici un deviz de la spital. Nu stim nimic in privinta costurilor. Probabil ca si ei il asteapta pe Jon sa trateze problema asta.
Florin a intrebat de cateva ori spitalul despre problema banilor ,iar ei ii raspund f relaxati sa nu isi faca probleme ca se rezolva toate la timpul lor.
Florin incearca sa-si tina calmul in speranta ca nu poate fii ceva iesit din socotelile de la inceput si ca ii va lamurii Jon .
Eu le tot spun sa lase asta acum, sa nu-si umple capul si cu problema asta. Sigur vom afla cand vine Jon si cati bani trebuie dati pt acu, si de cat va mai fi nevoie pt viitor. Sper sa ne incadram in tot cu suma pe care o avem.
Cum aflu mai multe detalii le scriu.
Imporatnt acum este ca Sabina e f bine, mananca muuuuuuuuuult, doarme bine si este f normala.
Vrea numai sa mearga si sa stea in bratze.

Va multumim mult, mult, mult.




Cosmina, matusa Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

quote:
Originally posted by crisflo34


Sabina evolueaza excelent. Rezultatele analizelor trebuie sa apara saptamana asta. Imporatnt acum este ca Sabina e f bine, mananca muuuuuuuuuult, doarme bine si este f normala.
Vrea numai sa mearga si sa stea in bratze.

Cosmina, matusa Sabinei



Ce vesti minunate!

Sa aiba Dumnezeu grija de mica luptatoare.Curaj tuturor si multa sanatate Sabinutzei!

Cornelia si Rares(nascut in 22.04.2002)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/corneliap33/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Ma bucur tare, tare, tare de tot, din tot sufletul pentru micuta Sabina ! Am vazut pozele si e o dulceata de fetita !
Sa ii dea Dumnezeu multa sanatate si sa se faca bine, sa creasca mare si voioasa si sa isi bucure parintii !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)

http://community.webshots.com/user/alice20041
http://community.webshots.com/user/maarcesa100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Sper ca azi sa avem o zi tare buna.
Azi vine Dr Jon si poate aflam ceva vesti noi.

Sabinutza papa mult si este foarte vioaie. Ne pare tare bine ca se recupereaza asa de repede pt ca intra iar in citostatice.

Doamne ajuta sa avem vesti bune.


Multumim mult pentru tot si sa aveti o zi excelenta.

va pupam

Cosmina, matusa Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

DOAMNE AJUTA !!
CA VESTILE BUNE SA VINA IN CONTINUARE!!!


Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)



http://community.webshots.com/user/alessia1055

Mergi la inceput