Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

salut
Mitzura bine ai venit....l-am vazut pe Tudor....se pare ca s-a distrat de minune.Si mie imi place poza unde isi trage mucisorii.

Nicole, da' ce vorbeste motzica ta....am vazut si eu mai demult pozele in care sunt piticii (Alex si moatza)in pampersi....sunt asa dragalasi.

Ana, nici eu nu o spal pe dinti.....dupa masa ii dau ei periutza in mana si din obicei de a baga totul in gur, baga si periutza...si fara sa constientizeze isi curata dintisorii.Pasta de dinti o sa pun abia cand o intelege cat de cat.

SimonaR, am vazut pozici....meserias tortul.Trenuletul ala era de jucarie sau comestibil?

Marcela, bafta cu bona.....dar vad ca micutza Lia deja s-a acomodat.


Mai da' ce mai vorbesc puiutzii vostri....a mea nu zice nimic, doar pe limba ei.Sper sa nu avem probleme aici, ca pana acum chiar n-am avut probleme cu ea.


Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Mai este vre-un copilas care doarme de 2 ori pe zi?
Andreea mea doarme dimineata la 10.30 pana la 12 si mai baga un somn de la 16 la 18.


Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Noi la micul dejun mancam lapte. Uneori iaurt.

Am si eu o intrebare, in ce forma le mai dati fructe si cam cat mananca? Ca Tudor le vrea numai bucatele, dar mananca foarte putin, sa zic, o feliuta de mar, o jumatate de kiwi si o feliuta de piersica, sau nectarina pe zi, si daca mai fura cateva boabe de strugure. Mi se pare putin. Voi le mai faceti pasate?

Vrabiuta, cu ce i-au trecut mucisorii? Tudor vad ca a inceput sa si tuseasca....

ma duc sa vad si eu poze cu frumosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare de la o ..zombi...avem musafiri din Canada asa ca a trebuit sa revenim in dormitor cu Luca..el a dormit perfect toata noaptea..numai ca eu m+am desobisnuit si am simtit fiecare respiratie a lui, fiecare intoarcere...asa ca mai mult nu am dormit..
Vazutpozici.Pe d+nul Pufu ce+L smecheros....pe Tudor...ce faina+i poya cu palarioara pe frunte..pe David...super tort..dragoste mare cu tati..L+ai tuns_...pe Ilinca...care nu mi se pare nicidecum slaba...arata ca si Luca...hi,hi
Roxi ce a avut muzica......Poze!
Andreea B..ce bine ca ati avut o petrecere frumoasa..ati mai uitat macar pentzru citeva ore de probleme...
Andreea..la micul dejun_ Laptic....
Irina mergi la un oftalmolog pediatru nu+i normal sa nu aibe lacrimi..poate canalele lacrimale sint blocat si atunci trebuie intervenit.
Nicole...o scumpa Moata s+o papi..cite stie deja...
Adina..mi+am adus aminte...86 cm????
Nu stiu ce se intimpla..a atins Luca ceva si in loc de liniuta apare +...in loc de z apare y....asa ca scuye..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Adela eu ii dau fructele si intregi si pasate depinde de fructe ..daca sint capsuni, afine , ymeura..prefer pasate...
Mar, piesica..maninca singur..eu ii dau tot fructul si se descurca el...
Felicia si noi dormim tot de doua ori pe zi..asa vrea el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hallo
felicia, si Patrick doarme de 2 ori pe zi, rareori sare peste somnul de dimineatza.
Carmen ce dragutza e Ilinca!!!!! super pozele! o sa fie o frumoasa is jumatate.
Mitzu, patrick maninca fructele bucatele ca trebuie sa isi bage labutele si sa le manince singur.
Ina, du-l ptr siguranta pe Radu la doctor, ca sa nu iti mai faci griji.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

mitzule -eu i-am dat panadol din prima zi in care i-au curs mucisorii, doua doze pe zi. pupici si multa sanatate. in privinta fructelor, noi tot asa, cateva boabe de strugure, o feliuta de para sau de mar... si cam atat.
olivia - esti pe tastatura romaneasca. apasa ctrl + shift si o sa isi revina.


foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Marcela ..tot nu merge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

si noi tot de 2 ori dormim...nu v-am innebunit noi de cap cu somnul asta? numai ca dimineata il trezesc dupa 30-40 de minute de somnic, ca sa mai poata dormi si dupa-amiaza...uneori si 2 ore.
olivia, numai laptic la micul dejun? inseamna ca are repede o gustare sau pranzul. pupi maraie rau daca-l las numai cu laptele. deh, copilas de-acum.
si noua ne curge nasul, dar eu sunt sigura ca de la masele, ca am mai patit-o. nu avem alte simptome. parca deja mi se pare ca simt un coltisor de maseluta, dar nu ma lasa sa examinez.
uitasem sa spun ca bucalata e andreea, sa-i mananci falcutele. taaare dragalasa.

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

la noi vine furtuna...puiul mic face nanita cea scurta si io ma pregatesc de pranz. n-am avut ce face si-am iesit cu carutul printr-o zona fara trotuar si-a trebuit sa gonesc cand pe starda de frica masinilor, cand printre bolovane si pietris. asa ca acum sunt fleasca. paote n-ar fi rau sa sar in dus putin. oricum, sunt pe-aici, dar vad ca v-ati cam linistit...

philip&andreea

Mergi la inceput