Constanta la apel (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna ziua!

apelez din nou la voi (m-ati mai ajutat in primavara, cand aveam nevoie de o adresa unde se graveaza bijuterii de argint).

va rog sa-mi spuneti daca exista in Constanta o agentie care recruteaza menajere (si bone). Daca da, poate imi dati si mie un numar de telefon si o adresa.
daca nu, voi cum ati gasit (cele care aveti) - anunturi - in care ziar - sau doar prin cunostinte?

revin cu zona unde sta persoana respectiva (cea care are nevoie de menajera).

o zi si o saptamana minunate!

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Buna fetelor,
Eu am alergat azi ca o albinutza cu Vivien prin oras si pe la doctor; se pare ca am sanse sa-mi iau un minijob de la 01.09, 2 zile pe saptamana(in total 15 ore pe sapt., dupa-amiaza de la 15) la o tipografie; Patrick oricum merge la gradi unde ii place si pe Vivi o pot lasa la soacra mea pt. citeva ore pina vine tati; nu e cine stie ce, dar m-as bucura sa reusesc, m-as simti si eu mai utila cred. Numai acasa, parca m-am cam saturat. Si in plus sint niste bani in jur de 400 euro, care intru si nu ias din bugetul familiei.
Cam asta e cu noi.

toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Gyly, ce inseamna sa scoti masa de noapte a copilului de 1 luna!
Hei, voi, veteranele, sunteti de acord cu asta???
Unde este alaptatul "LA CERERE"??? Cum sa ia copilul in greutate daca-l privezi de unele mese! Pentru un bb asa mic toate mesele's importante!
Cred ca mult mai tarziu se pune problema odihnirii stomacelului pe timp de noapte! Si... fiecare copil cu ritmul sau!!!

Racushoarele Cristina& Alexia - Maria
crixia@gmail.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

cristina taman la tzanc ai pomenit.
cand se scoate masa de noapte?
alex are 6 1/2 luni si inca mai papa tzatzi noaptea, nasol e ca nu papa biberon de nici-o culoare.
eu am alaptat la cerere ca altceva nu am avut de facut.
tatiana unde te duci la sala?ca eu ma gandeam zilele astea ca tot incerc sa fac acasa dar nimik.nici macar sa ma mai infasor in folie nu mi-am mai adus aminte.
nu de alta dar imi vine sotu si parca ash vrea sa ma gaseasca intr-o forma mai buna.(asta e o scuza!adeavratul motiv e ca vine iarna sinu am chef sa imi iau garderoba noua)

jo si alexandra


*********
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sa scoti masa de lapte de noaptea, la o luna??? da de unde prostia asta? nici n-am vazut mesajul, de aia n-am zis nimic. patrick a avut mese de noaptea pana la 4 luni cind l-am intarcat, apoi pana in jur de 5 luni a baut un biberon la 3-4 dimineatza. deci e anormal sa nu lasi copilul sa bea lapte la o luna.
Jone, daca vrei sa o intarci pe Alex incearca treptat sa o obisnuiesti cu biberonul, ca altfel normal ca il refuza. eu recunosc ca mama l-a obisnuit poe patrick cu biberonul ca eu nu am reusit, ma simtea si il apucau bazdacii si pe mine la fel.
Tatiana hihihi teroare! inchide usile si catara tot ce poti pe sus....sau da-i permanent ceva sa aiba ocupate mainile, poate o pacalesti! pe aici nu are ce vandaliza...in afara de camera lui unde e chiar invitat sa traga de toate jucariile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

quote:
Originally posted by jone
tatiana unde te duci la sala?ca eu ma gandeam zilele astea ca tot incerc sa fac acasa dar nimik.nici macar sa ma mai infasor in folie nu mi-am mai adus aminte.




dar Pilates ai incercat?? sunt dora 20 de min. macar de doua-trei ori /sapt. o nimica toata. si functioneaza. prietena mea "se tine" si se vad rezultate...a intiia.

***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

grumpy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyly spune:

In legatura cu masa de noapte, astea au fost parerile unor matusi. Nici mie nu mi-a venit sa cred ca asa de mic pot sa-i scot. Asa ca am zis sa ma documentez si eu inainte de a face ceva. Oricum as fi intrebat si medicul pediatru, nu as fi facut de capul meu. Multumesc oricum pentru parerile voastre. Pentru mine e primul copil si pana sa pun ceva in aplicare intreb in stanga si in dreapta si abia dupa aia aplic.
Va pup si noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Buna seara!Loreen, nu stiu sincer ce sa iti spun...imi pare rau. Ai incercat sa o pedepsesti?sa nu o lasi la TV, la calculator? Incearca sa negociezi situatia cu ea, dar in favoarea ta. Ceva de genul:
"Tu azi ai norma la citit asta, asta si asta. Daca nu le citesti, nu pupi calculator. Comentezi? Atunci nici TV." ..si nu cedezi, nu uiti de pedeapsa, nu faci compromisuri. Ce ti-a iesit pe gura, aia faci!Cred ca eu sunt cam dura, nu stiu daca tine la copilul tau asa ceva, mie la scoala imi iese figura si cu cei de liceu, asa ca...daca ti se pare OK, incearca. Parerea mea este ca daca o lasi moale ti se urca in cap!

Ionela, si noi tot de la standul 3 de la Marvimex luam hainute!Pupicei la fetite!

Tatiana, te citez "vreau sa ma fac gigea" ...pai nu esti mama deja fotomodel?!arati beton...ce mai vrei? Si Biuta ce are de ii iei sange din vena? Pupici micutei chinuite

Mami-Mada si minunea Sofia Maria,12/08/2004

POZE CU MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Intru si io rapid intr-o pauza mica!!!
Au plecat nasii lui David, si mai avem o tura cu nabadai!!! In seara asta am ajuns devreme acasa si sunt suparatatttttttttttttaaaaaaa!!!!!!!!!!
Educatoarea care a fost anul trecut la David pleaca in Grecia si nu cred ca va mai veni la toamna!!! sunt tare trista pt ca o iubeste david tare mult si era superrrrrrrr!!!!!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
Poze la munte si la mare

Poze noi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

narcisa, ce ma bucur pentru tine.si eu mi-as dori asa job.si eu m-am cam saturat acasa.ma simt inutila.in afara faptului ca ma ocup de razvan.dar sa fac ceva pentru ca sa ma simt implinita.
va doresc o zi buna!ne auzim mai tarziu.

albumul meu
ziua marinei
adriana&razvan 01.11.2004)

Mergi la inceput