@ mai construit cineva CASA !?! (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

MAURICE, CE BELEA PE VOI!
Nu pot sa nu va povestesc si eu ceva legat de faza asta! Colega mea de birou a avut un shock asemanator! Si mai este si insarcinata! Vreau sa va spun ca hotii au intrat in apartamentul ei prin balcon, era inchis, au fortat tamplaria PVC(termopan REHAU); nu s-au atins deloc de usa metalica. Politistii au spus ca hotii respectivi pun ochii pe apart. cu usi metalice, geamuri termopan si jaluzele verticale. E cu dus-intors securitatea casei!

Magdda, bun pretul vanei! Si .... taaareee frumoasa!

Racushoarele Cristina& Alexia - Maria
crixia@gmail.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

pe mine ma roade la casa ce o sa fac.
la bunicii mei la tzara in judetul braila au bare de metal puse in interiorul ramei geamului
aici nu pot sa fac asha.
sa imi pun obloane?


jo si alexandra


*********
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

am vorbit acum si cica se pregatesc sa puna cofrajul ptr planseul dintre etaj si mansarda.
sunt curioasa acum ce belele a mai facut "sefu de santier"

jo si alexandra


*********
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Vreau usi de interior!!!! De care??? Help!!!

Racushoarele Cristina& Alexia - Maria
crixia@gmail.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Crixia poate apuc zilele astea sa pozez usile noastre de aluminiu, au iesit super, ca sa nu mai vorbim ca inchid absolut perfect.Astea de pind oricum de gusturile fiecareia.
Ne-au pus si balustrada de inox de la parter la etaj, e super beton(7m).

Magda si Bianca

http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimi spune:

Buna,
Vad ca sunteti cateva fete din Constanta care construiesc, v-as ruga daca stiti sa-mi spuneti si mie care mai sunt preturile/mp la terenuri? In ce zona as mai putea gasi un lot pentru construit o casuta, dar nu asa scump?
Multumesc si spor la construit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimi spune:

Usa de la intrare care credeti ca este mai buna din lemn,usa metalica sau din termopan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Noi ne-am laut usa de intrare de la PortaDoors, din lemn stratificat (modelul Sopot, daca intrati pe site). E frumoasa rau, pe bune. Si usile de interior le luam tot de la ei, or sa ne coste 7 usi cam 45 mil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

eu am vazut la cineva si mi s-au lipit de suflet
usile de interior la dormitoare erau din tamplarie de aluminiu si pe interior erau cu oglinda si pe ext cu geam nu stiu de fel
si la fel se inchideau super.
eu vreau asha tot numa la dormitoare in rest usi din acelea cu geam semitransparent, de sus pana jos, ca sa am lumina si pe hol.

eu inca visez

jo si alexandra


*********
jurnal
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Jone asa avem noi usile cu 2 feluri de sticla:mata(dar nu albicioasa ci cu model sa nu se vada prin ea ca la bai la geamuri) si "crosfild"(scriu cum se zice) care pe o parte e cu oglinda si pe cealalta maro.In camera e cu oglinda , pe hol maro cu model.Daca mai repede nu apuc , duminica sigur pun poze cu usile.Si mie imi plac usile de aluminiu.

Magda si Bianca

http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput