Cum putem sa ajutam o familie cu 4 copii?

Cum putem sa ajutam o familie cu 4 copii? | Autor: oanan78

Link direct la acest mesaj

Toti cei 4 copii sunt cuprinsi intre 0-8 ani, traiesc intr/o saracie cumplita,venitul lor este de 920 lei adica numai alocatia lor, tatal lor vitreg ii trimite prin comuna sa cerseasca cate ceva de mancare, vecini lor le mai da de mila cate 1kg de faina ca sa le faca paine, pentru ca nu au bani sa cumpere. Acei copii sau saturat sa manance numai pilaf si cartofi. Oare putem sa ii ajutam cu ceva? Apelez la voi intr/o zi speciala, intr/o mare sarbatoare cresnita Sf.Maria HAI SA AJUTAM CUM PUTEM cu haine,cu mancare, cu ce avem si noi. Adresa lor este COMUNA PLATARESTI, STRADA GARII Numele mamei lor este PETRACHE MARIANA SABINA



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

poti sa ne spui daca sunt fetitze sau baietzei? ce nr poarta la picior? inaltime ceva?

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klumea_blondy spune:

as vrea sa stiu in ce judet si daca este printre ei si vreun nou nascut

gr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanan78 spune:

da are un baietel de 15 zile cam asa. Iar comuna este pe langa Bucuresti.
Daca poti sa ii ajuti cu ceva si vad ca esti tocmai din Braila atunci poti sa ma contactezi pe mine iti las numarul de tel.0723140319 si iti multumesc din suflet in numele acestei familii.

quote:
Originally posted by klumea_blondy

as vrea sa stiu in ce judet si daca este printre ei si vreun nou nascut

gr



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanan78 spune:

Are o fetita de 8 anisori si restul baietei acum nu stiu ce numar porta la picior dar orice putem sa le oferim este bine primit pt. ca ei nu au nici ce sa manance, dar ce sa mai vb. de imbracamine... este jale mare, eu de cand am auzit de ei, nu mai am somn.

quote:
Originally posted by Freia

poti sa ne spui daca sunt fetitze sau baietzei? ce nr poarta la picior? inaltime ceva?

Freia si Alexa




Mergi la inceput