Mamici de iulie - august (84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Buna fetelor! M-am intilnit in seara asta cu o verisoara de-a Danei (ursuletulpanda2005, cu care am fost colega de birou in Romania) si mi-a dat vestea ca Dana a nascut un flacau zdravan, de 4.5kg si 55cm. Nu mi-a zis exact data si prea multe amanunte, doar ca in final a ajuns la cezariana. O asteptam pe ea sa ne dea mai multe amanunte si sa speram ca toata lumea e bine.

BRAVO, Dana! Felicitari!!!
Ma bucur foarte mult pentru tine si iti doresc refacere grabnica si un bebe exact cum ti l-ai dorit!

Gabitza si bebe Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny_82 spune:

Buna seara !

Am revenit si noi...
Am nascut prin cezariana in cele din urma....practic am nascut de 2 ori....am ajuns la dilatatie de 8 ca apoi sa ma bage de urgenta in sala de operatie....Tare naspa a fost....dar acum cand ma uit la printisor as mai trece odata prin astea....Am nascut pe 2 aug. prin cezariana....a avut 3.600g....si suntem bine ....multumesc lui D-zeu!!!Azi am fost de i-am scos si certificatul de nastere ...tare mandra ma simt ......David -Andrei....manca-l-ar mama !!!Acum va las ....ma duc sa ma intind ca nu mai pot de oboseala.....
Felicitari celor ce au devnit mamici .....si multa bafta celor care urmeaza!!!
Deny si bebe David-Andrei 02.08.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Buna seara fetelor ...se pare ca-s singura pe aciulea
Se duce lista de si se ingroasa cea de ...ma bucur pt toate si sanatate multa voua si

Noi suntem bine, cam pututrosi la san, in continuare, dar ne luptam ce sa facem, ma mulg si dau cu linguritza, pe langa ce suge de la san. In rest colici...tare rau, abia astept sa se termine ca mi se rupe sufletul cand vad cat sufera

Oana C parca tu spuneai ca-i dai de la san si cu biberonul, lapte praf. Dar mai accepta sanul??? Ca dr mi-a zis ca de-asta sa-i dau cu linguritza, ca apoi daca bag biberon, va refuza sanul

Monai, parca tu aveai interfon in camera la Sara...cum e?? Merita? Vrem si noi sa luam

Fetelor voi cum va descurcati noaptea??? Ca mie mi se intampla sa si adorm in timp ce-i dau sa pape...la voi cum e???

Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005
POZE LUCA
http://community.webshots.com/user/bondarelu

POZE NOI
http://community.webshots.com/user/albinutzaa/1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

In sfarsit merge forumul !!!

Felicitari noilor mamici, sa aveti bebeici mancaciosi si sanatosi si voua refacere rapida

un pupic pt bondarel, sper sa scape repede de colici, dragul de el.

Noi suntem tot pe baricade, fara vreun semn ca ar vrea zuza sa iasa la lumina.

cami si zuza mica din burtica fix 40s

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gcamelia2002/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:

[red]Deny,Dana(Ursuletulpanda2005) felicitari pt. comori !! Sa fie sanatosi si cuminti!!

Irina- merci mult,chiar ma gandeam daca ai nascut si tu azi,dar vad ca inca suntem amandoua pe baricade!! Lasa sa mai creasca ca sunt importante toate gramele in plus pe care le iau!!
Te inteleg perfect cu lucrusoarele la fel fac si eu ma uit in fiecare zi la ele,parca asa mai trece din dor.Hai sa fim curajoase ca mai avem atat de putin!!

Ema[/red]-esti tare draguta !! Nu e chiar asa cum apar in poze,sunt plina de celulita.Am luat pana acum 20 kg (si nu m-am mai cantarit de 2 satpamani)!!! Deci nu sunt putine !! Dar lasa ca o sa join the club cand o sa ne apucam toate de slabit!!

Noapte buna tuturor !!!

Anda si buburuzu' din burtica39+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/tudoranda/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Felicitari Deny si Dana, sa va traiasca puiutii!!!!! Deny, bine ai revenit acasa, imi pare rau sa aud ca ai nascut "de 2 ori" , dar totul este bine cand se termina cu bine!!! Dana, te asteptam acasa cu vestile despre nastere!!!

Anda, deci nu sunt singura care a trecut de 20 kg!!! Cel mai rau este ca mi se face foame noaptea si mai nou ma trezesc sa-mi potolesc foamea... sper sa pierd naravul asta dupa ce-oi naste...

Acum ma bag la nani, va pupic pe toate,

Irina si bebe 39 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Salutare fetele,
De cind cu hackerul asta....sau mai bine zis copil frustrat...nu am mai reusit sa mai vad si eu vestile cele bune! Azi mi-a expirat si abonamentul la net, asa ca pina s-a deplasat elefantul la sala, a cam trecut o juma' de zi!

FELICITARI NOILOR MAMICI! SA CREASCA BEBEII MARI, SA FIE SANATOSI SI MINCACIOSI!

Irina, nu te mai necaji ca bebita ta e micuta, important e sa fie sanatoasa! Si nici nu ma mir ca nu na reactionat la testul de la maternitate, nici nu avea cum, nu era cu mami si tati ei acasa...erau destui necunoscuti ei care o priveau si ea, printesa, s-a rusinat! Drept urmare cind ai plecat si a simtit ca nu o mai priveste nimeni necunoscut ti-a dat de stire ca e bine, sa nu-ti faci griji! Grijulie fetita ai !

Anda si Mada...pai dupa ce va aud pe voi am impresia ca eu sint in fruntea plutonului. Ma simt si arat ca o balena esuata pe uscat. Nu va mai spun ca e o adevarata aventura de fiecare data cind ma intorc in pat si cind ma dau jos la fel. Sotul meu face mishto de mine si-mi spune ca ar trebui sa-mi faca 2 minere la pat sa ma pot intoarce mai ushor... Deja nu ma mai ating rautatile unora referitoare la greutatea mea, nu stiu inca cum dar am sa le dau jos!!!!
Eu mai nou am descoperit pepenele de mincat noaptea, are alt gust . Al meu sot spune ca de asta nu am eu somn noaptea daca am pepene in frigider , nu ma mai gindesc la somn....
Ne ducem si noi din nou la control miine la 10, ca dupa aia dr. pleaca 10 zile in Vrancea si vrea sa se asigure ca totul e bine pina se intoarce. Abia asteptam sa-l mai vedem inca o data .

Anca si Matei 37s + 3 zile

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancaknacoschi/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Irina, mai o luna pina Danla avcantza, pe 10 sept speram.
[b]Dana si Deny felicitari pt bebei- sa va traiasca si sa fie sanatosi![/b]

Denisa
16+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Dupa cum vad , cam bintui singura pe aici.... Nici nu-i de mirare, cinemai are timp sa mai stea la ora asta pe forum, cind orice ora de somn e foarte pretioasa....
Ma duc si eu poate reusesc sa adorm, desi azi am fost cam nesabuita...am dormit la prinz o ora desi stiam ca noaptea n-o sa mai adorm asa ushor, dar tare mi-era somn, asa ca acum bintui...
Ma bag in pat...poate il pacalesc pe mos Ene!!!
Noapte buna mamici , bebici si burtici !

Anca si Matei 37s + 4 zile

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancaknacoschi/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Neatza burtici,

vad ca nu a fost asa mare activitate aseara, deja i se simte lipsa lui Mamini care ne tinea de vorba seara... Sper din tot sufletul ca ea sa fie bine acum, cu puiutza ei draga in brate!!!

Eu merg sa fac din nou testul antistress la ora 11,30, initial trebuia sa merg maine dar doctorul meu a vrut musai sa merg in dimineatza asta... Asa ca... fetelor, sa-mi tineti pumnii!!!

Am si visat ciudat azi noapte, nu retin decat ca cineva mi-a dat un manunchi de chei pentru ca-mi uitasem geanta undeva... trebuia sa ma intorc din drum sa iau geanta... hmmmm... nu stiu cum sa-l interpretez, dar e clar: cheia e la mine!!! CRed ca... voi deschide usi azi...

Anka, mult succes la control azi!!!!! Te asteptam cu vesti bune.

Va pup pe toate cu mult drag,

Irina si bebe 40 sapt.

Mergi la inceput